מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  חובת השתתפות בקורסי נהיגה נכונה נדחתה

  23/12/2021
  הגדל
  משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מעניק לנהגים ונהגות המחויבים בקורס נהיגה נכונה (נהיגה מונעת), ארכה נוספת לביצוע הקורס עד לסוף שנת 2022. 

  זאת לאחר ששרת התחבורה והבטיחות בדרכים חתמה על תקנה הדוחה את מועד התליית הרישיונות. על פי התקנות כיום, נהג שזומן לקורס נהיגה נכונה ולא ביצע אותו רישיונו מותלה עד ביצוע הקורס. בחודש מארס 2020, עם פרוץ מגפת הקורונה, הוארכה ב- 6 חודשים התליית רישיונות נהיגה של נהגים ונהגות שנדרשו לבצע את קורס החובה בשל מגבלות הקורונה.

  במסגרת הסגרים והמגבלות שהוטלו עקב מגפת הקורונה, מרכזי ההכשרה לנהגים לא פעלו או שפעלו באופן חלקי במשך מספר חודשים. בעקבות זאת, נוצרו עומסים כבדים, שהגבילו את מספר הנהגים שהצליחו להשלים את ההכשרה במועד שנקבע להם. בחודשים האחרונים, הצטברו אלפי בקשות של נהגים שהשתתפותם בקורס בוטלה עקב הגבלות הקורונה.
  במטרה למנוע פגיעה בנהגים, הוחלט במשרד התחבורה להאריך את דחיית ביצוע הקורס עד ל-30 בדצמבר, 2022. הדחייה בביצוע הקורסים, נועדה לאפשר לחברות המבצעות את הקורסים מטעם משרד התחבורה שהות מספקת לביצוע הקורסים לכל הנהגים המחויבים בהם. זאת, מבלי לפגוע בחופש התנועה של הנהגים והנהגות, שנבצר מהם לבצע את הקורס.

  עבור לתוכן העמוד