מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי איוניק 6 הושק בישראל

  14/05/2023
  הגדל
  כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, השיקה את ה-IONIQ 6, הדגם הרביעי המגיע לשוק במסגרת משפחת הדגמים החשמליים (BEV) של יונדאי. משפחת דגמי ה- IONIQמציעה שילוב של הנעה חשמלית עם תצוגת תכלית עיצובית וטכנולוגית, על בסיס פלטפורמת E-MGP המתקדמת שפותחה במיוחד עבור הסדרה. צילום: נועם קום

  יחידת הנעה- IONIQ 6 משווק עם מכלול סוללות, אחת מהן בעלת קיבולת של 53 קילוואט/שעה והשנייה בעלת קיבולת גבוהה במיוחד של 77.4 קילוואט/שעה, שיפור של יותר מ-6% ביחס ל-IONIQ 5. ביונדאי IONIQ 6  מוטמעת טכנולוגיית הטעינה המתקדמת ביותר בעולם, אשר תומכת במתח גבוה במיוחד עם סוללה של 800 וולט. הסוללה תומכת גם ב-400 וולט וניתן לחבר אותה לכל תשתיות הטעינה בישראל לרבות תשתית אולטרה מהירה 350DC  ללא צורך במתאם או ברכיב נוסף. בעמדת טעינה אולטרה מהירה ניתן לטעון את הסוללה של הרכב מקיבולת של 10% ל-80% תוך 18 דקות בלבד. 

  טווח נסיעה- ל- IONIQ 6 טווח נסיעה של עד 614 קילומטר בגרסאות Prestige, Luxury 2X4 ו-Limited 2X4 (228 כ"ס), בגרסאות  Luxury 4X4ו- Limited 4X4 עומד טווח הנסיעה על 583 קילומטר (325 כ"ס) ואילו בגרסת ה-Premium טווח הנסיעה עומד על 429 קילומטר (151 כ"ס).  המהירות המקסימלית עומדת על 185 קמ"ש.

  עיצוב חיצוני- IONIQ 6 מאופיין בקווים נקיים ופשוטים ובצורה אווירודינמית טהורה שמתארים מעצבי יונדאי כ"יעילות רגשית". כמו ה-IONIQ 5 עטור הפרסים לפניו, גם ה-IONIQ 6 מיישם את אסטרטגיית העיצוב של יונדאי המעניקה לכל דגם מראה ייחודי. העיצוב מתמקד במערכת היחסים שבין הנוסעים לנהג  חלל הפנים המפנק של IONIQ 6 הוא מקום נעים, נוח ומרווח שתורם לרווחת השוהים ברכב. 

  הרכב מאופיין בצללית זורמת ואווירודינמית. העיצוב החיצוני כולל פנסים קדמיים מסוג LED בעיצוב פיקסלים, תאורת בלם אחורי גבוה בעיצוב פיקסל וחישוקי סגסוגת בקוטר 18 אינץ'. פנים הרכב, כולל קונסולה מרכזית צפה ותאי אחסון שקופים בדלתות. המעצבים של יונדאי בחרו להעביר את הכפתורים מהדלת הקדמית אל הקונסולה המרכזית, על מנת להגדיל את החלל ואת מקום האחסון. החלל הפנימי, שביונדאי העניקו לו את השם "Mindful Cocoon", מבוסס על פתרונות עיצוב מתקדמים ומשמש גם כמקום נוח וגם כמרחב אישי, גדוש בתכונות פונקציונאליות וחומרים ברי קיימא כדי לאפשר חוויית ניידות ואורח חיים מודע וידידותית לסביבה. בסיס הגלגלים הארוך, 2,950 מ"מ, אפשר למעצבי יונדאי למתוח את מרחב הפנים, מלפנים ומאחור, כדי ליצור מרווח פנים אופטימלי המאפשר לנוסעים להתרווח ברכב. הפלטפורמה מאפשרת גם רצפה שטוחה לחלוטין, המעניקה מרחב פנים יעיל. עיצוב הפנים, מציע לוח מחוונים בגודל 12.3 אינץ' ומערכת מולטימדיה באותו הגודל. שני המסכים הללו מתלכדים למסך אחד רחב שמספק גישה לכל המידע הרלוונטי. ה

  סביבה ירוקה- מהנדסי יונדאי בנו את ה-IONIQ 6 תוך הקפדה יתרה על איכות הסביבה. העור אשר משמש לייצור המושבים עבר תהליך עיבוד ידידותי לסביבה על ידי שימוש בשמן מזרעי פשתן. בלוח המכשירים  BIO-TPOובתקרת הבד BIO-PET נעשה שימוש בסיבים ידידותיים לסביבה שהגיעו מקני סוכר.

  בטיחות- ב- IONIQ 6 מותקנות שבע כריות אוויר. אחת מהן ממוקמת בין מושב הנהג לבין מושב הנוסע ומיועדת להגנה במקרה שבו הרכב נפגע מהצד.

  FCA+JT - מערכת שמתריעה מפני התנגשות ובנוסף, בולמת את הרכב באופן אוטונומי במצבי חירום. המערכת מסייעת לנהגים לחצות צמתים. היא מסוגלת לזהות רכבים אחרים והולכי רגל ולהפעיל את הבלמים ללא מעורבות הנהג על מנת למנוע התנגשות. 

  LKA - מערכת שמסייעת לנהגים, באופן אקטיבי, לשמור על נתיב הנסיעה על ידי "תיקון" מסלול הנהיגה.

  SEA - מערכת יציאה בטוחה, שמונעת את פתיחת הדלתות במושב האחורי כאשר היא מזהה רכב אחר מתקרב.

  BCA - מערכת אקטיבית שמונעת תאונות צד עם רכב אחר שנמצא ב"שטח המת". המערכת מזהירה את הנהג ומונעת ממנו לעבור לנתיב אחר, במצב שבו הוא עלול להתנגש ברכב שנמצא בנתיב המקביל.

  ISLA - מערכת אוטונומית למחצה אשר מזהה תמרורים שמצביעים על הגבלת מהירות. המערכת, שאותה ניתן לנטרל באופן ידני, מונעת מהרכב לעבור את המהירות המותרת שקבועה בתמרור.

  DAW - מערכת שמנתחת את התנהגות הנהג, מתריעה מפני עייפות והסחות דעת וממליצה לנהגים על מנוחה. 

  RCCA - מערכת שמזהה תנועה של רכב אחר כאשר ה- IONIQ נוסע לאחור. המערכת מתריעה בשלב הראשון בפני הנהג על הסכנה ובשלב השני היא בולמת את הרכב באופן עצמאי.

  LFA - מערכת שמסייעת באופן אקטיבי לשמור על נסיעה במרכז הנתיב. 

  ROA - מערכת שמזהירה מפני השארת ילדים ברכב ומזכירה לנהגים לבחון מה קורה במושב האחורי בתום הנסיעה.

  PCA - מערכת שמופעלת בעת כניסה ויציאה מחניה ומונעת התנגשות באופן אקטיבי.

  SCC - בקרת שיוט אדפטיבית חכמה שמיועדת ל"זחילה" בפקקים. המערכת מאפשרת לרכב להתקדם ללא מעורבות הנהג תוך שמירה על מרחק מהרכב שנמצא לפנים.

  HBA - מערכת שמזהה רכבים שמגיעים ממול ומנמיכה אוטומטית את אורות הרכב, כדי לא לסנוור אותם.

  TPMS - מערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים, שמנטרת כל גלגל בנפרד.

  נטרול נעילה מרכזית בזמן תאונה - מערכת שמאפשרת לכוחות הביטחון לפתוח את דלתות הרכב בקלות, במקרה של תאונה.
  ברמות הגימור Luxury ו- Limited  מותקנת בנוסף:

  BVM - מערכת שמציגה את מה שמתרחש ב"שטחים המתים" על לוח המחוונים. בזמן הפעלת איתות, המצלמות מציגות את התמונה של הנתיב שבו רוצים להשתלב – וכך מאפשרות מעבר בטוח בין נתיב לנתיב.

  AVM – מערך של ארבע מצלמות שמקיף את הרכב ב-360 מעלות ומאפשר לחנות בקלות במקומות צפופים.

  אבזור- ה-6 IONIQ ישווק בישראל במספר גרסאות, דגמים ומפרטי אבזור, בטיחות, הספקי סוללה וטווחים, הכוללים 3 גרסאות אבזור Premium ו-Prestige, Luxury ו-Limited, שתי גרסאות של הנעה, אחורית וכפולה, שתי קיבולות סוללה ושלושה טווחי נסיעה, 429 ק"מ, 583 ק"מ ו- 614 ק"מ. הדגם מציע מגוון של פיתוחים טכנולוגיים. אחד מהם הוא V2L (Vehicle-to-Load) – פיצ'ר שמאפשר להטעין מכשירי חשמל לרבות טלפונים סלולריים, אופניים חשמליים ואפילו לספק אנרגיה לטלוויזיה של 55 אינץ' למשך 24 שעות. הטכנולוגיה הזו תאפשר גם לבעלי ה-IONIQ 6 להטעין כלי רכב חשמליים אחרים. (בקניית רכיב בנפרד). ה-IONIQ 6 יוצע בשמונה צבעים: שחור מטאלי, שמפניה מט, ירוק כהה פנינה, אפור כהה מט, אפור מטאלי, בורדו פנינה, כסוף מטאלי ולבן פנינה.

  רמות הגימור  Premium ו- Prestige כוללת:

  מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 12.3 אינץ' ותאימות לממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, דיבורית BT, כפתור הפעלה למצלמה אחורית, DRIVE MODE בורר מצבי נהיגה בכביש, טעינה אלחוטית לנייד 15W, שקע V220 בתא הנוסעים, לוח מחוונים צבעוני דיגיטלי מלא SVC בגודל 12.3 אינץ' הכולל משטח מגנטי, SBW - בורר הילוכים אלקטרוני בצד ההגה, מנופי שליטה מגלגל ההגה על רמת אחזור אנגריה (רגנרציה), תאורה אינטראקטיבית על גלגל ההגה הכוללת 4 נורות LED המציגה את חיווי הטעינה של הסוללה ומצבי הנהיגה השונים. 

  קיפול מראות חשמלי, פנסי איתות במראות, ידיות דלתות שקועות עם פתיחה אוטומטית, בלם יד חשמלי +AUTOHOLD , שמשות כהות Privacy Glass, תאורת LED קדמית ואחורית, תאורת LED קדמית, אחורית ואור גבוה, תאורת יום LED-DRL, תאורת LED פנימית, חיישן אורות, חיישן גשם, חיישני נסיעה קדמיים ואחוריים, דלת תא מטען חשמלית, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, פתחי מיזוג אוויר למושבי האחורי, מראה פנימית מתכהה נגד סנוור, אפשרות להתנעה מרחוק, מפתח חכם – התנעה וכניסה ללא מפתח, גלגל הגה עם חימום, ריפודי בד, מושב נהג ונוסע חשמלי עם כרית ניפוח בגב התחתון, חימום מושבים קדמיים, אפשרות כוונון מושב נוסע לגובה.

  מחיר: 
  Premium 213,900 ₪ 
  Prestige 237,900 ₪ 

  רמות הגימור Luxury 2X4 ו-Luxury 4X4 כוללת בנוסף לאבזור ברמת גימור Premium Prestige גם: 

  HUD תצוגה עילית, חלון גג נפתח, תאורת מטריקס LED קדמית, ריפודי עור (במקום ריפודי בד), אוורור מושבים קדמיים וחימום מושבים אחוריים.

  מחיר: 
  Luxury 2X4 258,900 ₪ 
  Luxury 4X4 284,900 ₪ 

  רמות הגימור Limited 2X4 ו- Limited 4X4 כוללות בנוסף לרמות הגימור Luxury 2X4 
  ו-Luxury 4X4 גם: 

  מערכת שמע BOSE, מושבים קדמיים Relaxation Seat חשמליים עם אפשרות להטיה מלאה וזיכרונות למושב הנהג. ( דגם ה- Limited  מגיע ללא גג נפתח). 
  מחיר: 
  Limited 2X4 259,900 ₪ 
  Limited 4X4 285,900 ₪ 

  5 שנות אחריות על הרכב. 7 שנות אחריות על הסוללה.

  עבור לתוכן העמוד