מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אוטובוסים חשמליים בגוש דן

  2/03/2022
  הגדל
  המהפכה הירוקה של משרד התחבורה בגוש דן יוצאת לדרך. חברת "דן" תחשמל את כל צי האוטובוסים שלה, עד סוף העשור ותנקוט בצעדים להגברת ההתייעלות והתחרות בתחבורה הציבורית. 

  זאת במסגרת הארכת הסכם ההפעלה של חברת "דן" בחמש שנים נוספות. בתום משא ומתן ממושך בין משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, החשב הכללי, אגף התקציבים במשרד האוצר וחברת דן, הוסכם להאריך את ההסכם להפעלת קווי התחבורה הציבורית, המופעלים כיום על ידי "דן" עד לשנת 2030. ההסכם הקודם שהיה אמור להסתיים בשנת 2025, הוארך בחמש שנים נוספות, במטרה להבטיח את יציבות השירות במהלך עבודות התשתית הנרחבות, המתבצעות במטרופולין וימשכו עד סוף העשור.

  בתאריך 22/2/22 נערך טקס חתימה על ההסכם, במסוף רידינג בתל אביב, במהלך האירוע הושקה מפרקית חשמלית, הראשונה מסוגה בישראל. הבשורה הגדולה שכל האוטובוסים של דן עוברים לחשמל. ההסכם המעודכן הוא צעד ענק ליישום מדיניות הממשלה, למעבר לאנרגיה ירוקה ונקייה בתחבורה הציבורית. חברת דן התחייבה לחשמל את כל צי האוטובוסים שלה, המונה כ- 1,000 כלי רכב ולהקים תשתית חשמול וטעינה עבורם עד סוף העשור. כיום נעים במטרופולין גוש דן עשרות בודדות של אוטובוסים חשמליים ובתוך פחות משנתיים, יגיע מספרם ל-400 אוטובוסים שיתרמו להפחתה דרסטית של רמות הרעש וזיהום האוויר בעיר.

  שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי: " האוטובוס המפרקי החשמלי הראשון בגוש דן שנכנס לפעילות במסגרת הסכם דן. כל מי שחיה וחי בגוש דן וגם מחוצה לו מבינים שאנחנו בנקודת האל חזור, אם אנחנו רוצות ורוצים לצאת מהפקק אנחנו חייבות וחייבים לעלות על האוטובוס. חתמנו היום הסכם שמבין שישראל חייבת להיגמל מכלי הרכב הפרטי, הסכם שמאיץ ומכניס להילוך גבוה מאוד את שיפור השירות, את חשמול האוטובוסים בגוש דן ואת הדור הבא של התחבורה הציבורית שלנו שתופעל על ידי נהגים ונהגות מצוינים. נהגים מרוצים יתנו שירות לנוסעות ונוסעים מרוצים וזאת מטרה לא פחות חשובה של ההסכם הזה. אנחנו נפעל לתת אופק תעסוקתי ולגייס עוד נהגות ונהגים תוך שדרוג מעמדם, התנאים והשכר. זאת אחריות שלקחתי על עצמי עם כניסתי למשרד ואני סמוכה ובטוחה ששר האוצר ומשרד האוצר שהם שותפינו להסכם הזה יצטרפו אלי גם במהלך הזה".

  עבור לתוכן העמוד