מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הנחיות משרד התחבורה בעקבות הסגר השלישי

  28/12/2020
  הגדל

  בעקבות החלטת הממשלה על סגר השלישי. משרד התחבורה הודיע כי החל מ- 27 בדצמבר בשעה 17:00, יבוטלו כל מבחני הנהיגה העיוניים ("תיאוריה") והמעשיים ("טסטים"), עד ל-24 בינואר 2021. בתקופת הסגר לא יתקיימו גם שיעורי נהיגה לתלמידים.

  תלמידי הנהיגה שבחינתם בוטלה בעקבות הסגר, קיבלו הודעת SMS על הביטול והם ידרשו לקבוע מועד חלופי לבחינה. תלמידים אלה פטורים מתשלום אגרה עבור הבחינה הנוספת.

  סניפי הרישויבכל ברחבי הארץ ימשיכו לפעול במתכונת של זימון תור טלפוני, ללא קבלת קהל, כפי שהונהג בחודשים האחרונים. נהגים הנדרשים לקבל שירות במשרד הרישוי, יכולים להזמין תור טלפוני מראש, באמצעות אפליקציית MY VISIT, באתר משרד התחבורה או במוקד הטלפוני, ולקבל את השירות בטלפון באמצעות שיחה יזומה, במועד ובזמן שקבעו. בין השירותים שניתן יהיה לקבל באמצעות הטלפון: חידוש רישיון רכב, מידע בנוגע לקורסי חובה, צווי ירושה, הפקדת כלי רכב, הפקדת רישיון נהיגה בגין פסילה, מידע אודות רישיון, העברת בעלות במקרים חריגים ומגוון פעולות נוספות. הנפקת רישיונות נהיגה קבועים (מפלסטיק), לאחר תשלום האגרה, תמשיך כסדרה.

  נהגים שרישיונם נפסל בגין צבירת נקודות- יוכלו לבצע את הליך טיעון הטענות באמצעות התור הטלפוני. במידה ויקבע תאריך לתחילת הפסילה, הנהג יוכל להפקיד את רישיון הנהיגה באופן מידי, באמצעות הצהרת הפקדה באתר משרד התחבורה, תוך העברת ההצהרה לרשות הרישוי באמצעות הדואר האלקטרוני ולהתחיל את מניין ספירת הימים.

  יצוין, כי כיום ניתן לבצע את מרבית פעולות הרישוי, באתר האינטרנט של המשרד, בעמדות השירות האוטומטיות (רשיומט), בסניפי דואר ישראל, וכן במוקד בטלפוני של משרד התחבורה ( 5678*) שימשיך לפעול בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 08:00 בבוקר ל-19:00 בערב.

  קורסי נהיגה מונעת ורענון נהיגהלא יתקיימו עד להודעה חדשה. יצויין כי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, חתמה על תקנה הדוחה את התליית הרישיונות של נהגים המחויבים בקורסי נהיגה, עד לסוף שנת 2021. לפיכך, נהגים שחויבו בביצוע קורסי חובה, החל מחודש מרץ 2020 ולא יכולים לבצע את הקורסים בשל מגבלות הסגר, יוכלו להמשיך ולנהוג עד לסוף שנת 2021.

  תחנות הצילום- חלק מתחנות הצילום למבקשי רישיונות נהיגה ממשיכות לפעול כרגיל, תוך שמירה על כל הנחיות משרד הבריאות. הציבור נדרש להתעדכן ישירות מול כל מפעיל של תחנת הצילום, על שעות הפעילות של התחנה, טרם הגעתו למקום.

  מכוני הרישוי והמוסכים- ימשיכו לפעול כרגיל, בכפוף לתקנות ולהנחיות משרד הבריאות. נהגי רכב פרטי הנדרשים לבצע מבחן רישוי שנתי לרכבם, יכולים להתעדכן ישירות מול מכון הרישוי בדבר שעות ואופן ההגעה. רשות הרישוי תמשיך לבצע בחינות מעשיות לטרקטורים, מכונה ניידת, מלגזות, אמבולנסים, רכבי ביטחון, משאיות ואוטובוסים.

  אגף פיקוח ובקרת רכביפקח על חברות הובלה ואוטובוסים בחברות פרטיות ובתחבורה הציבורית, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. אגף המטענים ימשיך להנפיק אישורים ורישיונות מוביל וייתן מענה במיילים בלבד.

  תחבורה ציבוריתהתחבורה הציבורית תמשיך לפעול במתכונת מורחבת, כפי שפעלה בימים האחרונים. תפוסת הנוסעים באוטובוסים תצומצם ל-50%, בעוד שהיקף השירות בתחבורה הציבורית, ימשיך לפעול במתכונת מלאה ויכלול תגבורים בקווים בעלי ביקוש גבוה. תפוסת הנוסעים באוטובוסים תרד מ-75% כיום, ל-50% ממספר מקומות הישיבה באוטובוס. התחבורה הציבורית בקווים העירוניים והבינעירוניים תמשיך לפעול במשך כל שעות הפעילות ובכל ימות השבוע, עד לגמר השירות. על פי הנחיות משרד הבריאות, הכניסה והנסיעה באוטובוסים מותנית בעטיית מסכה וריחוק בין הנוסעים. הנוסעים נדרשים להקפיד על ההנחיות, ואלה ייאכפו על ידי פקחים מיוחדים. יצוין כי באוטובוסים יופעל מיזוג אוויר ובמידת האפשר האוטובוסים יסעו עם החלונות פתוחים.

  רכבת ישראלתמשיך לפעול כפי שפעלה בחודשים האחרונים, בימי ראשון עד חמישי, בין השעות 05:00 בבוקר ועד ל-21:00 בלילה, בתפוסה של 50%, תוך רכישה מראש של שובר הנסיעה.

   

  עבור לתוכן העמוד