מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  לקסוס חדשה הושקה בישראל

  5/10/2021
  הגדל
  לקסוס ES 300h שהושקה בישראל עוד בשנת 2018, שהיא מונעת על ידי טכנולוגיית Lexus Self-Charging Hybrid מדור רביעי, מספקת את שיעור פליטות המזהמים הנמוך ביותר בקטגוריה שלה בהשוואה למערכות הנעה קונבנציונליות, והיא נוסעת זמן רב יותר במצב EV חשמלי. ה-ES החדשה שנוחתת בארץ החודש, מתחדשת בעיצוב עדכני, מערכות שליטה ובקרה חדשות, איכות נסיעה משודרגת ומערכות בטיחות חדשות ומבטיחה את המשך הצלחתה בקטגוריית מכוניות הפרמיום.

  עיצוב חיצוני – ה-ES החדשה מסמנת אבולוציה מתמדת של העיצוב החיצוני האלגנטי של מכונית סלון, ומוסיפה נופך נוסף של סגנון ותחכום. העיצוב החדש משלב בין מודרניות לבין פונקציונליות משופרת. הגריל הקדמי שומר על הזהות המוכרת של מכונית הסלון ואף אימץ פחות מוטות אנכיים ורכיבים בצורת L שמציגים זרימה אופקית ותנועה קדימה.

  הגלגלים החדשים כוללים חישוקי 18 אינץ' ייחודיים המשדרים תחושה של יוקרה באמצעות משטחים מלוטשים וצבע שחור. ב-ES החדשה נוספו גם צבעי מרכב חדשים: Sonic Platinum, ו Sonic Grey המעניקים גימור מטאלי מבריק במיוחד.

  עיצוב פנים – בתוך ה-ES 300h החדשה, תא הנוסעים הארגונומי משודרג על ידי שילובי צבעים חדשים ומסך מגע מולטימדיה חדש בגודל 12.3 אינץ'. בפנים הרכב, ניכרת תשומת הלב לפרטים ומיומנותם של אמני הטאקומי הנודעים, החל מההגה המפוסל. הריפוד המפואר קיים כעת בגוונים חדשים ודיפונים מרהיבים שמאפיינים את מראה עבודת היד של תא הנוסעים. דיפונים בצבע אגוז מעניקים אווירה יוקרתית יותר לתא הנוסעים עם גוונים חדשים המשדרים אווירה מודרנית.

  מנוע- המערכת ההיברידית של המכונית משדכת בין מנוע בנזין ארבעה צילינדרים במחזור אטקינסון בנפח 2.5 ליטר יעיל במיוחד לבין מנוע חשמלי קל משקל וקומפקטי. הספק המערכת הכולל הוא 218 כוח סוס, וצריכת הדלק המשולבת עומדת על 18.8 ק"מ לליטר, בתקן WLTP. לתמסורת החדשה שפותחה במיוחד למנוע בנפח 2.5 ליטר שמשולב עם מנוע/גנרטור חשמלי יש סידור רב צירי של המנועים החשמליים כדי להפחית את האורך הכולל של הצירייה בקרוב ל-30 מ"מ לעומת המערכת מהדור הקודם. היא כוללת גיר טבעת פלנטרי לפיצול כוח, הילוך חנייה וציר נגדי ביחידה קומפקטית אחת. סוללת הניקל-מטאל הידריד של ה-ES 300h, שתוחלת החיים שלה נועדה להיות כמו זו של המכונית, ממוקמת מתחת למושבים האחוריים. מיקום זה מפנה מקום נוסף בתא המטען ומשפר את חלוקת המשקל להתנהגות כביש טובה יותר.

  בטיחות- ה-ES החדשה, בטוחה יותר וכוללת את הגרסה העדכנית ביותר של +Lexus Safety System שמגיעה כסטנדרט, בנוסף לחידושים פורצי דרך כגון פנסי חזית עם מערכת אורות גבוהים אדפטיבית BladeScan. לקסוס שמרה על המצלמה עם עדשה בודדת ורדאר גל-מילימטר, אך הוסיפה פונקציות כמו סיוע היגוי בחירום וביצועים משופרים של זיהוי נתיב. ביצועי המצלמה והרדאר שוכללו, להרחבת טווח התגובה של מערכת קדם ההתנגשות (Pre-Collision system). מערכת זו גם עוזרת בצמתים בעזרת סיוע בפנייה בצומת (Intersection Turn Assist) שמזהה רכבים מתקרבים בזמן פנייה והולכי רגל שחוצים את הרחוב. פונקציה מחודשת נוספת היא סיוע היגוי בחירום (Emergency Steering Assist) הנכנסת לפעולה כאשר הולך רגל מתקרב או נמצא בנתיב הנסיעה של הרכב (מופעלת על ידי תנועת הגה מתחמקת של הנהג). מערכת זו מסייעת לתנועות ההיגוי, משפרת את יציבות הרכב ושומרת על הרכב בנתיב.

  התראה ומניעת סטייה מנתיב (Lane Tracing Assist (LTA היא פונקציה מתקדמת שמסייעת לשמור על הרכב במרכז הנתיב. היא שודרגה באמצעות יישום טכנולוגיות בינה מלאכותית שמרחיבות את טווח הסיוע והתוצאה היא סיוע היגוי חלק ורציף יותר. פונקציה חדשה של בקרת מהירות בעקומות המאטה את המכונית מראש על פי גודל העקומה הקרובה נוספה לבקרת שיוט דינמית באמצעות רדאר. פונקציה זו מאטה אוטומטית את המכונית כאשר היא מחליטה שמהירות הרכב גבוהה מדי לעקומה.

  מחירים: 
  ה-ES 300h החדשה תשווק בישראל ב-3 רמות גימור:
  Kyushu   - על שם מפעל ההרכב עטור הפרסים והשבחים של לקסוס ביפן. רמת הגימור כוללת: מערכת מולטימדיה עם מסך מגע "12.3, חישוקי "18, מושבים קדמיים חשמליים מעור Tahara, חימום מושבים קדמיים, חבילת הבטיחות LSS+, חלון גג חשמלי, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, חלונות אחוריים כהים, מצלמת נסיעה לאחור כולל פסי הכוונה. מחיר: 294,900 ₪.
   - Hadori  על שם טכנולוגיית הפוליש הייחודית לחרבות בהתאם לתרבות היפנית, רמת גימור זאת כוללת בנוסף: גימור עץ  Walnut  ללוח המכוונים להגה ולדלתות, מצלמת 360, וילון אחורי חשמלי, אוורור למושבים הקדמיים, 3 זיכרונות למושב הנהג, מושבים מעור טבעי. מחיר: 324,900 ₪.
  Takumi   - על שם אומני ה-Takumi הידועים.  רמת גימור זאת כוללת בנוסף: חישוקים אווירודינמיים ייחודיים, מערכת שמע Mark Levinson, מערכת אורות גבוהים אדפטיבית, תא מטען בהפעלה חשמלית. מחיר:  349,900 ₪.

  עבור לתוכן העמוד