מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי סטאריה הושקה בישראל

  12/06/2022
  הגדל
  כלמוביל, יבואנית יונדאי לישראל, פותחת עידן חדש בתחום רכבי ההיסעים כשהיא משיקה בישראל את סטאריה. הדגם החדש מביא את מהפכת העיצוב והחשיבה מחוץ לקופסה של יונדאי גם לקטגוריה השמרנית של רכבי ההיסעים ומוביל נוסעים למשפחה, כשהיא יוצרת רכב שאין שני לו על הכביש עם תכנון מתקדם מבפנים כלפי חוץ לטובת שימושיות יוצאת דופן.

  בסטאריה שלל אלמנטים לטובת המשפחה והנוסעים. כל אחד מהמושבים מצויד במשענת ראש מתכווננת ובחגורת בטיחות עם 3 נקודות עיגון, תקרה גבוהה, נוחים, חלון פנורמי ענק לטובת היושבים מאחור המציף את הרכב באור ומדגיש את תחושת המרחב, גובה מדרגה נמוך המאפשר יציאה וכניסה נוחות, תא מטען ענק של 1303 ליטר בהזזת המושבים קדימה המאפשר לצאת לטיולים ומסעות ארוכים עם ציוד רב, קונסולה מרכזית ורסטילית המשמשת או כמושב נוסף או כמקום אחסון, שקעי USB לכל מושב אשר מאפשרים הטענת הסלולר בזמן הנהיגה גם ליושבים מאחור, חומרים אלגנטיים ורכים, תא אחסון גדול מעל סוכך השמש ופתחי מיזוג אוויר ליושבים מאחור.

  עיצוב חיצוני- מתוך תפיסת עיצוב חדשנית ועתידנית ובמטרה ליצור רכב בעל רמת שימושיות גבוהה וגמישות רב משימתית, בחרו מעצבי יונדאי בגישה חדשנית של עיצוב מבפנים כלפי חוץ כדי להבטיח חלל פנים מרבי. בחירה בתצורה זו אפשר לייצר חרטום אווירודינמי במיוחד, עם שמשה קדמית פנורמית בעלת זווית רחבה המעניקה ראות יוצאת דופן לנהג. הצללית האחודה מעניקה לסטאריה מראה חללי ועתידני, הלוקח צעד קדימה את ההתפתחות של מיניוואנים ורכבים של 8 ו- 9 מקומות ישיבה. אל הצללית הייחודית מצטרפת חזית דרמטית המתאפיינת בשבכה קדמית גדולה עם כונסי אוויר בצורת יהלומים דינמיים, כשמצדדיה משתלבות בהרמוניה יחידת תאורה אנכיות בממוקמות בגובה הכביש כדי להעניק פיזור אור אפקטיבי ורחב. 

  את קו מכסה המנוע חוצה פס LED דקיק לכל רוחב חזית המכונית שיוצר חתימת אור מובחנת בהשראת קו האור בזריחה. חלקה האחורי של הסטאריה, מתאפיין בפגוש נמוך ויחידות תאורה אנכיות וגבוהות שאיפשרו ליצור דלת אחורית גדולה במיוחד עם סף הטענה רחב ונמוך. יחידות תאורת ה-LED מציעות את אפקט הפיקסלים (ברמת גימור Luxury) המוכר מיונדאי איוניק 5, כדי להשלים את המראה העתידני של סטאריה גם למי שמתבונן בה מאחור.

  עיצוב פנים- חלל פנים מרווח ושימושי התכנון הייחודי של הסטאריה אפשר למהנדסי יונדאי להשיג בסיס גלגלים עצום של 327 ס"מ ביחס לממד אורך המקובל לרכבים מסוגו העומד על 525 ס"מ. בסיס גלגלים זה בשילוב רצפה שטוחה מאפשר ליונדאי להציע את סטאריה בתצורה ל-8 או 9 נוסעים כולל נהג, עם מרחב מחיה גדול  ושפע אפשרויות לסידור המושבים, בנוסף לחלל מטען גדול גם בתפוסה מלאה העומד על 1,303 ליטר.  בחירת המעצבים בקו חלונות צד נמוך ושטח זכוכית גדול בהשראת פילוסופיית העיצוב הקוריאנית המסורתית "האנוק", מעצימה את תחושת האווריריות בתא הנוסעים, ותורמים למראה הייחודי מבחוץ. הפאנל הקדמי מוסט לפנים בצמוד לשמשה כדי למקסם את המרווח לנהג ולנוסע מלפנים וכדי להעצים את תחושת המרחב. 

  פתחי המיזוג המוסווים ממוקמים לרוחב הדופן העליונה של לוח המכשירים, כשפס קישוט דקורטיבי החוצה אותם מול הנוסע והנהג מעצים את תחושת הרוחב של המכונית. הנדסת האנוש החכמה ממקמת את לוח המחוונים עצמו בחלק העליון של הדשבורד מול עיני הנהג בצורה שמציגה מולו את כל המידע הדרוש מבלי להסיט את העין מהכביש. קונסולת הפיקוד המרכזית המוגבהת בה ממוקמים מערכת המולטימדיה והפקדים השונים נמצאת קרוב להישג ידו של הנהג. הבחירה בבורר הילוכים דיגיטלי מפנה מקום נוסף לרגלי הנהג והנוסע שלצידו ומאפשרת להציע חלל אחסון נוסף בתחתית הקונסולה המרכזית המשלב מחזיקי כוסות ושקעי טעינה.

  מנוע ותיבת הילוכים- יחידת הנעה חזקה וחסכונית ליונדאי סטאריה מנוע טורבו דיזל חזק בנפח 2.2 ליטר (המוכר מיונדאי סנטה פה) המספק 177 כ"ס ו-44 קג"מ המתקבלים בין 1,500 ל-2,500 סל"ד המבטיחים ביצועים מיטביים בכל תנאי הדרך. בעומס חלקי או מלא, תיבת הילוכים אוטומטית פלנטרית בעלת שמונה יחסי העברה ופיקוד ממוחשב תורמת לניצול מרבי של זמינות הכוח בכל עת גם תחת עומס מלא, לצד שיוט נינוח ושקט וצריכת דלק נמוכה. יעילות יחידת ההנעה בשילוב התכנון האווירודינמי החכם ומקדם הגרר הנמוך מאפשרים ליונדאי סטאריה להשיג צריכת דלק ממוצעת של יותר מ-12 ק"מ לליטר, הבאים לידי ביטוי בעלויות אחזקה נמוכות לאורך זמן.
  בטיחות- יונדאי סטאריה, מיועדת לנהגים הנוסעים מרחקים גדולים, היא מצוידת כסטנדרט במערכת DAW  להתרעת עייפות הנהג, זאת לצד מערכת PDW לסיוע בשמירת מרחק בכניסה ויציאה מחניה. בנוסף מצוידת הסטאריה בדור האחרון של מערכות העזר והבטיחות האקטיביות מבוססות ראדר ומצלמות.

  יונדאי סטאריה 1+7 ברמת גימור Luxury כוללת גם: AVM – מערך מצלמות היקפי המספק תצוגת 360 מעלות מסביב לרכב כדי לסייעה בחניה במקומות צרים.
  הצגת צילום תנועה בשטחים מתים על לוח המחוונים– בעת הפעלת איתות המצלמות ההיקפיות ברכב מציגות תמונה של הנתיב בו רוצים להשתלב על גבי לוח המחוונים כדי לאפשר מעבר נתיב בטוח.

  אבזור– כל הגרסאות של יונדאי סטאריה הן בעלות מפרט אבזור עשיר המעצים את חווית השימוש והנוחות לנהג ולנוסעים, כאשר לגרסאות הנוסעים מאפייני אבזור ייחודיים ברמה של מכוניות היוקרה המובילות. למעט גרסת מרכב סגור ללא חלונות.

  מפרט האבזור בכל דגמי יונדאי סטאריה כולל: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 8 אינטש התומכת ממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, דיבורית BT מובנית ומצלמה אחורית. בלם יד חשמלי עם פונקצית Auto Hold, שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, בורר מצבי נהיגה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, פנסי איתות במראות הצד, חלונות חשמליים קדמיים, קיפול מראות חשמלי, מרימי שמשות, חיישן אורות מפתח חכם לכניסה והנעה*, גלגל הגה מצופה עור*, בקרת אקלים קדמית* וחישוקים קלים בקוטר 17 אינטש*.
  יונדאי סטאריה 1+8 ברמת גימור Premium כוללת:

  לוח מחוונים דיגיטלי מלא בגודל 10.25 אינטש, בורר הילוכים SBW באמצעות מתגים, בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, בקרת אקלים אחורית עם פתחי מיזוג נפרדים, חיישני גשם, תאורת יום קבועה LED, תאורת LED פנימית, מראה פנימית מתכהה אוטומטית, מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, וילונות בחלונות הדלתות האחוריות, שקעי USB לשורות המושבים השניה והשלישית. מחיר: 270,000 ₪.

  יונדאי סטאריה 1+7 ברמת גימור Luxury כוללת בנוסף לרמת גימור Premium :

  תאורת LED מלאה בחזית, פנסי LED אחוריים בדוגמת פיקסלים, מושב נהג מתכוונן חשמלי, ריפודי עור, חימום למושבים הקדמיים, חימום לגלגל ההגה, קונסולת אחסון אמצעית, גג שמש כפול חשמלי, ניפח כב תחתון במושב הנהג וחישוקים קלים בקוטר 18 אינטש. 

  מחיר: 295,000 ₪. 

  גרסה מסחרית: בנוסף משיקה כלמוביל את הסטאריה בגרסאות מסחריות להובלת מטען עם או בלי חלונות: גרסת הואן המסחרי של יונדאי סטאריה מביאה את התכונות הבולטות של הרכב בדמות העיצוב הייחודי, סביבת הנהג הנוחה לתפעול ויחידת ההנעה החזקה יחד עם יעילות ושימושיות יוצאת דופן הנדרשת ברכב להובלת מטען. חלל המטען בגרסת הואן של יונדאי סטאריה הוא בנפח עצום של כמעט 5,000 ליטר עם רצפה שטוחה באורך של 2.5 מטרים מהדלת האחורית עד למחיצת תא הנהג. הגישה הנוחה לחלל המטען מתאפשרת באמצעות דלת הזזה צידית ברוחב של 870 מ"מ, או באמצעות שתי דלתות כנף אחוריות הנפתחות כלפי חוץ בזווית רחבה. הרצפה הנמוכה מקלה על טעינת משטחים וחבילות, כשהמתלה האחורי הקשיח הייחודי לגרסה זו מעניק יכולת העמסה יוצאת דופן של עד 1.2 טון. יתרונות אלו הופכים את גרסת הואן של יונדאי סטאריה לרכב העבודה המוביל בסגמנט.

  מחירים לגרסה מסחרית:

  סטאריה 1+2 ואן סגור- 236,900 ₪
  סטאריה 1+2 ואן חלונות- 249,900 ₪

  עבור לתוכן העמוד