מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  העברת בעלות באונליין

  14/05/2020
  הגדל

  מתאריך 12/5/20 ניתן לבצע העברת בעלות על כלי רכב באזור האישי הממשלתי mygov.

  מדובר במהלך המשנה את כל התפיסה של השירותים הדיגיטליים הממשלתיים לאזרחים. בכל שנה מתבצעות כ- 600 אלף פעולות הקשורות להעברת בעלות.

  לראשונה ניתן לבצע פעולות המערבות שני אזרחים  באזור האישי, שירות ראשון מסוג זה פותח חלון חדש לשירותים דיגיטליים ממשלתיים חדשניים ומתקדמים.

  איך זה פועל?

  השירות מאפשר לכל בעל רכב להירשם לאזור האישי הממשלתי ובתהליך פשוט ומהיר להעביר בעלות על רכב לכל אזרח אחר. התהליך מבקש אישור מהמוכר ומהקונה, מעביר את המוכר לביצוע תשלום האגרה אונליין ומבצע את ההעברה בפועל. בכל שלב יכול כל אחד מהצדדים לפרוש מן העסקה במידה והפרטים אינם תואמים את העסקה המדוברת. התהליך מתבצע בצורה מאובטחת, קלה ופשוטה וזמין לכל אזרח הרשום לאזור האישי ב- mygov .

  שירות זה מצטרף למידע אישי ושירותים נוספים של משרד התחבורה באזור האישי: רשימת הרכבים בבעלותך, חידוש רישיון רכב, קובץ פרטי רכב, עדכון רכבים בתג נכה, בהמשך מתוכננים שירותים נוספים כגון מבחני תיאוריה מקוונים ועוד.

  לטענת שר התחבורה, מדובר בשירות חדשני ופורץ דרך בשירות הציבורי. במקום ללכת לדואר כדי להעביר את הבעלות על הרכב, המוכר והקונה יכולים לבצע את ההעברה באופן מקוון, בכל שעה ובכל מקום. בתום פעולה קצרה בעל הרכב החדש מקבל את רישיון הרכב המעודכן אל כתובת המייל, והכל בהליך פשוט, אמין וזמין.

   

  עבור לתוכן העמוד