מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה פריוס PHEV יעיל ביותר

  23/07/2020
  הגדל

  טויוטה הייתה יצרנית הרכב הראשונה אשר הציגה עוד בשנת 2012 דגם Plug In, המשלב מנוע חשמלי הנטען חיצונית ופנימית למנוע בעירה פנימי.

  שום היברידית או מכונית פלאג-אין אינה מגיעה לרמת היעילות של טויוטה פריוס פלאג אין, כך עולה ממחקר חדש שפורסם באתר האמריקאי InsideEVs. במחקר בוצעה השוואה חדשה בין כל דגמי הרכב ההיברידים וההיברידים הנטענים הזמינים כיום בארה"ב, אשר חלקם משווקים גם בישראל. 

  יוניון מוטורס, הייתה יבואנית הרכב הראשונה בישראל להציע דגם כזה כבר לפני כשבע שנים, עם השקת גרסת הפלאג-אין של הפריוס המציעה ללקוחות "שתי מכוניות במחיר אחת" ומאפשרת להינות מהשילוב האולטימטיבי בין יתרונות הרכב החשמלי לנוחות ושימושיות הטכנולוגיה ההיברידית של טויוטה, ללא מגבלות ואילוצים.

  הדור החדש של הפריוס פלאג אין, הושק בישראל בסוף השנה שעברה ומאפשר טעינת הרכב משקע חשמל ביתי רגיל, משקע ביתי "תעשייתי" או מעמדת טעינה ייעודית. הפריוס פלאג-אין מהווה חוויית נהיגה חשמלית לחלוטין (EV) במהירות מרבית של עד 135 קמ"ש ולאחר מכן, נכנסת לפעולה, באופן אוטומטי, המערכת ההיברידית החכמה של טויוטה להמשך נסיעה ללא כל התערבות מצד המשתמש. טווח הנסיעה הכולל של גרסת ה- PHEV עומד על כ- 1,000 ק"מ. הרכב מציע גמישות שימוש יוצאת דופן המבוססת על שילוב של תצורות עבודה והנעה שונות: מצב EV מלא, שכולל מצב EV עירוני, מצב היברידי, תצורת שימור אנרגיית סוללה ותצורת נהיגה EV בהתאם לבחירת הנהג ותצורת "גנרטור" המאפשרת בחירה של טעינת סוללה מחדש תוך כדי נסיעה באמצעות מנוע הבנזין.

  טעינת הרכב היא נוחה ומהירה - בפריוס פלאג-אין קיימת יכולת all board charger המאפשרת טעינה גם באמצעות כבל חשמל המתחבר לשקע ביתי רגיל, בדומה למכשירי חשמל ביתיים.  טעינת סוללה מלאה משקע ביתי חד פאזי ב- 10 אמפר אורכת כ- 3 שעות בלבד, צריכת החשמל לטעינה כזו היא כ- 8.8 קילו וואט ועלותה כ-4 ₪ בלבד.

  טויוטה פריוס פלאג-אין, מצויד במנוע חשמלי ומנוע בנזין בנפח 1,800 סמ"ק, המייצרים הספק משולב של 122 כ"ס. זמן ההאצה מ-0 ל-100 עומד על 11 שניות המבוססת על זמינות כוח מתפרצת משני מנועים חשמליים בו זמנית, בתצורת EV. הדור החדש של הפריוס פלאג-אין מצוידת במערכות בטיחות מתקדמות ביותר וזוכה לציון הבטיחות המקסימלי בדרוג 8. ברכב מותקנת מערכת הבטיחות האוטונומית - Toyota Safety Sense, הכוללת, בין היתר: זיהוי רכבים בשטח מת, זיהוי רכבים חוצים מאחור, מערכת "טרום התנגשות" (PCS) מורחבת עם זיהוי הולכי רגל במהלך היום והלילה, זיהוי תמרורי דרך מורחב ומעבר אוטומטי לאור גבוה.

   

   

  עבור לתוכן העמוד