מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טויוטה מיראי שוברת שיא עולמי במרחק נסיעה בתדלוק מימן

  15/06/2021
  הגדל
  עוד שיא בדרך לעולם נקי. טויוטה מיראי נסעה 1003 קילומטרים עם אפס פליטות. 

  הנסיעה של מכונית המימן של טויוטה החלה ביום רביעי 26 במאי בשעה 5:43 בבוקר מתחנת המימן HYSETCO באורלי (צרפת) והסתיימה לאחר נסיעה של 1003 ק"מ בתדלוק מימן יחיד. מסלול הנסיעה כלל כבישים ציבוריים, מדרום לפריז ובאזור לואר-א-שר ואינדרה-א-לואר. במהלך הניסיון לקבוע שיא נעשה שימוש במימן ירוק, וממוצע צריכת הדלק עמד על 0.55 ק"ג/100 ק"מ, כאשר המיראי הצליחה להכיל 5.6 ק"ג מימן. 

  המיראי החדשה, היא הדור השני של רכב טויוטה חשמלי מבוסס תא דלק מימן. היא מציעה יותר ביצועים, עיצוב מתוחכם ודינמי יותר ודינמיקת נהיגה חדשה לעומת הדגם מהדור הראשון. בנוסף, יעילות מוגברת של מערכת תא הדלק, יחד עם יכולת אחסון מימן גבוהה יותר ואווירודינמיקה טובה יותר תורמים לטווח נסיעה גדול יותר של כ-650 ק"מ בתנאי נהיגה רגילים, עם זמן תדלוק של פחות מ-5 דקות בתחנת תדלוק. כדי להגיע למרחק השיא של 1003 ק"מ הנהגים אימצו סגנון "נהיגה אקולוגית", אולם לא  השתמשו בשיטות מיוחדות שנהגים אינם יכולים להשתמש בהן בחיי היומיום. החזון והיעד של טויוטה אינו מעבר לאפס פליטות מזהמים. 

  זהו רק צעד במסע החשמלי של טויוטה להתגבר על חסמים ולבנות עתיד טוב יותר לכולם: מעבר לפליטות, מעבר להגבלות, מעבר לציפיות ומעבר לחסמים. טויוטה מיראי, מפגינה בבירור את היבט "מעבר לפליטות", בכך שהיא מדגישה את יתרונות אפס פליטות של ניידות חשמלית ובה בעת מעניקה בטיחות, נוחות, טווח נסיעה גדול יותר וקלות טעינה. המימן, נחשב כמשאב אמין שמצוי בשפע להובלה ואחסון של אנרגיה, מהווה הזדמנות גדולה לחברה טובה יותר. מימן יכול לספק ניידות עם אפס פליטות, לא רק לתחבורה בכבישים, אלא גם לרכבות, סירות ומטוסים, ולייצר אנרגיה לתעשיות, חברות ומשקי בית.


  עבור לתוכן העמוד