מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  רכב חשמלי זעיר חדש בישראל

  2/01/2020
  הגדל

  חדש בעולם הרכב החשמלי. בתחילת 2020 צפוי לנחות בכבישי ישראל רכב חשמלי זעיר חדש, שיגיע למהירות מרבית של 80 קמ"ש. 

  מדובר ברכב חשמלי מלא מדגם high speed Sunshine שמיוצר בסין, מיועד לשימוש עירוני בלבד של שני נוסעים (נהג + נוסע). הרכב החשמלי החדש הוא בעל טווח נסיעה של עד 120 ק"מ, הניזון ממצבר ליתיום שניתן לטעינה באמצעות כל שקע ביתי רגיל V220. 

  פנים הרכב כולל אבזור הקיים כסטנדרט בכל רכבי יוקרה: תאורת פנסי לד כולל תאורת יום, מערכת מיזוג אוויר מקורית, חלונות חשמליים, מראות מתכווננות חשמלית, מצלמה וחיישנים לנסיעה לאחור, מערכת מולטי מדיה מבוססת אנדרואיד עם מסך 9 אינץ', חיבור לסמארטפון וכבל USB, חישוקי אלומיניום, הנעת הרכב באמצעות כפתור וללא מפתחות. לרכב תאוצה של כ - 10 שניות למהירות המקסימלית. נפח תא המטען גדול בייחס לרכב בממדים אלה, ועומד על כ- 400 ליטר. 

  היבואנית הבלעדית בישראל, חברת " יו.די.אס אינטרנשיונל", מדווחת על התעניינות וביקושים גבוהים, בעיקר מצד רשויות מקומיות, חברות שליחות והפצה, בני הגיל השלישי ונהגים צעירים מאזור המרכז.

  דרגת רישיון נהיגה- הנהיגה ברכב החשמלי מחייבת רישיון נהיגה מדרגה B (רכב פרטי), ביטוח חובה ומעבר מבחן רישוי שנתי (טסט).

  לדברי ערן שבתאי, סמנכ"ל השיווק של היבואנית יו.די.אס אינטרנשיונל: "יש לנו תקוות גדולות שהרכב החשמלי יהפוך לסמל של צרכנות נבונה, חיסכון בדלק, נהיגה בטיחותית ושמירה על הסביבה". דגם ה- Sunshineהחדש הוא בשורה אמיתית לנהגים בישראל ואנחנו משקיעים מאמצים רבים כדי לעמוד בביקושים".

  מחיר: מחירו של דגם ה high speed  Sunshineיהיה החל מ- 58 אלף ₪ , כולל רישוי. מחיר אגרת רישוי שנתי (טסט) עומד על סכום של 44 ₪ בלבד. בהמשך יגיע לארץ גם דגם שמיועד למהירות של 50 קמ"ש ויהיה בעל מפרט אבזור זהה, מחירו יהיה החל מ- 46,000 ₪ .

   

  עבור לתוכן העמוד