מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  30 שנות פעילות לטויוטה בישראל

  23/12/2021
  הגדל
  יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, חוגגת 30 שנים לפעילותה המקומית. 

  מאז ה- 11 בנובמבר 1991, מועד מסירת הקורולה הראשונה, עלו על כבישי ישראל למעלה מחצי מיליון רכבי טויוטה, 52% מהם של הרכב הנמכר ביותר בישראל ובעולם בכל הזמנים, הטויוטה קורולה. את השנה הנוכחית צופה טויוטה לסיים עם מסירות של עוד כ-15,700 רכבי קורולה, ולפיכך לציין את מסירת הקורולה ה-300,000 במספרה בארץ. את שנת 2021 צפויה לסיים טויוטה עם שיא כל הזמנים במכירות רכבים, הגבוה ב-14% מהשיא הקודם שרשמה החברה בשנת , 2019. שנה זו עתידה להסתיים עם מכירות של למעלה מ-41,000 רכבים, לעומת שנת 2019 בה השיקה את הקורולה החדשה והראב4 החדש, ומכרה בסך הכל 35,900 רכבים חדשים.

  מכירת דגמים- ב-30 שנות פעילות בישראל, רושמת טויוטה עלייה מתמדת ועקבית בהיקף המכירות, עם נתוני מסירות רכב גבוהים במיוחד של דגמיה הפרוסים על פני כל הסגמנטים 
  החשובים ביותר בשוק הרכב הישראלי. זאת בנוסף למכירה במצטבר של כ-300,000 דגמי טויוטה קורולה שהוא גם הרכב הנמכר ביותר בישראל בכל הזמנים. לאורך שנות פעילותה החברה מכרה 60 אלף רכבי יאריס, הסופר מיני הנמכר ביותר באירופה ואחד מהדגמים המובילים והאהובים ביותר בקטגוריה גם בארץ, כבר שנים רבות ברצף עם:  35 אלף רכבי ראב 4, חלוץ רכבי הפנאי-שטח בישראל, 25 אלף רכבי טויוטה C-HR, הקרוס אובר עם חתימת העיצוב הייחודית של טויוטה אשר הושק לראשונה ב- 2017; ובקטגוריית השטח מכרה טויוטה כ-40 אלף רכבים מדגם השטח והעבודה המוערך ביותר בקטגוריה אשר לאחרונה זכה בפרס הפיק אפ הבינלאומי ההיילקס, ו- 27 אלף רכבי לנד-קרוזר, אגדת השטח המובילה בעולם שהביאה עמה את בשורת נהיגת השטח האמיתית.

  סוכנויות מכירה- מאז פתיחת אולם התצוגה הראשון של טויוטה בתל אביב, התרחבה רשת סוכנויות טויוטה המורשות והיא פרוסה כיום מקריית שמונה ועד אילת עם 33 סוכנויות מורשות וכ- 1,500 עובדים. לפני כשנה יוניון מוטורס העבירה את משרדיה למתחם שורק בראשון לציון וחנכה את קמפוס טויוטה למצוינות בשירות וללמידה. בנוסף לפני שנתיים פתחה החברה את "סגול" בכרמיאל, סוכנות הרכב הגדולה ביותר בישראל במונחי שטח המתפרשת על שטח של כ- 6000 מ"ר.

  מהפיכה היברידית- כחלוצת הנעות חלופיות טויוטה הניעה את מהפכת הרכבים ההיברידיים-חשמליים עם השקת הפריוס בשנת 2004 שהיה הדגם ההיברידי המסחרי הראשון בעולם ובישראל. הטכנולוגיה ההיברידית-חשמלית שפיתחה טויוטה הפכה למקובלת ומבוקשת בקרב מיגוון גדול של צרכנים שהכירו חוויית נהיגה אחרת, חיסכון בדלק וכמובן רכב מזהם הרבה פחות. 

  אם תחילה היתה זאת נחלתם של רכבים עירוניים ומשפחתיים בלבד, כיום מוכרת טויוטה בישראל כבר 11 דגמים היברידיים – חשמליים, החל מסופר מיני ועד הרכבים המפוארים ביותר, והביקושים להם צומחים בהתמדה. הטכנולוגיה ההיברידית החשמלית שמציעה טויוטה הוכיחה לאורך כל שנות פיתוחה יעילות גבוהה בהפחתת פליטות המזהמים ברכביה וטביעת רגלה הסביבתית, והביאה את בשורת צמצום זיהום האויר לתעשיית הרכב בישראל. הדור ה-4 של הטכנולוגיה התפתח והתייעל משמעותית, כך שלמשל לפי חישוב שערכה יוניון מוטורוס דרגת הזיהום הממוצעת של רכבי טויוטה שנמכרו בישראל בשנת 2020, הייתה 3.4 (לפי נוסחת הציון הירוק של משרד התחבורה) לעומת דרגת זיהום ממוצעת 9 בכלל שוק הרכב הישראלי, זאת בזכות היקף מכירות הרכבים ההיברידיים-חשמליים שעמדו על כ- 80% באותה שנה. 

  דוג' נוספת ליעילותה הגבוהה של הטכנולוגיה ההיברידית-חשמלית של טויוטה, זו העובדה כי בנהיגה עירונית ניתן לנסוע על חשמל בלבד אף יותר מ- 80% מזמן הנהיגה ברכב היברידי-חשמלי של טויוטה. לא בכדי הטכנולוגיה ההיברידית-חשמלית של טויוטה הובילה מגמה בכלל ענף הרכב בישראל והיום היא זוכה לפופולריות גוברת בארץ, עם כ- 20% מכירות מכלל השוק, לעומת אחוזים בודדים לפני שנים אחדות, ומגוון רחב מאוד של יצרנים שונים המציעים דגמים היברידיים. 

  טויוטה עתידה לסיים את שנת 2021 בישראל עם היקף של 82% מכירות של דגמים היברידיים-חשמליים מסך כלל מכירותיה, ועם 150,000 מכירות של דגמים מאז הושקה הפריוס הראשונה בישראל בשנת 2004. בהמשך למדיניות ולאסטרטגיה ההיברידית-חשמלית שהטמיעה החברה, טויוטה הציגה בשנים האחרונות את חזון ה- BEYOND ZERO, המבטא את שאיפתה להישגים יוצאים מגדר הרגיל בתחומים שונים המכוונים ליצירת חברה טובה יותר ועולם בטוח, נגיש, ירוק ונקי יותר, אף מעבר לאפס. בהמשך לכך החברה הכריזה לאחרונה על השקתו של ה-bZ4X, הדגם הראשון בסדרה חדשה של רכבים חשמליים המונעים באמצעות סוללה, אשר עתיד להגיע לישראל במחצית השנייה של 2022.

  טכנולוגיה- טויוטה ישראל, הרחיבה את פעילותה באונליין וכיום כלל דגמיה מוצעים להזמנה בדרך זו, זאת לצד אפליקציית שירות מתקדמת My Toyota המספקת ללקוחותיה מיגוון שרותי אונליין ומידע שימושי בלחיצת כפתור. למעשה טויוטה היתה הראשונה להציע ללקוח הישראלי להזמין רכב בכל דרך שיבחר – באתר, טלפונית וכמובן להתארח פיזית באולמות התצוגה. כיום, הלקוחות בישראל יכולים לקבל מיגוון רחב של שירותים באונליין בנוחות וקלות.

  שרות לקוחות- השרות שלקוחות טויוטה מקבלים במרכזי השרות המורשים של טויוטה בישראל, נחשבים כאמינים והמקצועיים ביותר כפי שנמצא בסקר Marketest לחווית לקוח 2020, שנערך בקרב מוסכים מורשים של כלל המותגים, ובו המותג טויוטה נתפס כמותג עם השרות הטוב ביותר וכן המותג המוביל והבטיחותי ביותר. התמיכה הרחבה שמציעה החברה ללקוחותיה והחשיבות הגדולה שהיא מעניקה לנושא השרות ושביעות רצונם של לקוחותיה הינם  ערכים מרכזיים לאורם פועלת החברה.  לאורך כל שנות פעילותה טויוטה דאגה לספק ללקוחותיה את המעטפת הטובה והמתקדמת ביותר הכוללת בין היתר פתרונות רכישה מגוונים, מסלולי מימון גמישים, ליסינג ושירותים רבים נוספים. החברה מרחיבה כל העת  את אפשרויות הבעלות על רכבים עם מגוון של סוגי עסקאות לנוחות הלקוחות בתנאי מימון אטרקטיביים.

  טרייד-אין- ב- 2013 הוקמה פעילות רכבי היד השניה של טויוטה- טויוטה סלקט. במסגרת זו הוקם אתר רכבי היד השניה של טויוטה המציג את מיגוון רכבי היד שניה אשר עברו את התהליך המיוחד שגובש בטויוטה אירופה ועל פי הסטנדרטים הגבוהים שהציבה כל רכבי סלקט עוברים 155 בדיקות קפדניות, תהליך השבחה ע"י צוותי טויוטה המקצוענים, היסטורית הרכב תוצג ללקוח בשקיפות מלאה, וכל רכש שיימכר במסגרת זו ילווה באחריות יבואן מקיפה. מאז השקת טויוטה סלקט החברה מכרה 21 אלף רכבי יד שניה ללקוחות שנהנו מביטחון וראש שקט. כיום טויוטה סלקט הנה זירת המסחר הגדולה ביותר בישראל לרכבי טויוטה מבעלות קודמת.

  בטיחות-  Toyota Safety Sense מערכות בטיחות מתקדמות כסטנדרט וערך עליון, את תחום הבטיחות הובילה טויוטה בענף הרכב בישראל, עם הטמעת מערכות בטיחות מתקדמות שהולכות ומתעדכנות כסטנדרט בכל רכביה וברמת בטיחות חסרת תקדים. טויוטה הייתה הראשונה בישראל לשלב חבילות בטיחות אוטונומיות בשוק הרכב שאינו שוק היוקרה, עם השקת טויוטה קורולה בקיץ 2016. מהלך זה משך אחריו את כל ענף הרכב בישראל מה שתרם כמובן לבטיחותם של כלל הלקוחות. לאורך השנים שחלפו מאז, אסטרטגיית החברה הייתה להרחיב את היצע מערכות מצילות חיים אלו בכל קו מוצריה וכיום קרוב ל- 100% מרכבי טויוטה הנמכרים בישראל כוללים מערכות בטיחות אוטונומיות עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

  עבור לתוכן העמוד