מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  גניבות רכב בעידן הקורונה

  26/03/2020
  הגדל
  להערכת חברת איתורן, המיתון במשק כתוצאה ממשבר הקורונה צפוי, להביא לגל גניבות גדול של כלי רכב. אחת הסיבות המרכזיות לגידול בגניבות כלי רכב נובע ממחסור בחלפים בעקבות סגירת מפעלים באירופה, ארה"ב ומדינות המזרח.

  המשמעות לכך היא ריבוי גניבות על מנת לעמוד בביקוש של חלפים שילך ויגדל ככל שתקופת השבתת המפעלים והסגר בעולם יימשכו. מנתוני איתורן, בימים אלו יש גידול של כ-3% בגניבות כלי רכב וזאת למרות הסגר. אין קיטון בגניבות כלי רכב אלא עליה קטנה. עם פתיחת הסגר ביהודה ושומרון צפוי להביא לגידול של למעלה מ-20% בגניבות כלי רכב.

  שחר שרצקי סמנכ"ל בחב' איתוראן: המיתון במשק כתוצאה ממשבר הקורונה יביא לגל גניבות גדול של כלי רכב. הערכה שלנו שהיקף גניבות הרכב בחודשים הקרובים יהיה בשווי של למעלה מ-500 מיליון ₪".

  חברת איתוראן נערכה עקב המצב עם צוותים להתקנות מערכות מיגון כלי רכב בבית הלקוח ללא חיוב נוסף. בשנת 2019 הובילה חברת איתוראן למעצרם של 140 חוליות גנבי רכב, שזהו מספר החוליות הגבוה ביותר שנתפסו אי פעם וסיכלה גניבה של 820 רכבים עליה של כ-20% לעומת השנה הקודמת. מעצרם של כ-140 חוליות גנבי הרכב חסך למשק הישראלי בטווח של שנה כ-761 מיליון ₪.

  עבור לתוכן העמוד