מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מובילאיי בפיילוט אוטונומי בפריז

  23/12/2021
  הגדל
  מובילאיי, מקבוצת אינטל, מוסיפה את פריז לתוכניתה הגלובאלית לנסיעות המבחן של הרכב האוטונומי (AV) שמתרחבת במהירות, ומכריזה על השירות האוטונומי לפי-דרישה (on-demand) הראשון שלה בפריז, בשיתוף פעולה עם קבוצת RATP, מפעילת התחבורה הציבורית השלישית בגודלה בעולם ועובדי גאלרי לפייט.

  איך זה עובד: מובילאיי קיבלה השיגה אישור לנסיעות מבחן ברכב אוטונומי, שמאפשרים כעת לחברה להפעיל את הרובוטקסי האוטונומי שלה ברחובות פריז. נוסעים הלוקחים מהווים חלק בפיילוט יהיו בין הצרכנים הראשונים שיסעו ברכב אוטונומי של מובילאיי, והראשונים להזמין רובוטקסי באמצעות היישומון Moovit, שיעמוד במרכז שירות שיתוף הנסיעות לצרכנים –  MoovitAV של Mobileye. בשיתוף פעולה עם RATP, ארגנה מובילאיי שירות AV לפי דרישה שיעניק לעובדים של גאלרי לפאייט פריז האוסמן את האפשרות לבקש או לתזמן נסיעה לעבודה באמצעות היישומון Moovit ארבעה ימים בשבוע. כל רכב מבחן אוטונומי של מובילאיי מסוגל להסיע שני נוסעים בו-זמנית בליווי נהג בטיחות של מובילאיי ונהג משנה של RATP.

  מדוע זה חשוב: עם מערכות כבישים סבוכות, וכמות גבוהה של הולכי רגל ותנועה, ערים כמו פריז מהוות אתגר גדול הן לנהגים אנושיים והן לכלי רכב אוטונומיים (AV). הם מהווים אזורי בחינה חיוניים לפיתוח שירותים בטוחים ללא נהג ונוחים בקנה מידה עולמי. הוספת הבירה הצרפתית למערך המתרחב במהירות של סביבות מבחן מאתגרות של מובילאיי מסמנת צעד חשוב נוסף בהנעת התעשייה לקראת מוכנות מסחרית. מתן אפשרות ללקוחות להזמין את הנסיעות לפי-דרישה שלהם ברכב אוטונומי באמצעות היישומון Moovit מניח בסיס חשוב לשירות הרובוטקסי המתוכנן של Mobileye  – Moovit AV על ידי השגת מודעות וביטחון של הצרכנים תוך קבלת תובנות ומשובים יקרי ערך מהנוסעים.

  בנוסף לנסיעות המבחן בעיר ניו יורק השנה, מפעילה מובילאיי גם ציי ניסוי של רכב אוטונומי במינכן, דטרויט, טוקיו, ירושלים, תל אביב וסין. החברה צפויה להשיק שירות רובוטקסי מסחרי תחת המותג MoovitAV במינכן ובתל אביב בשנת 2022, לאחר השגת אישורים רגולטוריים.

  מובילאיי מובילה את מהפכת הניידות באמצעות טכנולוגיות הנהיגה האוטונומיות והסיוע לנהג שלה, כשהיא רותמת מומחיות בעלת שם עולמי בראייה ממוחשבת, למידת מכונה, מיפוי וניתוח מידע. הטכנולוגיה שלנו מאפשרת כלי רכב אוטונומיים ופתרונות ניידות, מניעה מערכות סיוע לנהג מתקדמות ומובילות בתעשייה ומספקת ידע יקר ערך לאופטימיזציה של תשתיות ניידות. מובילאיי הייתה הראשונה שפיתחה טכנולוגיות פורצות דרך.

  Moovit - חברת הבת של אינטל שנרכשה ב-2020, היא ספקית מובילה בתחום הניידות כשירות . החברה מונחית על ידי הרעיון שניידות חייבת להיות זכות בסיסית של האדם. למטרה זו היא פיתחה יישומון ניידות עירונית המאפשר לאנשים להתנייד בערים במהירות ובקלות באמצעות כל אמצעי תחבורה. נכון להיום, שירתה Moovit למעלה ממיליארד נוסעים ביותר מ-112 מדינות. היא מציעה רשת צרכנות ותחבורה גלובלית המהווה פלטפורמה אידיאלית להחדרת הרכב האוטונומי של מובילאיי לשיתוף נסיעות מסחרי ללא נהג.

  RATP- עם 16 מיליון נסיעות יומיות ברחבי העולם RATP היא אחת ממפעילי התחבורה העירונית הגדולים בעולם. באמצעות חברת הבת שלה, RATP DEV, פועלת הקבוצה ב-14 מדינות ב-4 יבשות, שם היא מספקת שירותי ניידות יומיומיים ב-8 אמצעי תחבורה: מטרו, אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים, חשמליות, רכבות, שירותי תיור, רכבלים, מעבורות ימיות ותחבורה לפי דרישה. לקבוצה יש גם נוכחות חזקה בצורות חדשות של ניידות, בשיתוף עם אמצעים אחרים (קורקינטים חשמליים ניידים, שיתוף מכוניות, הסעות בקארפול ושאטלים אוטונומיים, חניונים חכמים). הקבוצה ממנפת את המומחיות המוכרת שלה בניהול תשתיות והנדסה כדי לספק, באמצעות החברות הבנות שלה, מגוון רחב של שירותים עירוניים, החל מתכנון וניהול נדל"ן ושטחי קמעונאות, ועד אספקת רשתות סיבים, מידע מותאם אישית לנוסעים ופתרונות כרטוס חדשניים. במשך למעלה מ-70 שנה, RATP מפעילה את אחת הרשתות מרובות אמצעי התחבורה הצפופות ביותר בעולם באיל-דה-פרנס. 69,000 העובדים של קבוצת RATP ברחבי העולם מתכננים, מיישמים ומבצעים פתרונות ניידות ושירותים חדשניים כדי להפוך את העיר ליותר בת קיימא ואנושית.
  עבור לתוכן העמוד