מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אופל קורסה חשמלית בישראל

  28/10/2020
  הגדל
  חברת לובינסקי, יבואנית אופל בישראל, השיקה את המכונית החשמלית הראשונה למותג אופל בישראל  CORSA-e, המכונית מתווספת אל היצע גרסאות הבנזין של ה-CORSA ותוסיף לחזק את מעמדה של לובינסקי כמובילה בתחום הרכב החשמלי בישראל. צילום: רונן טופלברג

  עיצוב- הדור השישי של אופל CORSA מבוסס על פלטפורמת ה-CMP (Common Modular Platform) החדשנית קבוצת PSA, והוא הראשון לקבל את ההינע החשמלי 100% במותג הגרמני. אורכה עומד על 4,05.5 מ', רוחבה 174.5 מ', גובהה 1,43 ס"מ ובסיס הגלגלים נפרש על פני 2,540 מ'. בזכות העובדה שסוללת הרכב ממוקמת בתחתית רצפת הרכב, שופר מרכז הכובד וחלוקת המשקל, וכן אין השפעה על המרחב בתא הנוסעים.  

  הגרסה החשמלית נבדלת ממקבילותיה בעלות מנועי הבערה הפנימית באמצעות גריל קדמי ייחודי, גג בצבע שחור, חלון שמש  פנורמי, חישוקי 17 אינץ' ייחודיים וסמלי e בקורות הרכב. תא הנוסעים של אופל CORSA-e החדשה תוכנן בקפידה בכדי שיהיה קל וברור לתפעול, וברמת איכות גבוהה וירידה לפרטים. הדשבורד רחב וקליל, בנוי מחומרים איכותיים מאוד המשלבים צבעים מגוונים ובולטים, עליו נמצאים מתגים חיצוניים למערכת השמע והמיזוג לשם הפעלה קלה בזמן נסיעה. מאחורי ההגה הספורטיבי נמצא לוח מחוונים דיגיטאלי צבעוני שמכיל את כל המידע הנחוץ לנהג בתצוגה מתחלפת ומותאמת אישית. המושבים הארגונומיים חובקים את הגוף ומציעים תמיכה טובה בירכיים ובמותניים, ומעודדים נסיעות ממושכות ואף ספורטיביות בנוחות וביעילות. גם בידוד הרעשים המצוין של ה-CORSA-e שומר את תא הנוסעים חרישי ונעים גם בנהיגה מהירה.

  מנוע וסוללה- נמצא בחזית מנוע חשמלי המספק 136 כ"ס ו-26.5 קג"מ הזמינים כבר מסל"ד אפסי ומלבד נסיעה חרישית, חלקה ונטולת זיהום (קבוצה 1), גרסה זו תאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 8.1 שניות, מהר יותר מגרסאות הבנזין, והמהירות המרבית מוגבלת ל-150 קמ"ש באופן אלקטרוני. בעזרת סוללה בקיבולת של 50 קוט"ש, מסוגלת אופל CORSA-e החדשה לגמוא 335 ק"מ בין טעינות לפי תקן WLTP המחמיר. אופל CORSA-e החדשה מצוידת במטען פנימי חד פאזי בהספק של עד 7.4 KW. טעינה משקע ביתי בהספק של 2.2 קוט"ש תארך כ-24 שעות, טעינה מעמדה של 16 אמפר תארך כ- 15 שעות, טעינה מעמדה של 32 אמפר תארך כ- 7.5 שעות, טעינה מעמדה מהירה DC של 50 קוט"ש תביא את הרכב ממצב ריק ל-80 אחוז תוך 55 דקות וטעינה מעמדה מהירה DC של 100 קוט"ש ממצב ריק ל-80 אחוז תארך כ-30 דקות. אופל CORSA-e מצוידת במערכת ניהול תרמי מתוחכמת, המאפשרת לחמם ולקרר את רכיבי המתח הגבוה ברכב ואת תא הנוסעים על ידי ניצול מיטבי של האנרגיה, כמו למשל שימוש במערכת המיזוג לקירור הסוללה, שימוש בטכנולוגיית HEAT PUMP לחימום תא הנוסעים ולחימום הסוללה ועוד. מערכת יעילה זו תורמת להוספת כ-50 ק"מ לטווח הנסיעה של הרכב בין טעינות. סוללת הרכב מצוידת גם במערכת קירור נוזל נפרדת המאפשרת ניהול יעיל של הסוללה.
   
  בטיחות- אופל CORSA-e החדשה משווקת בישראל ברמת אבזור Elegance המציעה רשימת אבזור ארוכה, בעיקר בתחום הבטיחות ומערכות העזר לנהיגה. זו כוללת מערכת התרעת סכנת התנגשות מלפנים, מערכת התרעת ערנות נהג,  מערכת בלימת חירום אקטיבית בעלת טווח מוגדל הפעילה בין 5 ל-140 קמ"ש, התרעה ובלימה בזיהוי רכב דו-גלגלי, מערכת סיוע שמירה על נתיב הנסיעה הכוללת התרעת סטייה ותיקוני היגוי אקטיביים, שמירה על מיקום בנתיב הנסיעה, בקרת שיוט אדפטיבית כולל פונקציית עצירה (פעילה מ-0 קמ"ש), התרעה על הימצאות רכב בשטח המת של שדה הראיה, מערכת מורחבת לזיהוי תמרורים והמלצה לשינוי בהתאם בבקרת השיוט, מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת תאורה בהתאם לתנאי הדרך ועוד.

  אבזור- בתחום אבזור הנוחות נכללים חיישני חניה קדמיים ואחוריים הכוללים תצוגה גרפית, פנסים ראשיים וערפל קדמיים LED, כניסה והתנעה ללא מפתח, לוח מחוונים דיגיטלי עם מסך בגודל 7 אינץ' ותצוגה מתחלפת, מסך מולטימדיה מרכזי בגודל 10 אינץ' עם ממשק Apple CarPlay וניווט מקורי, בקרת אקלים, מראות צד מתקפלות חשמלית, משענת יד מרכזית הכוללת תא אחסון, כיוון גובה למושבים הקדמיים, חישוקי 17 אינץ', חלונות אחוריים כהים, משטח טעינה אלחוטי (למכשירים תומכים), שני חיבורי USB לטעינה במושב האחורי, גג זכוכית פנורמי עם הצללה ועוד.

  אחריות- אופל CORSA-e תיהנה מאחריות יצרן מלאה ומקיפה למשך 4 שנים או 120,000 ק"מ (המוקדם מבניהם) וכן מאחריות של 8 שנים או 160,000 ק"מ על הסוללה.
   
  מחיר- אופל CORSA-e Elegance - החל מ-147,990 ₪.

  עבור לתוכן העמוד