מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מגדילים את כמות עמדות הטעינה במרחב הציבורי

  17/02/2022
  הגדל
  משרד האנרגיה פרסם קול קורא לתמיכה בהקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי (חניונים עירוניים) אשר מיועד לרשויות מקומיות, בתקציב כולל של 8 מיליון ₪. 

  מהלך זה של המשרד הוא בהמשך למכרזי התמיכה בהקמת עמדות טעינה, במסגרתם כבר הוקצו כ-30 מיליון ₪ להקמת כ-2500 נקודות טעינה, האמורות לקום עד מחצית 2022 בפריסה ארצית, ואשר כלל גם תמיכה בהקמת כ-100 עמדות טעינה מהירות ואולטרא מהירות.

  בהמשך השנה, צפוי המשרד לפרסם שני קולות קוראים נוספים בתקציב כולל של 16 מיליון, לתמיכה בהקמת עמדות טעינה מהירות ואולטרה-מהירות (DC) בפריסה ארצית וכן הקמת עמדות טעינה איטיות (AC) במרחב הציבורי-למחצה כגון קניונים ומרכזי בילוי.

  מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה צופה כי הקולות קוראים, יובילו להקמה של לפחות 60 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות לאורך כבישים בין-עירוניים, כ-20 עמדות מהירות ואולטרה-מהירות בשטחים ציבוריים ברשויות מקומיות וכן להקמה של כ-3000 שקעי טעינה (AC) במרחב הציבורי והציבורי למחצה. בנוסף, משרד האנרגיה פועל במרץ להסרת החסמים להתפתחות שוק הרכב החשמלי, ודואג לשתף פעולה ולרתום למשימה הן את רשות החשמל והן את חברת החשמל להקמת התשתית הנדרשת. המשרד אף קידם את יעד הממשלה במסגרת הצעת המחליטים ליעדי התקציב 2022 לקביעת יעד של הפסקת מכירת רכב פרטי שאינו חשמלי החל משנת 2030. כל זאת, כחלק מיעדי משק האנרגיה של המשרד לשנת 2030 להקטנת השימוש במוצרי דלק וצמצום פליטות גזי החממה בישראל.

  עבור לתוכן העמוד