מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טכנולוגיית תאי הדלק של טויוטה האירה את מגדל אייפל

  31/05/2021
  הגדל
  מגדל אייפל, נכסה הפריזאי האייקוני של צרפת, הואר אמש באור ירוק אשר הופק מאנרגיה בת קיימא הודות לטכנולוגיית תאי הדלק של חברת טויוטה, ומסמל את השימוש באנרגיה מתחדשת נטולת פליטות פחמן לסביבה. צילום: טויוטה 

  המיצג המרהיב היה חלק מאירוע המתקיים בעיר שאן דה מארס בין ה-20-30 במאי, ומציג כפר חדש לגמרי ובו תערוכות המוקדשות לשינוי האקולוגי ולמעבר לאנרגיה מתחדשת ומימן. במהלך האירוע גורמים מתחום האנרגיה המתחדשת ופתרונות ניידות מבוססי מימן, בראשם חברת טויוטה, מציגים בכפר את כלי הרכב והמערכות שלהם המבוססים על אנרגיה ירוקה, ומספקים נקודת מבט אופטימית וחדשנית לגבי פתרונות ניידות לערי המחר.  אירוע "פריס של המימן" אורגן ע"י ה- Energy Observer, במקור שמו של כלי השיט האוטונומי הראשון בעולם שהונע באמצעות שילוב של אנרגיות מתחדשות ומערכת המייצרת מימן ממי הים, ושט ללא פליטות פחמן. האנרג'י אובזרבר, אשר מומנה בין היתר על ידי טויוטה מוטור אירופה שהתחברה לפרויקט כמי שחרטה על דגלה לצמצם מעבר ל-0 את פליטות המזהמים באופן רחב ובר קיימא, משמשת כיום כמעבדת אנרגיה הממחישה את האפשרות וההתכנות לעבור לאנרגיה מתחדשת. בשנת 2018 יצאה הספינה למסע חובק עולם שהתפרס על פני 50 מדינות, במהלכו הגיעה גם לישראל ועגנה במרינה בהרצליה למפגש של רב החובל וצוותו עם אנשי טויוטה השוקדים על פיתוח חדשנות למען כדור הארץ.

  האור הירוק שהופץ ממגדל האייפל הופק באמצעות גנרטור מיוחד בשם GEH2®, אשר פותח על ידי חברת EODev (Energy Observer Developments), סטארט-אפ אירופי מוביל בתכנון, הרכבה והפצה של מערכות ללא פליטת מזהמים בקנה מידה תעשייתי, בו משקיעה ושותפה חברת טויוטה. הגנרטור של החברה שימש להנעת מערכת תאי הדלק הייחודית של טויוטה באמצעות מימן, אשר תוכננה במקור עבורEnergy Observer  2020, ופותחה כפתרון מודולרי שיכול לשמש גם ליישומים שונים כמו למשל משאיות, אוטובוסים, שימושים ימיים או יישומים נייחים. במהלך האירוע הפריסאי הוצגו מגוון של יישומים העושים שימוש בטכנולוגיית תאי דלק מימניים של טויוטה, בהם המיראי- כלי הרכב של טויוטה המונע באמצעות מימן; אוטובוס עירוני שמייצרת חברת Caetano Bus ;  מגדיל טווח ימי בשם REXH2, והגנרטור GEH2 שפיתחה חברת טויוטה עם EODev. מוצרים אלו זמינים כיום בשווקים שונים ברחבי העולם ומספקים פתרונות מעשיים להגברת המודעות של ממשלות, תעשיות, אמצעי התקשורת, לקוחות והציבור לחשיבותה והתכנותה של טכנולוגיה בת קיימא. טכנולוגיית תאי דלק מימניים תמלא תפקיד חשוב עבור לטויוטה להשגת היעד שהציבה לעצמה להגיע לאפס פליטות פחמן עד 2050.
  עבור לתוכן העמוד