מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מיני-קופר חשמלית בישראל

  7/06/2020
  הגדל

  דלק מוטורס השיק בישראל את המיני קופר SE החדשה, אשר תהיה המכונית הקטנה היוקרתית הראשונה הפועלת באמצעות חשמל בלבד. מיני קופר,  עושה זאת שוב ומוכיחה שניתן לשמר את כל התכונות הייחודיות שלה , גם למכונית ללא פליטת מזהמים ושמירה על הסביבה.

  עיצוב- המראה החיצוני והפנימי אשר הפכו את MINI לאייקון עיצובי נותרו כשהיו, והתווספו אליו פרטי עיצוב חדשים המגיעים בצבעי Vigorous Grey או בצבע צהוב המבדלים את הגרסה החשמלית מאחיותיה הרגילות אליהם מצטרפים רכיבי תצוגה ובקרה ספציפיים לדגם בתא הנוסעים הכוללים לוח מחוונים דיגיטלי.

  מידות- למרות המעבר להנעה חשמלית, ממדיו החיצוניים של הרכב, אשר הופכים אותו לשותף העירוני המושלם נותרו כשהיו, כך גם נפח תא המטען כך שלא נדרשו ויתורים שימושיים בחיי היומיום של לקוח ה-MINI.

  מנוע והילוכים- , אחד המאפיינים של כל מכונית  MINI, ובעיקר בגרסה זו באמצעות המנוע החשמלי החזק ביותר הקיים היום בהיצע של BMW, עם 184 כ"ס ו-527. קג"מ, אשר יחד עם התגובה המידית האופיינית למנוע החשמלי ותיבת ההילוכים הישירה אשר אינה מופסקת ע"י העברת הילוכים, מספקים האצה וזריזות האופייניים למותג, עם האצה מאפס ל-60 קמ"ש ב-3.9 שניות ומאפס ל-100 קמ"ש בתוך 7.3 שניות.

  על מנת לשמר את חווית הנהיגה של MINI &ndash The Go Kart Feeling, מיקמו המהנדסים את הסוללה של הרכב בחלקו התחתון ויצרו מרכז כובד נמוך עוד יותר מזה של הדגמים הרגילים, אליו הוסיפו את מערך ה-ARB החדש על מנת לעזור לגלגלים הקדמיים להתמודד עם הכוח המידי אותו מספק המנוע החשמלי. על חווית הנהיגה הייחודית הקיימת, מוסיפה מיני החשמלית,  בדגם זה גם את אלמנט הבלימה הרגנרטיבית היוצרת תחושה של One Pedal Feeling, אשר גם מחדדת את חווית הנהיגה וגם טוענת את הסוללה בעת עזיבת הרכב מדוושת התאוצה, כך שלמעשה, לא מתבצע בזבוז איבוד אנרגיה כלל בזמן הנסיעה.

  אבזור- גרסה אחת, רמת גימור אחת, הגבוהה בהיצעMINI  בישראל. ה-MINI Cooper SE החדשה תשווק בישראל ברמת גימור אחת, Passion, הגבוהה ביותר ששווקה אי פעם בישראל בדגם ה-MINI Hatch, אשר משלימה את תחושה מכונית היוקרה הקטנה בה מתהדרת MINI וכוללת: פנסי חזית, תאורת יום ופנסי ערפל מסוג LED עם פנסים אחוריים LED בעיצוב Union Jack (דגל בריטניה), חישוקי סגסוגת "17 ייחודים לדגם, חלון שמש פנוראמי, כניסה והנעה ללא מפתח (Comfort Access), בקרת אקלים מפוצלת, מושבי Sport קדמיים עם ריפודי עור וחימום מושבים, לוח מחוונים דיגיטלי, מסך מגע מרכזי "8.8 (הגדול בהיצע) הכולל מערכת ניווט מקורית ומערך Apple CarPlay, מערכת שמע Harmon Kardon עם 12 רמקולים, מצלמת נסיעה לאחור וחיישני נסיעה לאחור, תאורת האווירה הייחודית של MINI, משטח טעינה אלחוטי, מערך הבטיחות Driving Assistant, חיישני אורות וגשם, קיפול מראות חשמלי, הקרנת לוגו MINI ממראת הצד ועוד.

   

  טווח נסיעה חשמלי- סוללת ליתיום-יון ספציפית לדגם מאפשרת טווח נסיעה מרבי של  235ק"מ &ndash אשר מביא לעלייה מינורית יחסית במשקל הרכב (85 ק"ג בהשוואה לדגמים הרגילים), משמר את תכונות הניהוג האייקוניות של MINI, ועדיין מושלם לשימוש העירוני של דגם ה-MINI Hatch, העומד בישראל על ממוצע של 31 ק"מ ביום.

   

  אמצעי טעינה- מיני קופר, תסופק ללקוחות עם כבל הטענה מותאם לשקע תעשייתי ובנוסף עם שובר לרכישת עמדת הטענה של חברת אפקון בעלות מסובסדת. באמצעות עמדת הטענה ניתן לטעון 80% מהסוללה בשעתיים וחצי ו-100% מהסוללה תוך שלוש וחצי שעות (בהתאם ליכולת החשמל בבית).

  כמו כן ניתן לטעון את הMINI   גם בעמדת טעינה ציבורית מהירה DC (זרם ישיר) המאפשרת לרענן את עתודות האנרגיה של הרכב מהר עוד יותר. יחידת הטעינה של ה-MINI Cooper SE החדשה מתוכננת לכושר טעינה מרבי של 50 קוו"ט, ומאפשרת להשיג טעינה של 80% בתוך 35 דקות בלבד.

   

  מחיר מיני קופר SE : 239,000 ₪

   

   

  עבור לתוכן העמוד