מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סייברוואן בשת"פ עם יצרנית המשאיות והאוטובוסים איווקו

  2/03/2022
  הגדל
  בהמשך להסכם לשיתוף פעולה עם ענקית המשאיות האיטלקית IVECO ,אחת מיצרניות המשאיות הגדולות ביותר באירופה, ולאחר שהושלמה בהצלחה של הדגמת מערכת Saver,One במפעל IVECO באיטליה, הודיעהIVECO  לחברת סייברוואן על החלטתה לקדם את שיתוף הפעולה  לקראת הטמעת מערכת SaverOne  במשאיות מתוצרתה. צילום: איציק בירן

  בשלב  ראשון יבוצע POC (Proof of Concept) שיפותח במשותף על ידי החברה ו IVECO ואשר ישמש בסיס למוצר ההגנה מפני היסח דעת סלולרי בנהיגה, שישולב באופן אינטגרלי בתהליך הייצור של משאיות מתוצרת IVECO. POC זה יהווה הוכחת היתכנות ראשונה שלSaver One  כמוצר OEM המתוכנן להיות מוטמע באופן אינטגרלי בתהליך הייצור של משאיות. למוצר זה פוטנציאל התקנה בכלל משאיות IVECO בעולם ובהמשך בכלל רכבי IVECO, המייצרת גם אוטובוסים וכלי רכב לשוק הצבאי, בהיקף של כ-150 אלף כלי רכב בשנה.

  כפי שדיווחה החברה, מערכת החברה הוצגה גם לחטיבת ה after-market של IVECO. החברות יבחנו את האפשרות להוסיף את מערכת Saver One לסל המוצרים הנמכרים כמוצרי after-market לבעלי משאיות קיימות של חברת IVECO. בנוסף הוחלט כי החברות יבחנו את מכלול סל המוצרים (הקיימים והעתידיים) של חברת סייברוואן והתאמת המוצרים השונים ללקוחות השונים של חברת IVECO. שיתוף פעולה הינו חלק מהתכנית האסטרטגית של החברה הכוללת, בנוסף לשיווק המערכת כמערכת after-market ישירות לציי רכב, גם שיתוף פעולה עם יצרני רכב. להערכת החברה, הפעילות המשותפת עם חברת IVECO עשויה לאפשר לחברה להאיץ את פעילותה הגלובלית.

  מערכת Saver-One נועדה לתת מענה לבעיית היסח הדעת של נהגים העושים שימוש באפליקציות שונות במכשיר נייד במהלך נהיגה ומסכנים את משתמשי הכביש. על פי מחקרים, העלות השנתית של תאונות דרכים בארה"ב עומדת על כ-300 מיליארד דולר, כש-25% מהתאונות קשורות לשימוש במכשיר הנייד בזמן נהיגה. טכנולוגיית החברה מונעת את היסח הדעת על ידי מניעת גישה לאפליקציות שונות במכשיר ואינה מצריכה שיתוף פעולה של הנהג תוך שהיא מייצרת סביבת נהיגה שקטה ובטוחה. שוק היעד הראשוני של החברה כולל ציי רכב מסחריים ופרטיים בהם מותקנות כיום מערכות Saver One במטרה להפחית סיכונים ולהוריד עלויות בעקבות תאונות דרכים בהן מעורבים נהגיהם. לחברות ביטוח וליסינג וכן לחברות המנהלות ציי רכב יש עניין רב בהפחתת נזקים ועלויות כתוצאה מתאונות.

  החברה פונה בשלב ראשון לשוק הרכב הישראלי ובהמשך לשווקים נוספים בעולם, ביניהם אירופה וארה"ב ומעריכה כי לדרישה ההולכת וגוברת למערכות ניטור ומניעת היסח דעת סלולרי ברכב בשל התקדמות הרגולציה של האיחוד האירופאי בנושא, עשויה להיות השפעה חיובית דרמטית על הביקוש למערכותיה.

  עבור לתוכן העמוד