מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אירוע אקומושן ה - 11 בישראל

  31/05/2023
  הגדל
  אירוע Eco Motion Week 2023 ה- 11 המרכזי, התקיים ב- 23/5/23. שר הכלכלה ח"כ ניר ברקת, חברי כנסת, ובכירי תעשיה ביקרו באירוע המרכזי של "שבו", קהילה חדשנית בתחום התחבורה החכמה המורכבת ממעל 650 חברות הזנק וכ-15,000 חברי קהילה, במרכז הבינלאומי לכנסים ותערוכות - אקספו תל אביב. 

  השנה האירוע היה מרשים בגודלו עם מאות תצוגות בביתנים שעסוק בנושאי תחבורה חכמה שהציגו חידושים, יזמים ופרויקטים בתחום התחבורה העתידית. כנס Eco Motion גילה השנה התעניינות שיא של יצרני הרכב, Teir1 וחברות הטכנולוגיה בקהילת התחבורה החכמה בישראל, עם יותר מ-800 נציגים מחברות בינלאומיות הגיעו מ-61 מדינות מחו"ל במסגרת של עשרות משלחות מאסיה, אמריקה ואירופה. 

  במהלך הכנס נערכו מיצגים רבים ומרשימים ובמקביל להם נערכו פאנלים בנושאים שונים בנושאי מגמות עתיד עולם התחבורה, ניהול אנרגיה וסוללות לתחבורה חשמלית, אחסון האנרגיה בתחום, עולם התשתית הנדרש לרכב החשמלי. בנוסף דנו על עידן הרכב האוטונומי, היערכות מתקפת הסייבר מזוית ראיה של של האקרים, מגמות חדשות בעולמות החדשנות וההשקעות בתחום ועוד. חברות וסטרטאפים היציגו באופן מרשים רעיונות לפתרונות בתחומי התחבורה, אנרגיה ובטיחות. חלקם אף הכריזו על פעילות והשקעות בארץ ובעולם.

  ג'ניפר שוורץ, מנכ"לית קהילת Eco Motion: תעשיית התחבורה החכמה בישראל, גייסה בעשור האחרון מעל 25 מיליארד דולר עבור למעלה מ- 600 מחברות הזנק. גיוסי ההון הם הוכחה לכך לכוחה של הטכנולוגיה הישראלית לעצב ת עתיד התחבורה העולמית. ההערכה והסקרנות שמעוררות חברות הסטארט-אפ הישראליות בקרב תעשיית הרכב העולמית מעוררת גאווה. שבוע Eco Motion מציג את הטכנולוגיות החדשניות אשר מייצרות השפעה עצומה על כל אורחות חיינו, החל מהדרך בה ננוע ממקום למקום, הרכבים שנרכוש, תכנון ערים חכמות ותשתיות, ועד אספקת סחורות ולוגיסטיקה. אנו גאים לארח את תעשיית הרכב העולמית על רבדיה השונים, האירוע יספק דחיפה משמעותית לתעשייה הישראלית, אנו צופים לשיתופי פעולה חדשים והשקעות באקוסיסטם שיניעו קדימה את קהילת התחבורה החכמה בישראל".

  דניאלה גרא מרגליות, סמנכ"לית חדשנות ותחבורה חכמה, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים: "משרד התחבורה ממשיך לקדם את תעשיית האוטוטק הישראלית במגוון רחב של כלים ותמיכות. כבכל שנה אנו שמחות להזמינכן/ם לכנס אקומושן, מיזם משותף של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משרד הכלכלה והתעשייה והמכון הישראלי לחדשנות, להיחשף לטכנולוגיות פורצות דרך ברמה בין לאומית".

  ינון אלרועי, ראש מערך תעשיות משרד הכלכלה והתעשייה: "פעילות קהילת אקומושן, שהינה הקהילה הוותיקה ביותר בין 14 קהילות החדשנות שאנו מפעילים, מהווה חממה ומאיץ חדשנות לענף התחבורה החכמה הישראלי. ההשתתפות הבינלאומית האיכותית, בכנס שמתקיים השנה, משקפת את ההכרה הגלובלית בקלאסטר הייחודי שקיים בישראל, הכולל מגוון פתרונות התורמים לעוסקים בתחום ולציבור הרחב, בהיבטים של בטיחות, ניווט מתקדם, הגנת סייבר, התייעלות אנרגטית ועוד.

  בין שלל המיצגים המרשימים זיהינו פתרונות ייעודיים לחברות המנהלות ציי רכב גדולים. ניהול טעינה חכם לציי רכב- חברת Make My Day הציגה אלגוריתמים שיודעים להעיד על מצב סוללת המכונית, לנתב ולתכנן את מסלול לטעינה הבאה ביעילות. בכך הפתרון שלהם אפקטיבי לניהול צי רכב חשמלי. לדברי כנען אביב סמנכ"ל טכנולוגיות מייסד החברה, חרדת הטווח היא מכשול למכונית חשמלית. בציבור ישנה אי ודאות כמה נוכל לנסוע עם הרכב ולאן נוכל להגיע, היכן ניתן לטעון בדרך והאם נוכל להגיע לאילת? מסיבה זו מנהלי תחבורה וציי רכב חוששים מאתגר ניהול עמדות הטעינה ומעלויות טעינת צי רכב חשמלי. 

  האלגוריתמים שפיתחנו בודק אם הרכב נוסע בעליה או בירידה, את המשקל וכמות הנוסעים בו. בנוסף הוא לומד את התנהגות הנהג וסגנון הנסיעה. אנחנו יודעים לנבא בדיוק רב על מצב הסוללה להמשך יום העבודה. על בסיס הנתונים אנו יודעים אנו יודעים לתכנן את הדרך היעילה לשימוש ברכב חשמלי בודד או שמדובר בצי רכבים. המערכת יודעת לנתב את כלי הרכב למקום טעינה מהיר וחסכוני וכן יודעת לתת עדיפות למכוניות שייטענו קודם בהתאם לאופי פעילותם. הפתרון כולל אפליקציה שיכולה לשמש נהג פרטי וגם נהג בצי רכב, כך שידע איך להתנהל עם הרכב, מתי והיכן לטעון אותו. ניתן לשלב את המוצר למערכות קיימות לניהול צי רכב ולקבל מידע על מצב הסוללות, מסלול נסיעה אידיאלי וכן את עלויות טעינה של רכבי הצי.

  בטיחות נהיגה והיסח דעת- מערכת In Car Eye מספקת פתרון טכנולוגי מקיף לטיפול בהסחת דעת של נהגים הנגרמת משימוש בטלפון נייד בכדי להפוך את הכבישים לבטוחים יותר ולהציל חיים. הטכנולוגיה הייחודית, משלבת מערכת בינה מלאכותית מובנית עם חיישן ניתוח וידאו, סורקת את גוף הנהג ומעבדת את תנועותיו בזמן שהרכב בתנועה. המערכת נועדה לזהות את כל סוגי הסחות הדעת באמצעות אזהרות בזמן אמת, בדגש על שימוש בטלפון בזמן נהיגה גם במקרה של שיחות טלפון. המערכת יכולה אפילו לשחזר התנהגות מהעבר ולחזות התנהגות צפויה. כמו כן, באמצעות ניטור מלא של גוף הנהג המערכת מזהה עד 100% מהתרחישים, כולל תכסיסי הנהג המשתמש. אין צורך בהתקנת יישומון בטלפון וכך ניתן מענה לנהגים מזדמנים ברכב. הפתרון גם עוזר לנהגים לאמץ הרגלי נהיגה בטוחים יותר.

  שלומי אופיר, מייסד ויו”ר  In Car Eye : "קריטי לנטרל את אחת הסכנות הגדולות ביותר בכבישים. באירוע המרכזי של  EcoMotion הוצג הפתרון הטכנולוגי הבטוח והחכם ביותר להתמודדות עם הסחות הדעת במהלך נהיגה. אורחי הכנס הכירו מקרוב את יתרונות הפיתוח מציל החיים, את הארגונים שהתחילו להטמיע את הטכנולוגיה באופן מותאם ואת התוצאות המרשימות של המערכת. זו הזדמנות מעולה להיות חלק ממהלך שיציל עשרות אלפי בני אדם ויחסוך מיליונים למשק".

  עבור לתוכן העמוד