מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  Audi A3 דור שלוש, נוחתת בישראל

  15/11/2012
  הגדל

  חברת צ'מפיון מוטורס תחל בימים אלו לשווק את הדור השלישי של Audi A3. ה-A3 היא כבר בת חמש עשרה שנה, ואאודי החליטה לשדרג את מכונית הקומפקט שלה עם מנועים משופרים, צריכת דלק הנמוכה ב- 17% מבעבר ופליטת מזהמים המציבים אותה בדרגת זיהום 2, לעומת דרגה 4 בדגם היוצא, עיצוב חיצוני מוקפד ואלגנטי, תא נוסעים ברמת גימור ואבזור המוכרים מסגמנטים גבוהים יותר.

   

  בישראל ה- A3 תוצע, בשלב הראשון, בגרסת 3 דלתות, עם שתי גרסאות מנועים ברמת גימור Attraction. כנהוג בחטיבת Audi, יוכלו הלקוחות ליהנות מחבילת אבזור משופרת Sharp. ההיצע כולל גרסת מנוע 1.4 TFSI המספקת 122 כ"ס, וגרסת מנוע בכירה בנפח 1.8 TFSI המספקת 180 כ"ס.
   
  עיצוב חיצוני

   

  עיצובה של ה- A3 הנו המשך לדגם היוצא. המכונית נראית מחוטבת ומלוטשת, בעזרת שימוש בקווים חדים וזוויתיים יותר, המספקים מראה רענן וצעיר יותר, תוך שמירה על איפוק אלגנטי. חזית הרכב מודגשת בזכות הסבכה בצורת טרפז המעוצבת בתצורת 6 צלעות, וצדי מכסה מנוע המשופעים בקווים אנכיים. יחידות התאורה בחזית מאורכות וצרות יותר בהשוואה לעבר, עם פנסי LED רציף, ונמתחות לעבר הסבכה. מתחתיהן ניתן למצוא את פתחי כניסת האוויר ואת אורות הערפל. במבט מהצד ניתן להבחין כי שינויי הפרופורציה הקלים מספקים ל-A3 החדשה צדודית נמוכה ומוצקה יותר, עם קווים זורמים וגג המסתיים בספוילר אחורי. מאחור אנו פוגשים פגוש מוצק, יחידות תאורה מלוכסנות הכוללות אף הן תאורת LED, חלון אחורי בזווית חדה, ומפלט אחורי כפול יציאות. להשלמת המראה החסון מצטרפים גם חישוקיאלומיניום16 אינץ' בעיצוב וצמיגים בחתך 205/55R.

   

  מידות

   

  ה- Audi A3 מבוססת על הפלטפורמה המודולרית החדשה MQB המספקת מספר יתרונות משמעותיים על פני פלטפורמות בעבר בזכות מרכב קשיח וקל יותר. היתרון במשקל בא לידי ביטוי במשקל הנמוך יותר של ה-MQB מה שמביא בעקבותיו לחסכון בצריכת הדלק. המרכב של ה-MQB אף קשיח יותר ונוח יותר להטמעת מערכות בטיחות חדישות, כמו גם מאפשר גמישות תכנונית רבה, ומסייעת רבות לתחושת דיוק המרכב ובמניעת רחשים וקרקושים.

   

  הממדים של ה-A3 דומים בעיקרם לממדי הדגם הקודם אך בצד המרחב הפנימי נרשם שיפור מסויים לטובת הנוסעים בשל התארכות בסיס הגלגלים שצמח ב-2.5 ס"מ ל-261 ס"מ. אורך הרכב עומד על 423 ס"מ, הרוחב 177 ס"מ (תוספת של  2 ס"מ), הגובה 141 ס"מ.

   

  גרסת ה-1.4 מציעה משקל הנמוך ב-75 ק"ג מהמשקל של ה-A3 היוצאת. לשם כך היצרן ביצע הפחתת משקל בכל סעיפי הרכב. ממנוע קל יותר ב-20 ק"ג מהמנוע היוצא, מתלים קלים יותר (6 ק"ג הפחתה מהקדמי, 5.5 ק"ג מהאחורי), אפילו משקל המושבים הופחת ב-5.5 ק"ג וגם משקל החישוקים קטן.  קיבולת תא המטען צמחה ב-15 ליטר בהשוואה לעבר, עם 365 ליטר וניתנת להרחבה עד 1,365 ליטר עם קיפול המושבים אחוריים בתצורת 2/3-1/3.


   

  עיצוב פנים

   

  הדור השלישי של ה-A3 מציע עיצוב פנימי חדשני המקרב את הקומפקט לפרימיום. קווי המתאר של תא הנוסעים כוללים קווים נקיים וברורים. לוח המחוונים מחולק לשניים על ידי פס אלומיניום דקורטיבי וכולל, מלבד השעונים, גם צג מחשב דרך הממוקם במרכז לנוחיות הנהג. גלגל ההגה קטום וכולל כפתורי שליטה עם מרכז טבור עגול. את המראה הנקי משלימים 4 פתחי אוורור עגולים שעלו, בהשוואה לדגם היוצא, לחלק העליון של לוח המחוונים. בחלק התחתון ניתן למצוא את כפתורי בקרת האקלים הדיגיטלית. מערכת השליטה המרכזית ה-MMI, הנכנסת לראשונה ל-A3, נפרסת על פני שטח רחב יותר, ומציעה סידור ארגונומי משופר של הכפתורים, להקלה על הנהג. מחלקו העליון של לוח המחוונים מתרומם מסך LCD נאה עם הצג המרכזי ומחשב הנתונים של הרכב הכולל כניסות של USB, iPhone ועוד. פנים הרכב זוכה לדיפוני אלומיניום מוברש המעצימים את תחושת היוקרה האלגנטית, להשלמת תחושת הפאר מציעה ה-A3, לראשונה, שימוש בבלם יד אלקטרוני ומערכת ה-Auto Hold החכמה.

   

  איבזור

   

  ה-A3 מציעה כבר בגרסת ה-1.4הבסיסית, רמת גימור עשירה.  רמת גימור Attraction כוללת בין היתר: הגה כוח אלקטרו-מכני עם כפתורי שליטת על הרדיו ועל תיבת ההילוכים, מושבים קדמיים מתכווננים לגובה עם מערכתEasy-entry , מערכתMMI  עם מסך LCD 5.8 אינץ' נשלף, נגן CD עם 8 רמקולים, דיבורית Bluetooth, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת ימין ושמאל עם פתחי אוורור מאחור, כיוון חשמלי למראות,  הגה + ידית הילוכים ובלם יד מצופים עור, חישוקי 16 אינץ' עשר זרועות, שמשות מבודדות חום, מנגנון מפתח לנטרול כרית אויר בצד הנוסע, מערכת start & stop, ועוד.

   

  רמת גימור  Sharp מציעה בנוסף, גם גג שמש פנורמי, פנסי בי קסנון עם תאורת LED, דיפוני אלומיניום שונים, חישוקי  17 אינץ בעיצוב 5 זרועות עם צמיגים 225/45R17, מושבי ספורט עם ריפודי עור משולב אלקנטרה (רק בגרסת 1.8) ועוד.

   


  מנועים ותיבת הילוכים

   

  הדגם החדש של ה-A3 מציע מנועי 1.4 ו-1.8 טורבו TFSI משודרגים המציעים לצד עוצמה ומומנט משופרים, גם חיסכון משמעותי בצריכת הדלק ובפליטת מזהמים. מנוע ה-1.4 TFSI החדש של החברה שוקל 21 קילוגרמים פחות מקודמו, וכולל בלוק מנוע מאלומיניום השוקל 18 קילוגרם בלבד ותצרוכת דלק ממוצעת שירדה בכ-17% בהשוואה לדגם הקודם.

   

  גרסת ה-1.4 מספקת 122 כ"ס, המגיעים בין 5,000 ל-6,000 סל"ד עם מומנט של 20.4 קג"מ המושג בטווח שבין 1,400 ל-4,000 סל"ד. מנוע זה מספק תאוצה מאפס למאה בעשירית השניה פחות מקודמו, ב-9.2 שניות. תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 5.1 ליטר ל-100 ק"מ לעומת 5.5 בעבר. משמעותי אף מזה, היא העובדה שבזכות השיפור בצמצום פליטת המזהמים עומדת ה-A3 בסף של דרגת פליטת מזהמים 2.

   

  גרסת המנוע 1.8 TFSI ליטר החדשה מצוייד בשתי מערכות להזרקת דלק - גם הזרקת דלק ישירה וגם הזרקת דלק לא ישירה (אל תוך סעפת היניקה) המיועדות לשיפור ניצולת המנוע בכל תחומי הסל"ד. גרסת זו מפיקה 180 כ"ס (לעומת 160 כ"ס במנוע הקודם) בקשת הטווחים שבין 5,100 ל-6,200 סל"ד ומספקת מומנט של 25.5 קג"מ, גם כן בתחום רחב (1,250 ל-5,000 סל"ד). זמן ההאצה מאפס למאה קמ"ש (7.2 שניות) ויש אף תוספת של 8 קמ"ש למהירות המרבית. תצרוכת דלק המשולבת של גרסה זו עומדת על 6.9 ליטר ל-100 ק"מ לעומת 7.1 בעבר, ובזכות השיפור בצמצום פליטת המזהמים עומדת גרסה זו בסף דרגת פליטת מזהמים של קבוצה 3 לעומת דרגה 4 בדגם היוצא.

   

  בטיחות

   

  ה- A3 החדשה,  זכתה לציון גבוה של חמישה כוכבים במבחני הריסוק של ה-N-cup האירופאי עם הגנה טובה לכל חלקי הגוף של הנוסעים. בתוך ה- A3 מושתלות מערכות בטיחות מתקדמות כמו:  מערכת ה-Pre sense Plus הכוללת בקרת השיוט האדפטיבית הלקוחה מ-Audi A6, השומרת על מרחק קבוע מהרכב שנוסע מלפנים וכן מתריעה ופועלת במקרה של תאונה צפויה (אופציה). מערכת אחרת היא ה-Audi Active Lane Assist העוזרת בשמירה על נתיב הנסיעה ומספקת אזהרה באמצעות ויברציה של ההגה במקרה של סטייה מהנתיב (אופציה). מערכות נוספות הן מערכת Audi side assistהמתריעה בפני הנהג על רכבים הנמצאים מאחור, או באיזורים "מתים" לראיה (אופציה).  הרכב כולל כסטנדרט 7 כריות אוויר ובנוסף את כל מערכות הבטיחות הידועות: ABS, EDL, TCS, BAS, ESP. ה-A3 מצויידת במערכת המאפשרת חניה אוטומטית Park Assist  Audi הכוללת חמישה אופציות שונות לחניה, עם אופציה המציגה את הרכב בזמן חניה ב-360 מעלות.
   
  מחיר: החל מ-162,400 שקל.

  עבור לתוכן העמוד