מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  תחבורה ציבורית חכמה

  1/10/2020
  הגדל

  על מנת להתמודד עם צמצום התחבורה הציבורית כחלק מהסגר, ב-Via מודיעים ששירותי התחבורה הציבורית החכמה המושתתים על הטכנולוגיה של החברה, Bubble בת"א ותיקתק בירושלים, יפעלו במתכונת מורחבת על מנת לתת מענה תחבורתי לעובדים חיוניים ברחבי הערים.

  בת"א, השירות של Bubble יגדל פי ארבעה כך שבימי הסגר ישרת מעבר לאזור השירות המקורי גם את הערים: יפו, חולון, בת ים ופתח תקוה, תוך הכללת בתי חולים ומרפאות באזורי השירות, כמו גם אזורי תעשייה חיוניים למשק. השירות יפעל בימי חול בשעות 6:00-23:00.

  בירושלים, יורחב אזור השירות של חברת תיקתק בימי הסגר גם אל מתחמי בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים. השירות יפעל בימים א-ה בין השעות 6:00-21:00. באגד תיקתק מציינים כי בעת ימי הסגר ובביצוע הזמנה אל או ממתחמי בתי חולים אלו, לא ניתן יהיה לרדת בדרך לשאר האזורים בהם השירות פעיל אלא רק במיקום הספציפי אליו הוזמנה הנסיעה ובתחומי הפעילות של אגד תיקתק בעיר ירושלים.

  חברת VIA מעצבת מחדש את האופן בו עולם התחבורה הציבורית נע ממערכת של נתיבים ולוחות זמנים נוקשים לרשתות תחבורה דינאמיות לחלוטין. אפליקציית התחבורה החכמה של Via מחברת מספר בין נוסעים הנוסעים לאותו כיוון ומאפשרת להם לחלוק את המסלול בצורה חלקה ויעילה. חברת VIA הושקה לראשונה בניו יורק בשנת 2013, והיא משתפת פעולה עם למעלה ממאה סוכנויות תחבורה ציבורית, מפעילי תחבורה פרטיים, ציי מוניות, חברות פרטיות, הסעות בתי ספר ואוניברסיטאות מסביב לעולם.

   

  עבור לתוכן העמוד