מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מערך ההיסעים השיתופי בת"א

  6/06/2023
  הגדל
  מערך ההיסעים השיתופי של חברות ההייטק בשיתוף תל אביב טק של עיריית תל אביב-יפו יצא לדרך בפיילוט שיימשך חודש ימים על ידי חברת מאיה תור. צילום: יח"צ

  עובדים אשר הגיעו עד היום לעבודה במשרדי חברות ההייטק בתל אביב בכלי רכב פרטי או בתחבורה ציבורית לא ישירה, יוכלו מעכשיו להשאיר את האוטו בבית. במסגרת הפיילוט, הופעל מערך ההסעות החדש תחילה בשני צירים מרכזיים, האחד מהרצליה והשני מרעננה, כאשר שני הקווים הופעלו הגיעו לתל אביב-יפו. כך, הנוסעים עולים בתחנה הקרובה לביתם ויורדים בסמיכות למשרד בו הם עובדים בעיר. לצד שני קווים אלו, תיפתח הרשמה לקווים נוספים: מכפר סבא, מודיעין, פתח תקווה, ירושלים, ראשון לציון, רחובות, רמת השרון, הוד השרון, נתניה, ראש העין, ירושלים וגני תקווה. כמו כן, ייפתחו תחנות הורדה נוספות ברחבי תל אביב-יפו.

  עשרות חברות מצטרפות בימים אלו למיזם, כאשר ביום הראשון להפעלתו עלו על ההסעות עובדי החברות מאנדיי, יוניטי (לשעבר איירון סורס), ארמיס, הייבוב ווסטו, קייטו נטוורקס, Aidoc ועוד אשר נרשמים לנסיעות באמצעות אפליקציה ייעודית. העובדים בוחרים את השעה בה ירצו לעלות להסעה, כמו גם את התחנה, שהמרחק שלה יעמוד עד כ-500 מטר מהבית. במהלך ההכנות לפיילוט, נערך סקר עליו למעלה מאלף עובדים מחברות שונות, וממנו למדו המתכננים  כי כדאי להשיק את הקווים הראשונים מרעננה והרצליה. עם זאת, כבר בשלב ההרשמה הראשוני  קוראים המתכננים לעובדים מערים נוספות להירשם, כך שניתן יהיה  ללמוד את היקף הביקוש המלא ולפתוח קווים נוספים בהקדם, כאשר כל עובד שיירשם יקבל עדכון ברגע שיפתח קו חדש מהעיר שלו. המודל החדשני שמופעל כעת לראשונה מסתמך על יתרון לגודל – ככל שיהיו יותר עובדים במצטבר שמעוניינים להצטרף להסעה מאזור מסוים, כך יצאו מאותו האזור יותר הסעות ובזמנים יותר גמישים.

  תל אביב טק סייעה לחברות ההייטק להתאגד ולתכנן את מערך ההיסעים השיתופי, מתוך הכרה בכך שתעשיית ההייטק היא מנוע צמיחה לאומי המרוכז בתל אביב יפו, אליה מגיעים מדי בוקר עשרות אלפי עובדים מאלפי חברות, כאשר מימון הפרויקט חל על חברות ההיי טק ועובדיהן.

  כל חברה המצטרפת למיזם החדש יכולה להחליט אם העובד הוא שיישא בעלויות הנסיעה, או אם החברה היא שתישא בעלויות, והאפשרות השלישית היא שילוב – חלוקה בעלויות הנסיעה בין העובד לחברה. על פי ההערכות של מתכנני המיזם רוב המסה של הנוסעים תעלה ותרד מההסעות על ציר בגין-המסגר, אולם במידה שיהיו מספיק עובדים של חברה מסוימת על ההסעה  – היא תיסע ישר לכתובת החברה.

  ׳תל אביב טק׳ הינה יוזמה של עיריית תל אביב-יפו המופעלת ע״י מנהלת עיר עולם ותיירות. מטרתה, חיזוק הקשר בין תעשיית הטק התל אביבית לעיר ולתושביה. הארגון פועל באמצעות קידום הכשרות מקצועיות לתושבים, לשילובם בתעשייה, קידום שיתופי פעולה בין שחקנים שונים בתעשייה, סיוע בפתרון אתגרים מוניצפיאליים, משיכת משקיעים וחברות רב לאומיות לתל אביב-יפו וטיפוח המותג ״סטארטאפ סיטי״ בזירה הבין-לאומית.

  עבור לתוכן העמוד