מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אלקטרה מתרחבת בתחום ההסעים, רוכשת את חברת אגד-תעבורה

  16/05/2021
  הגדל
  מהלך אסטרטגי לקבוצת אלקטרה, החברה דיווחה היום כי התקשרה, באמצעות החברת הבת אלקטרה אפיקים (51%), בהסכם לרכישת מלוא הבעלות בחברת אגד-תעבורה. .צילום: UTI 

  תמורת העיסקה מסתכמת בכ-200 מיליון ₪,  בכפוף להתאמות שונות, שסוכמו בין הצדדים. העיסקה ממשיכה את המהלך של כניסת אלקטרה לתחום התחבורה הציבורית, שהחל בינואר האחרון, כאשר חתמה על הסכם לרכישת השליטה בחברת אפיקים. לאחר העיסקה הנוכחית, תהיה אלקטרה אפיקים החברה השלישית בגודלה בישראל בתחום התחבורה הציבורית, לאחר החברות אגד ודן.

  "אגד תעבורה", הינה חברה לאספקת שירותי תחבורה, המפעילה תחבורה ציבורית והסעות מיוחדות, בעלת תשתית ארגונית רחבה, המספקת מענה להפעלת אשכולות קווי שירות ושירותי הסעות מיוחדות בפריסה ארצית. החברה הינה בעלת זיכיונות להפעלת 5 אשכולות של קווי שירות בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ, ומחזיקה בצי הכולל 537 אוטובוסים המשמשים לפעילות התחבורה הציבורית. מחזור הפעילות של אגד תעבורה בשנת 2020, בגין פעילות התחבורה הציבורית, עמד על כ- 351 מיליון ₪.

  בחודש ינואר 2021 דיווחה אלקטרה על רכישת השליטה (51%) בחברת אמנון מסילות, חברה פרטית-משפחתית, הכוללת גם את חברת 'אפיקים' שבבעלותה וזאת לפי שווי של כ-154 מיליון שקל. למועד הדיווח בחודש ינואר, החברה החזיקה בצי הכולל כ-950 אוטובוסים, והינה בעלת זיכיונות להפעלת חמישה אשכולות של קווי שירות בתחבורה הציבורית ברחבי הארץ, ומחזיקה ב-25% מחברת נתיב לעיר בע"מ. העסקה הושלמה בחודש מרץ האחרון. לאחר העיסקה הנוכחית, ימנה הצי הנוכחי של אלקטרה אפיקים קרוב ל-1,500 אוטובוסים, הפועלים ברחבי הארץ, והיקף ההכנסות המצרפי עשוי להסתכם בכ-1.2 מיליארד ₪.

  תחום התחבורה הציבורית, הינו אחד מהתחומים הנהנים מצמיחה בעקבות יישום תכניות הממשלה להרחבת פרויקטי התשתיות במדינת ישראל. בהקשר זה, פועלת המדינה להרחיב את האשכולות הגיאוגרפיים של מערך האוטובוסים הציבורי, וזאת במקביל לתהליכים להפרטת חלק מקווי אגד ודן. כמו כן, צפויים פרויקטי הרכבת הקלה בתל-אביב, פרויקט ה'מטרו' ופרויקטים נוספים שהמדינה מקדמת להביא לגידול בהיקף התחבורה הציבורית בישראל ובמשקל של תחום זה בתוך עוגת התשתיות הלאומית. כידוע, בשנה האחרונה זכתה אלקטרה, יחד עם שותפים, במכרז להקמה ותפעול של הנתיבים המהירים בכביש 2 ובכביש 20.

  קבוצת אלקטרה פירסמה במרץ האחרון את תוצאותיה הכספיות לשנת 2020. החברה הציגה עלייה של כ-10% בהכנסותיה לכ-7.7 מיליארד שקל, לצד רווח נקי בסך של כ-181.2 מיליון שקל. צבר העבודות של הקבוצה צמח לכ-18 מיליארד שקל, נכון לסוף פברואר 2021.

  קבוצת אלקטרה בע"מ, בניהולו של איתמר דויטשר, נחשבת לאחת הקבוצות הקבלניות המובילות בישראל. הקבוצה פועלת כיום, באמצעות החברות הבנות שבבעלותה, בחמישה מגזרי פעילות: פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל; פרויקטים למבנים ותשתיות בחו"ל;   O&M(הפעלה ואחזקה); פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום, ומגזר הזכיינות.

  עבור לתוכן העמוד