מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי IONIQ 6 מכונית השנה

  30/04/2023
  הגדל
  יונדאי  איוניק 6 שתושק בישראל ב- 8/5/23, זכתה בתחרות מכונית השנה של World Car Awards בטקס שהתקיים בתערוכת הרכב הבינלאומית של ניו יורק (NYIAS). צילום: יצרן

  דגם ה- איוניק 6, זכה בתואר מכונית השנה היוקרתית בעולם, הרכב החשמלי העולמי ועיצוב הרכב העולמי של השנה שזכה לשבחים על ידי חבר מושבעים בינלאומי, על העיצוב האווירודינמי הייחודי שלו וטווח חשמלי יוצא דופן. חבר המושבעים שכלל 100 עיתונאי רכב מ-32 מדינות בחר ב-IONIQ 6 מבין שלושת הפיינליסטים המובילים, כולם הושקו בשנת 2022. זהו התואר המשולש השני ברציפות של יונדאי בטקס פרסי הרכב העולמי. בשנה שעברה, חבר השופטים בחר ב-IONIQ 5 שזכה באותן קטגוריות.

  IONIQ 6  הוא הדגם השני במותג הייעודי הכל-חשמלי של קונצרן יונדאי. הוא מנצל את מלוא היתרונות של ארכיטקטורת הפלטפורמה המודולרית החשמלית-הגלובלית (E-GMP) בהתאמה אישית כדי להציע יכולות טעינה מהירות במיוחד של 800V, לטעינה של 10% ל- 80% תוך 18 דקות ומכיל חללי פנים מרווחים. הדגם, מקדם הגרר נמוך במיוחד של 0.21 בלבד, IONIQ 6 היא אחת ממכוניות החשמל האווירודינמיות והחסכוניות ביותר באנרגיה בשוק. טווח ה-WLTP בטעינה בודדת הוא 614 ק"מ עם צמיג 18 אינץ' אשר משיג צריכת אנרגיה בדירוג ה- WLTP של 13.9 קוט"ש/100 ק"מ.

  התכונות הרבות של IONIQ 6 כוללות טכנולוגיית Vehicle-to-Load (V2L), מערכות סיוע לנהג וקישוריות מתקדמת עם עדכוני תוכנה דרך האוויר (OTA) המציעים את החוויה האולטימטיבית ברכב. הפנים המרווח והארגונומי מנצל את מלוא היתרונות של בסיס הגלגלים של 2,950 מ"מ כדי לספק מגוון תכונות מעצימות, כגון תאורת סביבה כפולה, תאורת סנכרון מהירות, כוונון ביצועי EV ועיצוב סאונד אקטיבי חשמלי (e-ASD), כדי לשפר את חווית הניידות החשמלית. השנה, חבר השופטים של World Car Awards גם בחר ב-Sang Yup Lee כאיש השנה בעולם לרכב לשנת 2023 על תרומתו החיונית למכוניות הקונספט והייצור המדהימות והחדשניות ביותר שנחשפו בשנת 2022, כולל יונדאי IONIQ 6, KONA החדש והכל חדש. המעבדה המתגלגלת של N Vision 74.

  בנוסף, IONIQ 6 זכתה בפרסים יוקרתיים נוספים במהלך החודשים האחרונים, היא זכתה בתואר מכונית 'סלון השנה' בטקס פרסי הרכב של GQ 2023 ו'מכונית החדשה של השנה' בהנחיית Le Guide de l'auto. בנוסף, היא השיגה דירוג בטיחות של חמישה כוכבים ובחירת Best in Class בקטגוריית 'רכב משפחתי גדול' מבית Euro NCAP.

  יונדאי מתכננת להציג 17 דגמי חשמל חדשים עד 2030, כולל דגמי מותגי היוקרה Genesis, ושואפת להגביר את מכירות רכבי החשמל מתוצרתה השנתיות העולמיות ל-1.87 מיליון יחידות עד 2030.
  צילום: יצרן

  עבור לתוכן העמוד