מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  ציי רכב עוברים לרכבים חשמליים

  23/12/2021
  הגדל
  ג'ילי ישראל מדווחת על הסכמים עם אלביט, אמדוקס ויפאורה שיציידו את ציי הרכב שלהם בדגם הקרוסאובר החשמלי גיאומטרי C. צילום: רונן טופלברג 

  עם הצמיחה המתמדת בהיצע הרכבים החשמליים בישראל, לצד שינוי מדיניות המיסוי שמתגמלת עובדים לעבור לרכבים חשמליים נטולי פליטות מזהמים, אנו עדים למגמה שצוברת תנופה בחודשים האחרונים. חברות וארגונים רבים בישראל מצהירים על כוונתם להעביר את ציי הרכב שלהם לרכבים חשמליים, גם מהיבט החיסכון הכלכלי לחברה וגם לנוכח הביקושים הערים לכך מצד העובדים. חלקם אמנם נמצאים רק בשלבים ראשונים של החדרת דגמי רכב חשמליים לרשימת האופציות של מקבלי הרכב הצמוד. ישנם חברות עם מודעות לסביבה ירוקה, שמעניקים כיום תמריצים משמעותיים לעובדים שבוחרים לעבור מרכבי בנזין ודיזל לרכבים חשמליים.

  בדומה למודל ה-EV100 העולמי[i], במסגרתו מתחייבות חברות ותאגידים בינלאומיים להעביר את ציי הרכב שלהן לרכב חשמלי, גם בישראל נראה כי מתחזק כוון דומה. אנו רואים עוד ועוד חברות שמעניקות תמריצים והטבות לעובדיהן על מנת שיעברו לרכבים חשמליים, תוך שהן מדגישות כי מדובר במודל כלכלי משתלם, אך גם ככזה ששומר על הפן הסביבתי של צמצום פליטות מזהמים לאוויר. רפורמת שווי השימוש, שצפויה להיכנס לתוקף כבר בינואר 2022, מעודדת מעסיקים להעביר את ציי הרכב לרכבים חשמליים, כאשר הטבת השימוש עשויה לגדול ל-1,200 ₪ בחודש מ- 2022. בנוסף, בענף הרכב מעריכים כי התהליך אף יואץ בעקבות הזינוק הצפוי במס הקנייה על מכוניות היברידיות מ-50% כיום ל-83% החל מינואר 2022.

  לאחרונה הודיעו  3 חברות גדולות בתעשייה: יפאורה, אלביט ואמדוקס, כי בכוונתם להעביר את ציי הרכב שלהן בהדרגה מרכבי בנזין לרכבים חשמליים מדגם הקרוסאובר גיאומטרי C של GEELY, מותג הרכב הנמכר ביותר בסין ב-5 השנים האחרונות, שהושק בראשית נובמבר בישראל ע"י קבוצת יוניון.

  ביפאורה, הודיעו כי יחליפו בשלב הראשון את הרכבים הקיימים במטה החברה בדגם החדש של Geely, לרבות רכבו של המנכ"ל, וכבר במהלך השנה הקרובה יוחלף באופן הדרגתי רוב צי הרכבים לרכבים חשמליים מדגם Geometry C, במסגרת הסכם ליסינג שמבצעת החברה באמצעות חברת AVIS.

  באלביט, הוזמנו עשרות רכבים חשמליים של המותג Geely בהם ייעשה שימוש בין מתקני החברה ברחבי הארץ. במקביל, הודיעו בחברה כי ה-גיאומטרי C של ג'ילי שייכנס כבר בראשית השנה לתכנית  הרכבים החשמליים שיוצעו לעובדים במסגרת הסכמי הליסינג שלהם עם החברה.

  אמדוקס, הזמינה עשרות רכבי גיאומטרי C של ג'ילי חשמליים עבור צי רכבי העובדים במסגרת מהלך אסטרטגי שיחל בראשית 2022.

  דגם הקרוסאובר החשמלי של GEELY מציע טווח נסיעה של עד 460 ק"מ, לצד יכולת טעינה מהירה (20% עד 80% ב-38 דקות); ה-Geometry C יוצע עם סוללות בקיבולת של kWh 53  ו70 kWh-, המעניקות טווח של 350 ק"מ ו- 460 ק"מ בהתאמה (WLTP), הספק מרבי של 204 כ"ס, מומנט של 31.6 קג"מ. בנוסף, הדגם יוצע ברמת אבזור גבוהה בשני גדלי הסוללה, ויכלול מערכות בטיחות אקטיביות מתקדמות, מערכת מולטימדיה 12.3" חדשנית, מערכת שמע איכותית BOSE, גג פנורמי ענק ועיצוב חלל פנים מתקדם ועוד.

  עבור לתוכן העמוד