מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חילופי שרות במשרד התחבורה

  15/06/2021
  הגדל
  שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מרב מיכאלי, נכנסה לתפקידה במשרד התחבורה. השרה מיכאלי החליפה את שרת התחבורה היוצאת, תא"ל (במיל') מירי רגב, שכיהנה בתפקיד בשנה האחרונה, מאז מאי 2020. צילום: ששון תירם

  השרה מיכאלי ציינה כי מדינת ישראל היתה תקועה הרבה מאוד זמן. "עכשיו אנחנו מתחילים לנוע. יש המון מה לעשות וכעת יש לנו הזדמנות לעשות זאת. העבודה רק מתחילה. זה לא סוד שבמדינת ישראל התחבורה לא מאפשרת לנו להגיע. גם לאלה הנמצאות ונמצאים במרכז, כי הם פשוט תקועים ביחד במרכז. ואת התקיעות הזאת הגיע הזמן לשחרר".

  השרה מיכאלי הוסיפה כי תחבורה שמתפקדת כמו שצריך יכולה להוריד את מחירי הדיור ואת יוקר המחייה, ולייצר באופן אקטיבי שוויון הזדמנויות בתעסוקה ובדיור, שוויון בין גילאים, כי לא כולם יכולים לקחת קורקינט ולהגיע לרכבת, ושוויון בין המינים. "אנחנו חייבות וחייבים להסתכל על כל סוגי בני ובנות האדם, לא משנה אם הם בני שמונה או בני 80, אם יש להם שתי רגליים שיכולות לשאת אותם ממקום למקום או כאלה שפחות. הגיע הזמן שהתחבורה שלנו תפסיק להיות שדה קרב". מיכאלי ציינה עוד כי בכוונתה לייצר מחקר דעת קהל מקיף על סוגיות בוערות בתחבורה. כמו כן, ציינה כי בכוונתה להשקיע בבטיחות בדרכים ובביטחון אישי של כל המשתמשים בדרך, לייצר שוויון ולהשקיע בחברה הערבית ובפריפריה גיאוגרפית וחברתית, לחלץ פרויקטים תקועים ולקדם את מעמד עובדי ועובדות בתחבורה הציבורית. מיכאלי הוסיפה כי תעבוד בשיתוף פעולה עם השלטון המקומי תוך קידום רשויות מטרופוליניות, שיתופי פעולה בינמשרדיים, ושיתוף פעולה עם המדינות הערביות השכנות והחברה הפלשתינאית, לקידום הכלכלה האזורית.


  עבור לתוכן העמוד