מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  MG4 החשמלית המשפחתית החדשה הושקה בישראל

  7/05/2023
  הגדל
  קבוצת לובינסקי, אחת מקבוצות הרכב המובילות בארץ, ומייצגת את MG בישראל, משיקה בישראל את החשמלית MG4 החדשה, אשר תוכננה מראש להיות מכונית חשמלית ותשמש כבסיס לדגמים עתידיים, מביאה עמה בשורה של ממש לחובבי המשפחתיות האצ'בק חשמליות בישראל. המכונית, ייעודית לחובבי הנהיגה, הודות לשילוב בין הנעה אחורית, הספק של 170 או ו-204 כ"ס וחלוקת משקל מדויקת של 50:50 בין הצירים, מה שהופך אותה למכונת נהיגה מהנה. 

  עיצוב חיצוני-  MG4החדשה, בעיצוב ספורטיבי ואווירודינמי במבנה האצ'בק משפחתית מרשימה. אורכה 4,28.7 מ' ורוחבה 1,83.6 מ' והיא עטופה בעיצוב חלק, זורם, מתקדם ואלגנטי. חזיתה משלבת בין יחידות תאורה זוויתיות, מכסה מנוע קמור ובו קמט כוח ופגוש אגרסיבי שמקנים לה מראה ספורטיבי וצעיר. הפיסול הספורטיבי עובר אל צדי המרכב עם קימורים בדלתות וחישוקים גדולים דו-גווניים, ומסתיים בחלק אחורי מודגש עם יחידות תאורה ייחודיות בעלות חתימת לד מקורית ושאר אמצעים אווירודינמיים יעילים. 

  עיצוב פנים- תא הנוסעים של MG4 החדשה בעיצוב נקי שנהנה מתכנון קפדני ששם דגש על איכות, מרחב המחיה והשימושיות מסביב לכל נוסעי הרכב. אלה הושגו על ידי שימוש בפלטפורמה חדשה לגמרי, בעלת בסיס ארוך במיוחד של 2,70.5 מ'. במרכז הדשבורד ישנו מסך מולטימדיה בגודל 10.25 אינץ'. 

  יחידת הנעה-  MG4 החדשה כוללת מנוע חשמלי המפיק 170 כ"ס בגרסת הבסיס ו-204 כ"ס בגרסאות החזקות כאשר לשתיהן נתון מומנט זהה של 25.4 קג"מ וכוחות אלה מגיעים ישירות על הגלגלים האחוריים. מרכז כובד נמוך במיוחד הודות למיקומה של הסוללה בתוך רצפת שלדת הרכב מבטיח יציבות כיוונית גבוהה וחלוקת משקל מדויקת של 50:50 בין הצירים משלימים את החוויה. התוצאה היא מכונית שובבה, זריזה ומדויקת אשר יכולה להיות כחומר ביד היוצר. כבישים מפותלים חופשים את תכונות הניהוג הייחודיות לה, מאזכרות מכוניות ספורטיביות שכבר נעלמו מהנוף המוטורי. הביצועים הולמים את החוויה עם 7.7 ו-7.9 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש בהתאמה והמהירות המרבית עומדת על 160 קמ"ש. שתי גרסאות אלה מורשות גרירת גרור במשקל של עד 500 ק"ג (עם או בלי בלמים).

  סוללות- גרסת הסוללה 51 קוט"ש מצוידת במטען פנימי חד-פאזי בהספק של 6.6 קילוואט וכן ביכולת טעינה מהירה (DC) בהספק של 117 קילוואט. גרסת הסוללה 64 קוט"ש, מצוידת במטען פנימי תלת-פאזי בהספק של 11 קילוואט וכן ביכולת טעינה מהירה (DC) בהספק של 135 קילוואט. בחיבור לעמדה מהירה תואמת, שתי גרסאות אלה יביאו את טעינת הסוללה ממצב ריק לגמרי לכ-80 אחוזים תוך כ-35-40 דקות בלבד.

  מצבי נהיגה- ה-MG4 מאפשרת בחירה מבין חמישה מצבי נהיגה (ספורט, נורמל, חיסכון, שלג ומותאם אישית) המשפיעים על תגובת הרכב, הביצועים וכמובן טווח הנסיעה, והם יאפשרו לנוהגים לבחור את אופי וסגנון הנהיגה  בהתאמה אישית לפי תגובות המנוע, תגבור ההגה, רגישות מערכת הבלימה ועוד. כמו כן, ארבע רמות רגנרציה (השבת אנרגיה בהאטה ובלימה) יאפשרו ניצול מקסימלי של תאוטת הרכב להשבת אנרגיה לסוללה והארכת טווח הנסיעה. בנוסף לכך, התנעת הרכב נעשית על ידי לחיצה על דוושת הבלם (ללא מתג התנעה) וברמת האבזור הבכירה מתווספים מושב נהג החשמלי, ריפוד משולב עור ואפשרות לתא נוסעים בהיר, מערכות בטיחות, מצלמות 360, משטח טעינה, גג שחור, מערכת קול משודרגת, ספוילר אחורי ואופציה לפתיחה חשמלית לתא המטען כולל אפשרות לפתיחה על ידי העברת הרגל מתחת לפגוש האחורי.

  בטיחות- MG4 כוללת 6 כריות אוויר ושלל מערכות ייצוב, בלימה, תאורה מקוריות, בהתאם לרמות הגימור, ה-MG4 מציעה רשימה ארוכה של מערכות בטיחות אקטיביות ואדפטיביות ויחד זיכו אותה בציון של 5 כוכבים במבחני הריסוק של יורו NCAP ואלו כוללות (בהתאם לרמת הגימור):
  מערכת סיוע לשמירת נתיב הנסיעה הכוללת תיקוני היגוי
  מערכת התרעת התנגשות אחורית
  מערכת התרעה מעבר נתיב - סריקת הנעשה מאחור והתרעה מפני רכב מהיר יותר מתקרב
  התרעה על תנועה חוצה מאחור עד 25 מטר מכל צד כולל בלימה אקטיבית
  התרעה על הימצאות כלי רכב ודו-גלגלי בעת פתיחת דלתות הרכב
  התרעה על הימצאות רכב בשטח המת של המראות
  מערכת התרעה לסטייה מנתיב הנסיעה 
  מערכת בקרת שיוט אדפטיבית עד עצירה מוחלטת
  מערכת לשמירת מיקום הרכב בנתיב בשימוש בבקרת השיוט האדפטיבית
  מערכת לתיקון מיקום בנתיב בחירום
  מערכת בלימת חירום אקטיבית בזיהוי הולכי רגל (64-4 קמ"ש), בזיהוי רכב נייח (85-4 קמ"ש), בזיהוי רכב בתנועה (150-4 קמ"ש)
  MG4 החדשה מציעה כאופציה גם את אפשרות הטעינה והפעלת מכשירי חשמל חיצוניים באמצעות פונקציית V2L כאשר סוללת הרכב הנה מקור האנרגיה (2,200 וואט, 11 אמפר).

  שרות ואחריות- MG4 מציעים מרווח טיפולים גדול של 24,000 ק"מ או שנה. דגמים אלה נמכרים בישראל עם אחריות מלאה לרכב של 5 שנים או 150,000 ק"מ ועל הסוללה 8 שנים או 150,000 ק"מ.

  מחירים:
  MG4 Standard 50 קוט"ש: 144,888 ₪ 
  MG4 Comfort 64 קוט"ש: 153,888 ₪ 
  MG4 Luxury 64 קוט"ש: 155,888 ₪ 

  עבור לתוכן העמוד