מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פורד אקספלורר הושק בישראל בשתי גרסאות חדשות

  6/12/2020
  הגדל

  דלק מוטורס, יבואנית פורד, השיקה בישראל שתי גרסאות חדשות של  פורד אקספלורר מעל ומתחת לגרסת ה-Limited AWD ששווקה השנה.  גרסת RWD, הנעה אחורית, של דגם ה- Limited אשר שומר על חבילת האבזור העשירה ובמחיר נגיש יותר ללקוחות. גרסת ה-ST החזקה שמרחיבה את מעטפת האבזור, ההידור, האופי וכמובן הביצועים של האקספלורר לרמת הקצה.

  RWD  הנעה אחורית-  גרסת RWD במחיר כניסה, ללא פשרות, עם כל חבילת האבזור העשירה שיש בדגם Limited AWD, מערך הבטיחות הנרחב וממשק המולטימדיה המתקדם. שכולל פנסי חזית ואחור בטכנולוגיית LED, חישוקי סגסוגת "20, שבכה קדמית בכרום, מסילות גג כסופות, משטח טעינה אלחוטי לנייד, התנעה מרחוק, חלון שמש פנוראמי, וילונות צד נגללים, מסך מולטימדיה 8 אינץ', ריפודי עור, מושבים קדמיים עם כוונון חשמלי, חימום ואוורור, דלת תא מטען חשמלית, כמו גם קיפול חשמלי לשורת המושבים השלישית ומצלמת 360. ניתן גם לבחור בין תצורה של 6 מושבים עם שני מושבי קפטן במרכז או 7 מושבים בתצורה הרגילה.

  מנוע והילוכים- על ההנעה מופקד מנוע טורבו-בנזין EcoBoost בנפח 2.3 ליטר המפיק 300 כ"ס ב-5,500 סל"ד ונתון מומנט מרשים מאד של 42.86 קג"מ ב-3,500 סל"ד. תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית Select shift בעלת 10 הילוכים ייחודית לקטגוריה, עם פיקוד חוגה חדשני, מחלקת את הכוח, ודואגת לצריכת דלק נמוכה. להתאים את התנהגות מכלולי הרכב לתנאי הדרך, לאקספלורר RWD יש את מערכת מצבי הנהיגה הכולל 6 מצבים: 3 מיועדים לכביש ו-3 מחוצה לו.

  ST– הגרסה הבכירה של האקספלורר, נותנת מענה ראוי בשיפורי אבזור, ביצועים והתנהגות הראויים ל- SUV גדול.

  עיצוב- העיצוב הייחודית של ST כוללת שכבה קדמית בגימור שחור מבריק, כיתוב אקספלורר על גבי מכסה המנוע, בתי מראות בצבע שחור, עיטורים שחורים סביב שמשות הצד ומסילות גג בצבע שחור. חישוקי הגלגלים הסטנדרטיים בקוטר 20 אינץ' דו גווניים בעיצוב הייחודי של ST. מאחור בולטים 4 פתחי המפלט כרמז לכוח המנוע. בעיצוב תא הנוסעים את לוח המחוונים הרגיל מחליף צג דיגיטאלי בגודל 12.3 אינץ' הניתן להתאמה לדרישות הנהג, מסך המולטימדיה ברזולוציה גבוהה צומח לגובה עם ממדים מרשימים של 10.1 אינץ' (כמו אייפד) ודרכו אפשר, לשלוט במערכת שמע פרימיום B&O עם  14 רמקולים. המושבים הקדמיים ספורטיביים מרופדי עור, עם תפרים ייחודיים בצבע כסוף ולוגו ST, הם בעלי כוונון חשמלי עם זכרונות, מחוממים, מאווררים ובגרסה זו גם כוללים פונקציית עיסוי ייחודית בעלת 5 מצבים שונים ו-3 דרגות עוצמה בהתאם לרצון הנהג/ת והנוסע/ת מלפנים. גם גלגל ההגה מקבל את לוגו ST הנחשק יחד עם פקדים להעברת הילוכים בגבו.

  בטיחות- בנוסף למערכות הסיוע והבטיחות הרבות שכבר יש באקספלורר, בגרסת ST מתווסף מערך ה-Active Park Assist 2.0 החדש  המאפשר חניה אוטומטית במקביל ובניצב בלחיצת כפתור תוך שהוא לוקח שליטה מליאה על מערכת ההיגוי, דוושות התאוצה, הבלם ותיבת ההילוכים. במידת הצורך ובאמצעות מערך המצלמות והרדאר הוא גם עוזר לנהג לצאת לדרך בבטחה ביציאה מחניה צפופה.  המערך כולל חיישנים היקפיים וגם בלימה אוטומטית בנסיעה לאחור כדי למנוע פגיעה בעצם נייח או הולך רגל.


  מנוע והילוכים- ברמת ST מנוע  EcoBoost טווין-טורבו, 6 צילנדרים, בנפח 3.0 ליטר אשר קיבלה טיפול מיוחד ע"י חטיבת הביצועים Performance של היצרן, אשר חתומה על יצירות מוטוריות רבות. היחידה מפיקה 400 כ"ס ב-5,500 סל"ד ולא פחות מ-54.7 קג"מ ב-3,500 סל"ד. כל הכוח הזה יורד לכל ארבעת הגלגלים דרך מערכת הנעה כפולה-קבועה חכמה ותיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית עם 10 הילוכים. הביצועים הם לא משהו שרואים בקבוצה הזו וברמת המחיר הזו: 6.0 שניות ל-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 255 קמ"ש. הכוח הזה מנוהל דרך מתלה רב-חיבורי מתקדם מאחור ותמוכות מקפרסון בחזית. שילוב המבטיח נוחות מרבית כמו גם שליטה מקסימלית במסת הרכב בעומסים ולאחיזת כביש מעולה.


  דגם ה-ST זוכה לביקוש גבוה במיוחד, והשוק המקומי יקבל הקצאה מצומצמת ממנו, כאשר דגמים ראשונים יגיעו לקראת מארס 21. דלק מוטורס מאפשרת כבר היום לבצע הזמנה מוקדמת לדגמי ה-ST, ליחידות שיגיעו לישראל.


  המחירים:


  Ford Explorer Limited RWD החל מ-334,900 ₪

  Ford Explorer ST החל מ-384,900 ₪

  ST Street Pack מ-394,900 ₪


   

  עבור לתוכן העמוד