מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  קרסו רוכשת סופית את קל-אוטו

  24/05/2020
  הגדל

  חברת קרסו מוטורס מרחיבה את פעילותה בתחום הליסינג. בהמשך לדיווח מחודש דצמבר 2019 בדבר הסכם מותנה לרכישת קבוצת קל אוטו, החברה מעדכנת על השלמת העסקת רכישה זאת לאחר שהתקיימו התנאים המתלים בהסכם ולאחר קבלת אישור הממונה על התחרות.  

  בהמשך לעדכון שפרסמה החברה בשבוע שעבר, העסקה הושלמה לאחר שנחתמו הסכמות עם הגורמים המממנים של קל אוטו בדבר הקטנת חובות קל אוטו בסכום של כ-180 מיליון ₪, וכן הסכמות עם המוכרים של קבוצת קל אוטו על הזרמת הון נוסף על ידם בסך 7 מיליון ₪, לצד הזרמת הון בסך כ-31.4 מיליון ₪ על ידה.  

  קבוצת קרסו מוטורס, רואה בעסקה זו מהלך אסטרטגי שלצד חברת פסיפיק שבבעלותה יחזק את מעמדה של קרסו בתחום הליסינג וכשחקנית משמעותית בתחום הרכב בישראל, תוך הרחבת סל השירותים והגדלת בסיס הלקוחות, והכל במסגרת היערכות הקבוצה לשינויים בשוק הרכב בארץ ובעולם        

  איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס, עדכן על השלמת העסקה לרכישת קבוצת קל אוטו ואמר: "תחום הליסינג הינו בעל פוטנציאל רב, ולצד חברת פסיפיק שבבעלותנו עסקה זו תרחיב את זרוע הליסינג של קרסו, ובין היתר תייצר יתרונות לגודל ותרחיב את סל השירותים שמציעה החברה. השלמת העסקה בוצעה במקביל לאתגרים שמציבה לנו תקופה מורכבת זו בכלכלה הישראלית והעולמית, ואנו משוכנעים שקרסו מוטורס, כחברה איתנה ובעלת בסיס עסקים רחב, תמשיך להתחזק וערוכה לחזרה לפסים של צמיחה". 

  קרסו מוטורס הינה מיבואניות הרכב הגדולות והוותיקות בישראל. הפעילות המרכזית של החברה מתמקדת בייבוא ושיווק כלי רכב מתוצרת רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה לרבות מערך טרייד אין, בעיקר כחלק מהליך מכירת כלי רכב חדשים. קרסו הינה הזכיינית בישראל של תאגיד רנו/ניסאן. לקרסו מוטורס מספר פעילויות, לרבות ייבוא ציוד מכני הנדסי כבד של מותגי קייס, אפירוק ופאוור סקרין, פעילות בתחומי ה"טרייד אין" (מכירת מכוניות יד שניה, באמצעות חברת הבת מרחבים), ליסינג והשכרת רכב (תחת מותג ליס פור יו), ייבוא שיווק ומכירה של כלי רכב דו-גלגלי וכלי רכב תפעוליים (באמצעות חברת מטרו מוטור), סוכנות ביטוח וחברת מימון חוץ-קנאי (באמצעות חברת אוטוקאש). פעילויות אלה מסייעות לחברה לשמור על קשר רציף עם לקוחותיה ומאפשרות מיצוי של משאבי החברה

  בסוף חודש מרץ פרסמה חברת קרסו את דוחותיה הכספיים לשנת 2019 והציגה הכנסות של כ-3.9 מיליארד שקל ורווח של כ-127 מיליון ₪. יצוין כי הכנסות מגזר הליסינג עלו בתקופה בשיעור של כ-9% לכ-953 מיליון שקל לעומת שנת 2018, והרווח של מגזר זה עלה לכ-75.5 מיליון ₪.


  עבור לתוכן העמוד