מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טעינת מכוניות חשמליות באמצעות רובוט

  27/03/2023
  הגדל
  יונדאי חושפת רובוט טעינה אוטומטי שפותח לאחרונה עבור כלי רכב חשמליים. צילום: יצרן

  ה-ACR פותח עבור רכבים חשמליים והוא למעשה רובוט בעל זרוע אחת המסוגל לחבר כבל ליציאת הטעינה של EV ולהסיר אותו שוב לאחר סיום הטעינה. מעבדת הרובוטיקה של יונדאי שקלה משתנים מגוונים בפיתוח ה-ACR, כגון מיקום החניה של הרכב, צורת יציאת הטעינה, מזג האוויר, מכשולים פוטנציאליים ומשקל כבל הטעינה. על מנת שרובוט יהדק את המטען ליציאת הטעינה בצורה מאובטחת, נדרשת טכנולוגיית תוכנה שיכולה לחשב בו-זמנית מספר משתנים. 

  לשם כך, הקבוצה פיתחה אלגוריתם המחיל טכנולוגיית AI מבוססת מצלמות תלת מימד על רובוטים, וטכנולוגיית הבקרה של הדור הבא המבוססת על אפליקציה מאפשרת לרובוטים לטפל במדויק בהטענה. בהתחשב בכך שרוב מטעני החשמל מותקנים בחוץ ללא כיסוי, מהנדסי הקבוצה בנו תחנת טעינה חיצונית של רכב חשמלי בהתאמה אישית במרכז המו"פ שלה והעריכו את הביצועים בתנאים שונים. ה-ACR השיג דרגת עמיד למים ואבק והביצועים שלו שופרו מאוד כך שניתן להפעיל אותו ביציבות גם בסביבות קיצוניות. 

  בנוסף, המהנדסים התקינו עמוד בטיחות עם חיישן לייזר מובנה סביב הרובוט כדי למנוע תאונות אפשריות בכך שיאפשר לו לזהות מכשולים נייחים ונעים. הקבוצה מצפה שרובוטי טעינה אוטומטיים יגדילו משמעותית את הנוחות של טעינת EV, ואם ישולבו בעתיד עם מערכות בקרת חניה אוטונומיות, יוכלו לשפר את הניצול על ידי טעינה רציפה של מספר כלי רכב חונים. יונדאי צופה שרובוטים יתמכו בבני אדם בטעינת EV בעתיד הקרוב ויתגברו על בעיות נגישות ואי נוחות עבור נהגי מכוניות חשמליות.


  עבור לתוכן העמוד