מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מרצדס השיקה את ה-GLC החדשה בישראל

  6/01/2023
  הגדל
  כלמוביל מרצדס השיקה בישראל את סדרת ה-GLC החדשה, המציבה סטנדרטים חדשים של טכנולוגיה ודינאמיות בעולם רכבי ה-SUV היוקרתיים.צילום: יצרן. 

  הדור החדש של ה-GLC ממשיך מסורת של הצלחה, עם יותר מ-2.6 יחידות מהסדרה שנמכרו מ הדור היוצא והדור שקדם לו (GLK), ותשווק בישראל בשלוש גרסאות הנעה ובמגוון רמות גימור עם מפרט מלא של מערכות בטיחות. מרצדס GLC החדשה משלבת את היכולות העדכניות ביותר של מרצדס בכל תחומי הרכב – מעיצוב, דרך בטיחות ועד יחידות ההנעה, הנדסת השלדה וממשק המשתמש. כל אלו מעניקים חווית נהיגה וסטנדרט איכות חדש.

  עיצוב חיצוני - ל-GLC קו עיצוב מודרני השומר על איזון בין אלגנטיות וספורטיביות. קו האורך צמח ב-6 ס"מ ל-471.6 ס"מ כשהפרופורציות המדויקות נשמרו על ידי הגדלת בסיס הגלגלים ב-1.5 ס"מ ל-289 ס"מ. בנוסף, נפח תא המטען ב-70 ליטר לעומת הדור היוצא לנפח של 620 ליטר בדגמי הבנזין.

  עיצוב פנים - עיצוב תא הנוסעים נעשה על פי תכנון הפנים של ה-S קלאס כשהדשבורד נעשה בהשראת עולם התעופה, וכולל את מערכת ה-MBUX בעלת המראה המרחף ושני מסכים צבעוניים ברזולוציה גבוהה במיוחד עם יכולת שליטה באמצעות מגע או מערכת קולית. מבחינת ביצועים ויעילות, ל-GLC החדשה אווירודינמיות יוצאת דופן עם מקדם גרר נמוך במיוחד של 0.29CD, שיפור משמעותי לעומת הדור היוצא שרשם נתון של 0.31CD. בנוסף קיימים שדרוגים במראות צד, בקרת זרימת אוויר,סנפירים אווירודינאמיים לבתי הגלגלים, חיפוי אווירודינמי תחתי וחיפוי אווירודינמי למערך המתלים המתקדם, עם מתלה קדמי חדש לחלוטין בעל ארבעה חיבורים לכל גלגל ומתלה אחורי רב חיבורי היושב על תת שלדה מבודדת להפחתת רעידות ורעשי כביש. מפשק הסרנים הוגדל ב-6 מ"מ מלפנים ו-23 מ"מ מאחור כדי לשפר את היציבות.

  גרסת הפלאג-אין הייבריד של מרצדס GLC מצוידת במתלי אוויר אקטיביים AIRMATIC המשנים את רמות השיכוך והריסון בהתאם לתנאי הדרך ולמצב הנהיגה הנבחר/ השדרוג האווירודינמי מאפשר לשפר את יעילות מערכת ההנעה ולהשיג חתימת רעש נמוכה במיוחד בתא הנוסעים. כחלק מ-Engineering Package מתוקנת בדגם GLC300e מערכת היגוי אחורי אקטיבי, שבמהירויות שמעל 60 קמ"ש מופנים הגלגלים האחוריים בכיוון הפניה כדי לשפר את הזריזות ולספק יציבות משופרת בפניות מהירות.

  יחידות הנעה-  מרצדס GLC החדשה מונעת על ידי דור חדש של יחידות הנעה היברידיות המשלבות בין ביצועים ספורטיביים, חיסכון בדלק ופליטת מזהמים נמוכה במיוחד, כאשר כל דגמי מרצדס GLC מצוידים בדור האחרון של מערכת ההנעה הכפולה החכמה MATIC4 ובתיבת הילוכים אוטומטית 9G Tronic המותאמת לפעולה בשילוב מערכת ההנעה ההיברידית. התיבה החדשה עמידה במומנט הגבוה והמידי שמציירת מערכת ההנעה ההיברידית ובעלת פיקוד ממוחשב מתקדם להעברות הילוכים מהירות וחלקות בכל תנאי הדרך.
  הגרסה הראשונה, Mild Hybrid במתח של 48 וולט או ביחידת הנעה היברידית נטענת (PHEV) המאפשרת טווח נסיעה יוצא דופן של 119 ק"מ רק באמצעות אנרגיה חשמלית. בגרסה זו אפשרות ל-200GLC בעלת 204 כ"ס ו-32.6 קג"מ עם צריכת דלק ממוצעת של 12.2-13.6 ק"מ לליטר. ה-300GLC בעלת הספק של 258 כ"ס ו-40.8 קג"מ וצריכת דלק ממוצעת: 12.2-13.6 ק"מ לליטר.

  שני הדגמים מצוידים במנועי ארבע צילינדרים מסדרת FAME המודולארית והחדשה של מרצדס. סדרת המנועים חדשה היא בעלת ניצול אנרגיה גבוהה המשלבת טכנולוגיות של הגדשת טורבו והזרקת דלק ישירה בלחץ גבוה. המנועים משולבים ביחידת מתנע/גנרטור חכמה (ISG) המאפשרת פעולה יעילה וחלקה במיוחד של מערכת דימום המנוע בעצירה עם מנוע חשמלי בהספק של 23 כ"ס המסייע לחיסכון במאמץ ובצריכת הדלק.

  גרסת ה- Plug in Hybridמציעה הספק משולב של 313 כ"ס ו-56.1 קג"מ וצריכת דלק ממוצעת: 166 ק"מ לליטר (עם סוללה טעונה במלואה). הסוללה ניתנת לטעינת AC תלת פאזית בקצב של 11 קילוואט, כשבאופן ייחודי לרכבי פלאג-אין היברידיים ישנה ל-GLC גם אופציה לטעינת DC מהירה עד לקצב של 60 קילוואט המאפשרת לטעון את הסוללה במלואה בחצי שעה בלבד.

  בטיחות-  כל דגמי מרצדס מצוידים בחבילת Package Plus Assistance Driving, הכוללת את כלל מערכות הבטיחות המתקדמות של מרצדס. תכנון מתקדם של מרכב בעל קשיחות גבוהה ואזורי ספיגה בשילוב מערך ההגנה הפאסיבית הכולל את מערכת Pre Safe המשודרגת בנוסף למערך ההגנה האקטיבית מורכב ממערכות בטיחות וסיוע לנהג המסתמכת על מערך מקיף של מצלמות, רדארים וחיישנים היקפים.

  בסדרה קיימת גם חבילת AMG Line, המציעה שדרוגים ספורטיביים בנראות ובביצועים. חבילת AMG Line כוללת שבכה קדמית בעיצוב כוכבים דינמיים עם סמל הכוכב במרכז בעל מראה "מרחף", כנפונים בצבע הגוף וחישוקי 20 אינטש ספורטיביים וקלים.

  אחריות-  כחלק  ממדיניות האחריות וחווית השירות, יוצאת כלמוביל מרצדס במהלך של אחריות מורחבת ללקוחותיה. במסגרת זו תציע החל מה-1/1/23 שנת אחריות נוספת ללא עלות. שנת האחריות הרביעית כוללת את כל דגמי מרצדס הינה מורחבת ומלאה לא החרגות עד ל- 100,000 ק"מ.עד כה נהנו לקוחות כלמוביל מאחריות יצרן של שנתיים ותוספת של שנת אחריות שלישית מבית כלמוביל. כעת כאמור מרחיבה כלמוביל את האחריות לשנה רביעית בשווי ההטבה הנע בין 5,000 ל-20,000 ₪ בהתאם לדגם. 

  מחיר החל מ- 470,000 ₪ 


  עבור לתוכן העמוד