מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טראלייט ושנפ במיזם חדש לטעינת כלי רכב חשמליים

  6/09/2022
  הגדל
  טראלייט ושנפ משלבות ידיים בתחום הרכבים החשמליים. החברות עדכנו היום על קידום הקמת חברה משותפת שתוחזק בחלקים שווים ותפעל בתחום עמדות הטעינה לרכבים חשמליים. החברה המשותפת תיזום, תקים ותתפעל עמדות טעינה ציבוריות מהירות בפריסה ארצית, לרבות עמדות טעינה לציי רכבים ומשרדים, ועמדות לבנייני מגורים משותפים. השותפות צפויה להקים מאות עמדות כבר בשנת פעילותה הראשונה. צילום: טראלייט

  במסגרת הפעילות המשותפת, טראלייט תספק חשמל המופק מאנרגיה סולארית עבור עמדות הטעינה וכן תפעל להקמת מתקני אגירה אשר יוקמו לצד עמדות הטעינה, ושנפ, שלה פעילות קיימת בתחום, תפעל לאספקת הציוד הנדרש לצורך הקמת עמדות הטעינה, וכן תפעל להקמה, תפעול ותחזוקה שוטפת של עמדות הטעינה.

  ברקע למגמה ההולכת וגדלה של מעבר לכלי רכב חשמליים, והצורך במתן מענה למגוון רחב של צרכי טעינה, השותפות תפעל לספק פתרונות טעינה החל מעמדות פרטיות ללקוחות ביתיים ועסקיים ועד לעמדות משותפות לחברות גדולות וציי רכבים. בנוסף, כלל לקוחות החברה המשותפת ייהנו מפריסה ארצית של עמדות טעינה מהירות על צירי תנועה מרכזיים ובמיקומים מרכזיים, וכן מתעריפי טעינה אטרקטיביים

  במסגרת השותפות החברות יביאו לידי ביטוי את החוזקות העסקיות שלהן כאשר טראלייט תספק חשמל ירוק ומוזל לעמדות הטעינה כמחזיקה ברישיון אספקה מטעם רשות החשמל וכן תייצר גישה אל מיקומים אסטרטגים בזכות השותפות הבלעדית שלה עם תנועת המושבים בישראל, שנפ מצידה, תביא את הידע והניסיון שצברה בהקמת עמדות טעינה מכל סוגיהן לצד גישה נוחה ומהירה לציוד איכותי במחירים תחרותיים.

  לדברי גל שופרוני, סמנכ"ל פיתוח עסקי בטראלייט, "השילוב של אספקת חשמל ירוק יחד עם המעבר לרכבים חשמליים יוצר לראשונה בישראל הזדמנות לנהוג ברכב ללא פליטת גזי חממה. הבחירה לעצור ולהטעין בעמדות שלנו לא תהיה רק בגלל המחיר האטרקטיבי אלא כהצהרה של הלקוח של שמירה על הסביבה ולקיחת חלק בצמצום ההשפעה של שינויי האקלים".

  מוקדם יותר השנה קיבלה טראלייט רישיון לאספקת חשמל מרשות החשמל ובכך נכנסה לתחום אספקת החשמל בישראל לטובת צרכנים עסקיים, ביתיים ואחרים, וזאת לרבות אפשרויות להציע למגזר הפרטי אמצעים להתייעלות אנרגטית ועמדות טעינה לרכבים חשמליים. במקביל לכך, עדכנה החברה בתחילת השנה גם על כניסה לתחום אגירת האנרגיה במסגרת הסכם שיתוף פעולה בלעדי עם חברת BLEnergy מקבוצת בליליוס לצורך פיתוח, מימון, הקמה ותחזוקה של פרויקטי אגירת חשמל עצמאיים מסוג מתח עליון ומתח גבוה בישראל ובאירופה.

  חברת טראלייט, פועלת בתחום פיתוח וייזום פרויקטי אנרגיה סולארית בארץ ובעולם. לטראלייט שותפות בלעדית עם תנועת המושבים, המאגדת 254 מושבים ברחבי הארץ. בנוסף, החברה השקיעה במספר חברות טכנולוגיה בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי הייעול אנרגטי. לחברה צבר פרויקטים של מעל 1,000 MW בישראל. מנכ"ל החברה הוא רני ליפשיץ ויו"ר החברה הוא יונל כהן.

  חברת שנפ, פועלת בשלושה תחומים עיקריים ומעסיקה כ-340 עובדים (כולל עובדי חברת ראליאנס). החברה הינה החברה הוותיקה בתחום המצברים והיא פועלת למעלה מ-70 שנים ומשווקת המצברים המובילה בישראל עם נתח שוק, המוערך בכ-45% מהשוק המקומי. בנוסף, מחזיקה החברה ב-50% מקבוצת כסלו המייבאת, משווקת ומפיצה כמפיצה בלעדית בישראל את צמיגי 'קונטיננטל', אשר נמנה על מותגי הצמיגים המובילים בעולם ומותגים נוספים. כסלו הינה הבעלים של כסלו חקלאות בע"מ, שמחזיקה ב-50% מחברת ראליאנס שהינה יבואנית צמיגים מובילה, בעלת הזיכיון לשיווק בישראל של צמיגי 'אליאנס', 'צמיגי קופר', דנלופ, יוקהומה, ועוד ובכך הפך מגזר הצמיגים לאחת מחברות הצמיגים הגדולה בישראל. כמו כן, החברה מחזיקה ב-50% מחברת א.ד.י מערכות סטריאו ואזעקות לרכב בע"מ המייבאת, משווקת ומתקינה מגוון רחב של מוצרים לשוק הרכב בישראל הכוללים מערכות שמע, מערכות מולטימדיה, מערכות נוחות, מערכות בטיחות, מערכות מיגון ואיתור, מערכות תקשורת.
  עבור לתוכן העמוד