מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הלך לעולמו דן לינק ז"ל

  25/01/2022
  הגדל
  ארגון מנהלי תחבורה בישראל, המום, כואב ומרכין ראש, עם לכתו במפתיע ובטרם עת של ד"ר דן לינק, מורנו רבנו בתחומי תחבורה והנדסת תנועה. בעיסוקו המקצועי כיהן כסגן ראש מנהל הבטיחות בדרכים ובהמשך כסמנכ"ל לענייני יבשה במשרד התחבורה.

  כל מנהל תחבורה זכה לספוג את תורת הנדסת התנועה מבית מדרשו של דן. הנושא אמנם היה כבד, אולם בתוכן שנלמד מדן, ניכרו ההיגיון והחשיבות שבו, כנאמר "תורתו אמונתו". הוא היה אבן דרך מקצועית בתחום, עבור כל מנהל תחבורה וקצין בטיחות בתעבורה. אצלו למדנו שעל מנת להקים רמזור בצומת צריך "הצדק" ושהצדק, אינו הצדקה, אלה נימוק שטעון נתונים סטטיסטיים לקיום הסדרי תנועה למניעת תאונות. להצלחה במבחנים של דן היה צריך להשקיע מאוד. נאה דורש, נאה מקיים. 

  דן היה חד לשון וקפדן בהגיית המילים הקשורות לתנועה. הוא היה אבי שפת התנועה ומחייה השפה העברית בתחום. נזכור לו את המילים: מֶחלף (עם סגול מתחת לאות מ' במקום פתח). לימים אף הנהיג שהשילוט בדרכים יהיה מנוקד, וזאת בכוונה לסגל את הציבור להגות נכון. את המושג "שול" קידם לעומת המילה שוליים שהיתה נהוגה. בשיחות מקצועיות לא פעם העיר ותיקן בביקורת בונה במטרה לחנך את הדורות הבאים להגות נכון.  

  דן היה חבר לדרך, החל ממוסדות הלימוד בהם הכרנו אותו, ועד לחברות בקבוצות הווצאפ שלנו. דעתו המקצועית היתה מענה והתייחסות בכל סוגיה בתחום הרכב הקשורה לידע המקצועי שלו. על פיו יישק דבר. דן תרם מהידע שלו לכל המעוניין והמתעניין, תמיד באהבה ובשמחה וללא כל תמורה. 

  תחביב היה לו בתחום הצילום. הוא בנה באופן מקורי מאגר צילומים הקשור לשמם של חבריו הקרובים ואנשי מקצוע שהכיר. הוא נהג ביום הולדתם לשמחם עם תמונה ממוסגרת אותה צילם בשטח עם קשר לשמם. אריה, זכה ל- "טסט אריה", "אגזוזי איציק" ליצחק, ולשאול את "פרונט שאול", ועוד מגוון רחב של קישורים חביבים. חוש ההומור היה חלק מחיי דן, שאהב להתלוצץ ולהגיב בחדווה. 

  דן, קשה הפרידה ממך. אתה משאיר לנו חלל ענק ללא ממשיך. תחסר לנו מאוד, נוח על משכבך בשלום. תהא נשמתך צרורה בצרור החיים.

  למשפחה היקרה, שלא תדעו עוד צער. 

  יהי זכרו ברוך,

  משפחת ארגון מנהלי תחבורה בישראל

  עבור לתוכן העמוד