מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  קרסו מוטורס חוברת ליבואנית מותג הרכב החשמלי הוויטנאמי וינפאסט

  17/10/2022
  הגדל
  קבוצת קרסו מוטורס, מעדכנת היום כי חתמה על הסכם לרכישת 50% מחברת  B-EV MOTORS המחזיקה בהסכם הפצה ושיווק של מותג הרכב החשמלי הוייטנאמי היוקרתי וינפאסט  ((Vin Fast, וזאת תמורת 25 מיליון שקל.  

  בנוסף, התחייבה קרסו מוטורס להזרים ל- B-EV MOTORS במסגרת תכנית עסקית שתסוכם בין הצדדים, הלוואות בהיקף כולל של עד 50 מיליון שקל, אשר חלקן יומרו למניות, על פי מנגנון הערכת שווי כפי שסוכם בין הצדדים, ובכל מקרה לא יעלה חלקה של החברה ב- B-EV MOTORS על 50%. עסקה זו מצטרפת להסכם היבוא עליו חתמה קרסו מוטורס לאחרונה  עם יצואן הרכב הגדול בסין, חברת CHERY , כאשר הדגמים הראשונים שלה צפויים להגיע לארץ בשבועות הקרובים.

  B-EV MOTORS הינה יבואנית מותג הרכב הוייטנאמי וינפאסט. החברה הוקמה על ידי ניב אורון וברק כהן, אשר ניהלו בעבר את מותגי Audi  ו-BMW  בישראל בגיבוי קבוצת שותפים הכוללת את קבוצת Novard  אשר מתמחה ביזמות ופרויקטים בארץ ובעולם. בחודש אפריל האחרון פורסם כי הדגמים הראשונים של וינפאסט שישווקו בישראל יהיו ה-8 VF החשמלית וה- VF 9 החשמלית אשר ישווקו כשהן נושאות עשר שנות אחריות. שני הדגמים האמורים מסוגלים להגיע לטווח של מעל 400 קילומטרים בכוח חשמל בלבד, וצפויים לכלול מגוון שירותים חכמים כגון הפעלה קולית, זיהוי פנים, משרד נייד, e commerce, מערכות בידור וקישוריות. במקביל להשקת רכבי וינפאסט בישראל, תתקיימנה השקות גם בארה"ב, קנדה, גרמניה, צרפת, והולנד. הזיכיון של B-EV Motors כולל גם את האוטובוסים החשמליים מבית Vin Fast  אשר צפויים להיות מיובאים על ידה בעתיד הקרוב.

  חברת Vin Fast  הוקמה בשנת 2017 על ידי קבוצת Vin Group, התאגיד הגדול בווייטנאם ואחד מהקונגלומרטים הפרטיים המובילים בעולם, עם הון עצמי בשווי של  כ- 35 מיליארד דולרים. החברה מחזיקה ביכולת ייצור של כ- 250 אלף רכבים חשמליים בשנה.

  איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס: "אנחנו מאמינים מאוד במותג וינפסט. עקבנו בהערכה רבה אחרי ההתקדמות המהירה של היצרן בשנתיים האחרונות ותוכניותיו העתידיות ואנו צופים לו עתיד מבטיח. כמו כן יש לנו הערכה רבה ובטחון בשותפינו ניב אורון וברק כהן המנהלים את החברה וביכולתם להשיק בישראל את מותג היוקרה בהצלחה רבה".

  עבור לתוכן העמוד