מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  צ'רי - מותג סיני בקרוב בישראל

  4/01/2022
  הגדל
  מותג הרכב הסיני צ'רי  בדרך לישראל' אך  עדין לא ברור מי הוא היבואן  המקומי/ יש כמה מתמודדים' בהם גם קבוצת קרסו. 

  צ'רי אוטומוביל, נוסדה בשנת 1997 כמותג רכב גלובלי הממוקם בסין. במהלך 20 השנים האחרונות, צ'רי, התעקשה על חדשנות עצמאית, הקימה מרכזי מו"פ בסין, גרמניה, ארצות הברית וברזיל. היא גם הקימה צוות מו"פ עולמי בתחום הרכב של יותר מ-5,500 אנשים, ובכך הקימה בהדרגה את הטכנולוגיה ההוליסטית ומערכת המו"פ של המוצר. בדרך זו, יצרה בהצלחה דגמים שונים בהם  Arrizo, Tiggo עם מכירות גלובליות מצטברות של יותר מ-9 מיליון יחידות. צ'רי, יישמה אסטרטגיית גלובליזציה מאז הקמתה והפכה לחברת רכבי הנוסעים הראשונה בסין המייצאת כלי רכב שלמים, חלקי CKD, מנועים, טכנולוגיות ייצור וציוד לשוק העולמי. בשנת 2012, צ'רי ויגואר-לנד רובר מוטורס, השקיעו בהקמת מיזם משותף, ראשון מסוגו המשלב בין היוקרה והניסיון של החברה הבריטית (במקור) ליכולות הטכנולוגיות של Chery.

  צ'רי עשירה בטכנולוגיות ליבה מסורתיות לרכב, לצד פיתוח רכבים חכמים. בעתיד, שוק הרכב ייכנס לעידן של חשמול, חיבור, מודיעין ושיתוף. מערכת Chery Lion 2.0 העדכנית שיושמה על דגמי Tiggo 8, תומכת בפונקציות כגון: שליטה קולית, זיהוי פנים, ניווט AR, שירות אינטרנט ובית חכם. צ'רי, פיתחה בהצלחה את הדור הראשון והשני של מוצרי נהיגה בלתי מאוישים ומתכננת להציג נהיגה אוטונומית ברמה גבוהה כבר בשנת 2025. בהתבסס על טכנולוגיית מידע, Chery תשלב תחבורה חכמה, ייצור אינטליגנטי, IOT ו-block chain, המוקדשים לספק אורח חיים אינטליגנטי.

  בכל הנוגע לשוק הישראלי, צ'רי מתעתדת להיכנס כבר במהלך 2022 (רבעון 3/רבעון 4) עם מספר דגמים שייחשפו בקרוב, כאשר טרם נמסר מטעמם מי יהיה היבואן הרשמי בישראל. היצרן נערך לשיווק הדגמים בישראל ובקרוב יחל בהצגת הדגמים ובטכנולוגיות המאפיינות את היצרן.

  צ'רי שוברת שיאי מכירות- למרות מחסור השבבים העולמי המגביל את כושר הייצור, היקף המכירות של צ'רי, הגיע ל-110,281 מכוניות, מדובר בעלייה של 24.8% מהחודש הקודם ו-8.2% מהתקופה המקבילה אשתקד. סך הכל נמכרו השנה 849,912 מכוניות, שזו עלייה של 38.3% לעומת התקופה המקבילה ב- 2020. מבחינת יצוא, היקף המכירות של צ'רי, הגיע ל-24,942 יחידות בנובמבר, עלייה של 85.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, מה שפרץ את רף הייצוא החודשי של 20,000 כלי רכב בפעם השביעית השנה. מינואר עד נובמבר, יצאו בסה"כ 237,901 יחידות, עלייה של 137.6% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, היצוא השנתי צפוי לעלות על 250,000 יחידות עד לסוף השנה. ג'לי, עושה מאמצים מתמשכים להתמודד עם השוק העולמי מעבר לסין במדינות אמריקה, בהם: ברזיל בצ'ילה ובאקוודור.

  עבור לתוכן העמוד