מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  אוודי Q5 מתחדשת

  25/11/2012
  הגדל

  ארבע שנים לאחר השקתו, מציגה Audi את מתיחת הפנים לרכב הפנאי שטח יוקרה המצליח בישראל.

   

  מנועי ה- Q5 מציעים קיזוז של כ- 15% בצריכת הדלק, בהשוואה לדור הקודם, בעזרת שימוש במנועים חדשים ומשודרגים, ותיבות הילוכים משופרות בת 8 הילוכים. בישראל ה- Q5 ישווק בשלוש גרסאות: שני מנועי טורבו בנזין בנפח 2.0 ו- 3.0 ליטר, ומנוע 2.0 ליטר דיזל טורבו. מחיר ה- Q5 החדש החל מ- 315,000 ש"ח.

  מותג Audi החל בימים אלו בשיווק הגרסה המחודשת של להיט הפנאי שטח שלה - ה- Q5. ה- SUV Light הקומפקטי של משפחת ה- Q המצליחה בישראל מוביל את המכירות בפלח שוק היוקרה בשלוש שנים האחרונות עם קרוב ל- 1000 מסירות. ה- Q5 החדש מציג עיצוב זוויתי, ומחודד בהשוואה לדגם היוצא, עם שדרוג יוקרתי של תא הנוסעים. המנועים עוברים גם הם עדכון וכוללים שדרוג יכולות הביצועים והחיסכון של מנוע ה- 2.0 ליטר TFSI, ומנוע הדיזל 2.0 TDI, במקביל להחלפת מנוע ה- 3.2 האטמוספרי במנוע טורבו חדש בנפח 3.0 ליטר TFSI.

   

  בהתאם לשפת העיצוב של Audi בשנים האחרונות, חזית הרכב כוללת את הסבכה בת 6 הצלעות החדשה, המצטרפת ליחידות תאורה ראשיות חדשות המעוצבות בזוויות חדות יותר מבעבר עם גרפיקת פס LED מתמשך המחליפה את נורות ה- LED. גם יחידות התאורה האחוריות, כמו גם פנסי הערפל, עברו מתיחה, וביחד עם שינויים קלים בפגוש הקדמי והאחורי, יוצרים מראה חיצוני זוויתי ומלוטש יותר לרכב. כל גרסאות ה- Q5 החדשות מוצעות עם מערכת ה- quattro.תא הנוסעים של ה- Q5 מציע הנדסת אנוש וארגונומיה משודרגת לטובת כל הנוסעים, עם מתגים חדשים בסידור טוב יותר, ממשק MMI משופר, גלגל הגה חדש הכולל טבור עגול ועוד. על מנת לשמור על מעמדו היוקרתי, דגם הפנאי שטח הקומפקטי של Audi מציע גם שדרוג של רמת הגימור והחומרים. לשיפור דינמיות הנסיעה מציע ה- Q5 המחודש בולמים וקפיצים חדשים המספקים נוחות נסיעה טובה יותר. לזה אפשר להוסיף מערכת היגוי אלקטרו-מכנית שהחליפה את ההגה ההידראולי לשיפור צריכת הדלק והפחתת פליטת המזהמים.

   

  ה- Q5 מציע רמת גימור עשירה, הכוללת בין היתר, מפתח חכם, מערכת בקרת שיוט, מערכת start & stop, כוונון חשמלי למושב הנהג, תמיכת גב חשמלית למושבים הקדמיים, חיישני אור וגשם, שמשות מבודדות חום, מערכת שמע Concert עם מסך 6.5' צבעוני וכרטיסי SD עם 8 רמקולים, מערכת בקרת אקלים 3 אזורים ופתחים לאחור עם חיישן טמפרטורה, דיפוני עץ אגוז, חישוקי אלומיניום 18' 5 זרועות ועוד. מעבר לכך קיימות 2 חבילות אבזור נוספות. באופציית חבילת Luxury קיימות ללקוח עוד אפשרויות כגון: חלונות כהים, פנסי קסנון עם תאורת יום ופנסי לד אחוריים, פתיחה וסגירה חשמליים של תא המטען ועוד. גרסת הספורט כוללת כסאות ספורט, דיפוני אלומיניום, הגה ספורט 3 צלעות, ריפודי עור משולב אלקנטרה, ספי דלתות S-line ועוד.

   

  מנועי ה- Q5 מהווים את גולת הכותרת ברכב החדש. בדור החדש מצליחה ה- Q5 Audi לבצע קיזוז של כ- 15% בצריכת הדלק, בהשוואה לדור הקודם. החיסכון מושג בעזרת שימוש במנועים חדשים משודרגי טורבו, תיבות הילוכים משופרות בת 8 הילוכים. בישראל תשווק ה- Q5 עם שלוש גרסאות מנועים. שני מנועי בנזין ומנוע דיזל. גרסאות הבנזין כוללות את מנוע הטורבו 2.0 TFSI מהדור היוצא ששופר ומציע כעת הספק של 225 כ"ס, תוספת של עוד 14 כ"ס לעומת הדור הקודם. המומנט ללא שינוי 35.7 קג"מ, אך עם שיפור קשת הטווחים, העומדים כעת על 1,500 - 4,500 סל"ד. חידוש נוסף בגרסה זו היא תיבת Tiptronicבת 8 ההילוכים שנועדה לשפר את הביצועים והחיסכון בדלק. שיפורים אלו מאפשרים לרכב להאיץ ב-7.1 שניות מ- 0-100 קמ"ש, שיפור של עשירית השניה לעומת הדגם היוצא. גרסה זו של ה- Q5 מציעה תצרוכת דלק משולבת של 7.9 ליטר ל- 100 ק"מ, לעומת 8.8 ליטר בעבר. נתונים אלו מציבים את הרכב בקבוצת זיהום 10 לעומת 13 בדגם היוצא.

   

  גרסת הבנזין השנייה כוללת מנוע חדש לחלוטין, כש- Audi מחליפה את מנוע ה-3.2 ליטר שישה צילינדרים V6 האטמוספרי במנוע חדש בנפח 3.0 ליטר V6 TFSI המספק ביצועים וחיסכון טובים בהרבה. מנוע זה מציע הספק של 272 כ"ס לעומת 270 כ"ס במנוע שהוחלף, ומומנט העומד על 40.8 קג"מ, לעומת 33.6 קג"מ. בזכות החיסכון במשקל המנוע החדש לעומת היוצא, גרסה זו קלה ב- 35 ק"ג לעומת הגרסה היוצאת במנוע המוחלף. נתון זה ביחד עם שיפור מתמיד בביצועי המנוע, מספק לגרסה זו תאוצה מרשימה של 5.9 שניות מ- 0-100 קמ"ש ומהירות מרבית של 234 קמ"ש, מה שמהווה שיפור של שנייה אחת שלמה לעומת הביצועים בעבר. צריכת הדלק שופרה אף היא, ועומדת על 8.5 ליטר ל- 100 ק"מ, לעומת 9.9 ליטר בעבר. נתונים אלו מציבים את הרכב בקבוצת זיהום 10 לעומת 13 בדגם היוצא.

   

  גרסת הדיזל של ה- Q5 בנפח 2.0 ליטר TDI מציעה את המנוע החזק יותר עם הספק של 177 כ"ס, המושגים ב- 4,200 סל"ד. גרסה זו מציעה מומנט של 38.8 קג"מ המושגים בטווח של 1,750 2,500 סל"ד. מנוע זה יאיץ ל- 100 קמ"ש ב- 9 שניות עד מהירות מרבית של 200 קמ"ש. צריכת הדלק שלו, תעמוד על 5.6 ליטר לכל 100 קילומטרים.

  עבור לתוכן העמוד