מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  ועידת האנרגיה והעסקים 2022

  13/12/2022
  הגדל
  ערן יעקב, מנהל רשות המיסים: "נבדוק את יבואני הרכב, האם הם אכן מגלגלים את ההטבות שקיבלו אל הצרכנים". צילום: יח"צ

  ערן יעקב, מנהל רשות המיסים דיבר הערב בוועידת האנרגיה והעסקים ה-19 המתקיימת היום באקספו תל אביב. לדבריו: "שלשום חתם שר האוצר על פטור בייבוא מדרום קוריאה, הטבה משמעותית שמקווה שיתגלגל לצרכנים בלי תירוצים. רוצים שנוריד מיסים אבל לא מגלגלים לצרכן, רשות המיסים תבדוק את זה. מדינת ישראל, מצויה במצב טוב ביחס לעולם בחדירה של כלי הרכב ההיברידיים והחשמליים, זו הוכחה שהמיסוי עובד. בוחנים כל הזמן כמה התמריצים משפיעים ומגשים את המטרה". 

  "בינואר צפוי לעלות מס הקנייה על רכב חשמלי מ- 10% ל- 20%. אומרים שאין מספיק הטבות ברכב חשמלי, כנראה שלא מכירים את השוק. מדינת ישראל בחרה, מיסי הקנייה לא נמוכים, אפשר אולי להביא את הכסף הזה ממקום אחר, כנ"ל לגבי הבלו, אבל אלה סדרי העדיפויות של ישראל. צריך להבין מה האלטרנטיבה, כלי רכב מייצר זיהום אוויר, מייצר הרוגים ורעש וגודש, דברים שבתפיסה הכלכלית צריך לשקף".

  בהתייחס לסוגית מס הגודש אמר יעקב: "בסוף הכביש הוא משאב כלכלי וכך צריך להתייחס אליו. הבלו היום סוג של מס פריפריה, אם מנהלים אותו חכם. האם רשות המיסים צריכה לגבות מס גודש ? זאת שאלה".

  ועידת האנרגיה ועסקים הבינלאומית 2022 עסקה השנה במשבר האנרגיה הבינלאומי והביטחון האנרגטי והלקחים שעל ישראל להפיק ממדינות אחרות. בוועידה, בהפקת "תכלית" ובניהולו של ד"ר עמית מור, התארחו בה: שרת האנרגיה קארין אלהרר, המתווך האמריקאי עמוס הוכשטיין, ראשי הרגולציה והתעשייה בישראל ובעולם ועוד רבים.


  עבור לתוכן העמוד