מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  סיטרואן C4 X החדשה הושקה בישראל

  7/05/2023
  הגדל
  לובינסקי, אחת מקבוצות הרכב המובילות ומייצגת בין היתר את מותגי פיג'ו, סיטרואן, אופל, DS ו-MG בישראל, משיקה את סיטרואן C4 X החדשה. ה- C4 X מציבה מימד חדש בפלח שוק הרכב משפחתי, הודות לתמהיל ייחודי שכולל: טכנולוגיה, עיצוב, אבזור נוחות ונסיעה איכותית ושימושיות רבה. צילום: רונן טופלברג

  עיצוב- סיטרואן C4 X החדשה בעיצוב אלגנטי וייחודי, כמצופה מסיטרואן. תפישת העיצוב החדשה של סיטרואן יוצרת זהות מובחנת לדור החדש, עם נוכחות אסרטיבית ובולטת, שממצבת את הרכב בין מבנה סדאן מסורתי, לחלק אחורי 'פאסט-בק' שמאפשר אווירודינמיות גבוהה לבין מרווח גחון ונוכחות של SUV כדי להציע את הטוב מכל העולמות.  ה- C4 X החדשה אשר מבוססת על פלטפורמת CMP (Common Modular Platform), תוכננה להחזיר את סיטרואן לתחרות במרכז הבמה, בפלח הרכב המשפחתי סדאן (סגמנט C) ממנו נעדר המותג במשך שנים ארוכות. כעת, בזכות מבנה מוגבה, עיצוב אלגנטי ותכנון חכם, ה-C4 X קובעת ממד חדש בקבוצה בתחום הנוחות המשולבת (פיזית, חשמלית ומנטלית). אורכה עומד על 4,60 מ', רוחבה על ,180 מ', גובהה 1,525 מ', בסיס הגלגלים נפרש על פני 2,67 מ' ומרווח הגחון עומד על 1,56 מ'. תא המטען ב-C4 X מקבל, תרתי משמע, מקום מיוחד בתכנון דגם. מרכב הרכב הוארך במיוחד כדי להגדיל את נפחו לכדי 510 ליטרים.

  עיצוב פנים- תא הנוסעים של סיטרואן C4 X החדשה תוכנן להציע נוחות גבוהה במיוחד, לא רק בנוחות הנסיעה כמובן, אלא גם בנוחות השימוש עבור כל אחד מיושבי הרכב ולאפשר להם לחוות שלווה של ממש בנסיעות היומיום. עיצוב מדויק יוצר תחושת מרחב גדולה בתא הנוסעים, עם שפע של מקום לכל אחד מחמשת נוסעי הרכב. מסביבם ממוקמים שלל תאי אחסון, שני שקעי 

  טעינה – אחד לטעינה ושני (USB-C) גם להזרמת מידע, תאורה אישית ופתרונות חכמים ומקוריים כמו מתקן נשיאה אינטגרלי לטאבלט ממול הנוסע\ת שלצד הנהג\ת באופן שאינו מאפשר לנוהג\ת לראות מה מוקרן בטאבלט.

  יחידות הנעה- סיטרואן C4 X מציעה בחירה בשלוש יחידת כוח, מנוע חשמלי, מנוע בנזין או מנוע דיזל. האפשרות הראשונה, החשמלית, מציעה את יחידת הכוח המתקדמת ביותר, חשמלית לחלוטין, המורכבת ממנוע חשמלי המציע הספק של 136 כ"ס ומומנט של 26.5 קג"מ הזמינים באופן מידי ומספקים תאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 10.8 שניות ותגיע למהירות מרבית מוגבלת אלקטרונית של 150 קמ"ש. מנוע זה מוזן מסוללת ליתיום בקיבולת של 50 קוט"ש ואלו מאפשרים טווח של עד 358 ק"מ בין טעינות לפי תקן WLTP. 

  הסוללה מצוידת בניהול תרמי עצמאי וקירור אקטיבי הדואג לשמירה על טמפרטורת עבודה אופטימלית בכל מזג אוויר, לשם הארכת טווח הנסיעה, אפשרות טעינה מהירה ואורך חיי הסוללה. באמצעות מטען פנימי בהספק של 11 קוט"ש, ניתן לטעון את סיטרואן C4 X ממצב ריק לגמרי בטעינה מעמדה ביתית תלת פאזית בזמן של כ-5 שעות או בהתאם לסוג העמדה. בעמדת טעינה מהירה (100 קוט"ש) ניתן לטעון את הסוללה ל-80 אחוזים תוך 30 דקות או 100 ק"מ תוספת טווח ב-10 דקות. סיטרואן C4 X מצוידת גם במערכת להשבת אנרגיה (רגנרציה) בהאטה ובלימה אשר מסייעת בהארכת טווח הנסיעה.

  בנזין- , סיטרואן C4 מצוידת במנוע טורבו בנזין, 1.2 PureTech המפיק 130 כ"ס ב-5,500 סל"ד ומומנט של 23.4 קג"מ הזמין כבר ב-1,750 סל"ד. בעזרת תיבת ה-8 הילוכים מבית AISIN והמשקל הקל של 1,355 ק"ג, תאיץ גרסה זו מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 10.9 שניות ותעפיל למהירות מרבית של 200 קמ"ש. נתון צריכת הדלק בנסיעה משולבת עומדת על 6.0 ליטר לכל 100 ק"מ וגרסה זו מדורגת ברמת זיהום 12.

  דיזל- באפשרות השלישית, סיטרואן C4 X מצוידת במנוע 1.5 ליטר טורבו דיזל BlueHDI אשר מציע גם כן 130 כ"ס (3,700 סל"ד), אך נתון מומנט גבוה במיוחד של 30.6 קג"מ ב-1,750 סל"ד וזה הופך כל נסיעה לחלקה, נעימה וחסרת מאמץ. סיטרואן C4 X בגרסת הדיזל תאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 11.7 שניות ותעפיל למהירות מרבית של 206 קמ"ש, זאת לצד צריכת דלק ממוצעת של 5.0 ליטר ל-100 ק"מ. גרסה זו מדורגת ברמת זיהום  14.

  בטיחות- בכל גרסאות ההינע, סיטרואן C4 X משווקת בישראל ברמת אבזור יחידה וגבוהה – SHINE. זו כוללת רשימה ארוכה של מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות שכוללת: בקרת שיוט אדפטיבית, כולל פונקציית עצירה, מערכת בלימה אקטיבית מורחבת, עד 140 קמ"ש כולל זיהוי הולכי רגל ורכב דו-גלגלי , מערכת סיוע לשמירת נתיב הנסיעה כולל תיקוני היגוי, מערכת המשלבת את בקרת השיוט האדפטיבית ושמירה על מיקום בנתיב, מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך, מערכת התרעה לערנות נהג, זיהוי תמרורי מהירות והמלצה לשינוי בהתאם בבקרת השיוט, זיהוי תמרורים מורחב- מזהה תמרורי עצור, אין כניסה, עקיפה אסורה\מותרת ומציג את התמרור לנהג, התרעה על רכב בשטח המת של שדה הראיה.

  בנוסף סיטרואן C4 X החדשה, מצוידת כסטנדרט במערכת המתלים PHC המפורסמת של סיטרואן שדי בה כדי לייצר נוחות נסיעה וספיגת מהמורות ברף גבוה במיוחד – אפקט "השטיח המעופף". אך בנוסף למערכת מתלים זו, סיטרואן מצוידות גם במושבי ה-Advanced Comfort אשר בעזרת ריפוד עמוק ורב שכבתי, יוצרים נקודות מגע רבות עם הגוף ונוחות ישיבה גבוהה במיוחד, גם בנסיעות ממושכות.

  אבזור- במרכז הדשבורד של סיטרואן C4 X נמצא מסך מגע גדול (10 אינץ') ובו נמצאת מערכת המולטימדיה, ניווט מקורי (מבוסס TOM TOM עם דיווחי תנועה), ממשקי Apple Car Play ו-Android Auto אלחוטיים ותפעול רוב מערכות הרכב, לצד תפעול חיצוני למערכת המיזוג באמצעות אפליקציית My Citroen. בגרסה החשמלית ניתן לתזמן מראש את הפעלת המיזוג ברכב לפני התחלת הנסיעה לשם קירורו או חימומו בטווח של עד 45 דקות לפני התחלתה או להפעיל את מערכת המיזוג מהאפליקציה של סיטרואן, שמאפשרת גם לצפות בטווח הנסיעה, בטעינה, ולהכניס יעד למערכת הניווט ועוד. בהתאם לכך, הגרסה החשמלית מציעה גם אפשרות חימום לגלגל ההגה. לוח המחוונים הנו דיגיטלי וצבעוני ובו שלל אפשרויות תצוגה למידע הרכב וישנה אף תצוגה עילית להקרנה של נתון המהירות, מערכת זיהוי התמרורים, בקרת השיוט האדפטיבית ועוד.

  עיקרי רשימת אבזור הנוחות (SHINE): מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה (לבנזין והדיזל). שלושה מצבי נהיגה – חסכוני, רגיל, ספורט, כניסה והתנעה ללא מפתח עם חיישן קרבה

  מושבי ADVANCED COMFORT בריפוד בד ועור מלאכותי, חישוקי 18 אינץ', מראה פנימית אלקטרו-כרומטית, חיישני חניה 360 מעלות, מצלמת חניה אחורית הכוללת מבט על וירטואלי וקווי גבולות חניה, פנסי ערפל LED קדמיים עוקבי פניה (בגרסה החשמלית), פנסים ראשיים ואחוריים LED, בלם חניה חשמלי, חיישן גשם להפעלת מגבים, חיישני אור להדלקת פנסי הרכב, מערכת מולטימדיה מקורית הכוללת מסך מגע בגודל 10 אינץ' ו-6 רמקולים, ממשק Apple Car Play אלחוטי , מראות צד מתקפלות חשמלית עם תאורה בצדי הרכב, שקעי USB לקישוריות וטעינה.

  לגרסה החשמלית בלבד מתווספים האביזרים: מערכת תזמון להפעלת מזגן בזמן חניה בכדי לצנן את הרכב לקראת החזרה לרכב – כל עוד הרכב בטעינה ומערכת חימום הגה.

  מחירי סיטרואן ₪:
  C4 X  בנזין 1.2 Pure Tech - 163,990 
   C4 X דיזל  Blue Hdi - 174,990
  C4 X  חשמלית - 184,990

  אחריות:   5 שנים או 120,000 ק"מ לרכב. הגרסה החשמלית מקבלת גם 8 שנים או 160,000 ק"מ לסוללה.


  עבור לתוכן העמוד