מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מטמיעים טכנולוגיה המנטרלת וירוסים וחיידקים באוטובוסים

  10/03/2022
  הגדל
  טכנולוגיית IN-EX  המבטיחה כ- 99% של אויר נקי מווירוסים וחיידקים במקומות סגורים עם מזגן, עורכת בימים אלה התקנות בכ-3,500 אוטובוסים של חברות הסעה שונות בכל רחבי הארץ. 

  מבצע ההתקנות נערך באמצעות שתיים מהחברות הבולטות בישראל של תחזוקת אוטובוסים – אווירם ו- UTI.  התקנות אלה מצטרפות לכ-1,500 חברות היסעים מקומיות וארציות, שכבר ביצעו את ההטמעה במהלך השנה החולפת. על פי הלמ"ס על כבישי ישראל נעים כיום כ-22 אלף אוטובוסים, מכאן שלמעלה מ- 25% מתוכם יציעו אויר נקי מווירוסים ובקטריות.

  הטכנולוגיה החדשה, סונוכימית ייחודית וירוקה פותחה במרכז המו"פ של  קבוצת א.ל. בשיתוף חוקרים מאוניברסיטת בר אילן,  מונעת הפצה והתפשטות של מחלות ויראליות ובכללן קורונה. כשהיא מוטמעת במסנני האויר בכלי הרכב היא מנטרלת חיידקים בכ-99%. הציפוי הסונוכימי הוכר לאחרונה על ידי האיגוד הכימי העולמי כאחת מעשר הטכנולוגיות פורצות דרך ב-2021. מדובר בפטנט ישראלי שמיושם על מסנן הרכב שפותח בראשיתו על ידי חוקרים מאוניברסיטת בר-אילן בהם: פרופ' אהרון גדנקן וד"ר אילנה פרלשטיין מהמחלקה לכימיה עבור התעשייה הרפואית. קבוצת א.ל., ביצעה בו התאמות המאפשרות כיום שימוש בטכנולוגיה למניעת התפשטות מחלות באמצעות התקנתה במערכת המיזוג הקיימות של הרכב.

  המסנן המיוחד, נבדק במעבדות בארץ ובעולם, והוכיח יעילות נטרול של 99.3% ווירוסים ו-100% בקטריות. בנוסף, המסננים נבדקו ואושרו על ידי מכון התקנים הישראלי ועברו ביקורת מחמירה של ד"ר איתן ישראלי ממכון ביוהזרד.

  קבוצת א.ל מתמחה למעלה מ-50 שנה בייצור מגוון רחב של מסננים לענף הרכב העולמי. לחברה מרכז מו"פ באשדוד העוסק באיתור ויישום טכנולוגיות חדשניות בתחום. לחברה פעילות גלובלית ענפה עם יותר מ- 1,450 עובדים ומתקנים בארה"ב, סין, אירופה והמזרח התיכון. החברה גם פעילה ביבשת אוסטרליה ויפן

  בועז רוזמן, מנכ"ל א.ל: " לחברות ההיסעים, חשוב לשמור על בריאות נוסעיהם. האויר הנקי אולי לא נראה לעיין, אך כבר שנתיים נמצא בפוקוס עולמי. הוא מעניק לנהגים ולנוסעים תחושת ביטחון וחוויית נסיעה טובה יותר. טכנולוגיית IN-EX , תסייע בהקטנת סכנת ההידבקות של נוסעים ונהגים בתחבורה הציבורית ובשמירה על שגרת חיים רציפה ".
   

  עבור לתוכן העמוד