מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  משדרים אוטונומיים ברמזורים

  24/02/2020
  הגדל

  מגעים מתקדמים לשיתוף פעולה בין חברת מובילאיי וחברת פוינטר מקבוצת PowerFleet, במסגרתו יותקנו משדרי פוינטר על גבי רמזורים ברחובות העיר ירושלים. המגעים בהמשך לפיילוט שמתקיים בין החברות בימים אלו.

  המשדרים של פוינטר ישדרו לרכבי הניסוי האוטונומיים של מובילאיי את מצב הרמזור בזמן אמת, במטרה לאפשר תקשורת ישירה בין הרמזור לרכב הניסוי, ולהציע שכבת נתונים נוספת למידע אשר נקלט באמצעות חיישני הרכב.

  המשדרים של פוינטר יותקנו על גבי הרמזורים בירושלים, ישדרו את מצב הרמזור באופן קבוע בכל שניה, וידווחו על שינויים במצב הרמזור. השידור ייקלט בזמן אמת ברכבי הניסוי במטרה לוודא את צבע הרמזור. במסגרת המגעים בין החברות מדובר על מאות משדרים שיותקנו, ולמעלה מ-86 אלף שידורים מידי יום.

  אילן גולדשטיין מנכ"ל פוינטר: "רישות מערך הרמזורים תציע שכבת נתונים נוספת לרכבים האוטונומיים הצפויים לנוע על כבישי ישראל והעולם בעתיד. רכבי הניסוי של מובילאיי יוכלו לקבל התראה על מצב הרמזור (אדום, צהוב וירוק) הן באמצעות מצלמות הרכב והן באמצעות שדר מהרמזורים. אנו צופים כי ניתן להרחיב את הניסוי גם לאזורים אחרים בארץ ואף בשווקים נוספים בעולם. פוינטר שמחה לחבור למובילאיי בפרויקט חלוצי זה".

  יוסי חדד, סגן נשיא וסמנכ"ל אינטגרציית תוכנה ומערכות מתקדמות במובילאיי: "כחלק מתפיסת הבטיחות של החברה אנו שואפים לייצר מנגנוני יתירות (כפילות מידע) במטרה לוודא את מהימנותו של המידע הנקלט במערכות הרכב האוטונומי. לשם כך אנו בוחנים שימוש בטכנולוגיות נוספות המעמידות לרשותנו מקורות מידע נוספים תוך שמירה בלתי מתפשרת על בטיחות".

   

  עבור לתוכן העמוד