מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  פיג'ו 408 הושקה בישראל

  13/08/2023
  הגדל
  קבוצת לובינסקי, המייצגת את מותגי פיג'ו, סיטרואן, אופל, DS ו-MG בישראל, משיקה בישראל את פיג'ו 408 החדשה. ה-408 החדשה מחזירה את סדרה 400 המיתולוגית של פיג'ו ששורשיה נפרשים על פני כמעט 90 שנים, מאז הוצגה ה-401 בשנת 1934. צילום: רונן טופלברג

  ה-408 החדשה מעוצבת בסגנון פאסטבאק מודרני התורם מאוד לאווירודינמיות והשימושיות של דגם זה. הודות לממדים נדיבים, שעיקרם בסיס גלגלים ארוך 02,79 מ', ל-408 יש את תא הנוסעים המרווח ביותר במשפחת דגמי פיג'ו. 

  בין שלל חידושיה, ה-408 נושאת את לוגו פיג'ו החדש, אשר עוצב מחדש ומסמל יותר מתמיד את העבר, ההווה והעתיד של המותג. לוגו זה עוצב על ידי מעצבי פיג'ו ולא על ידי גוף חיצוני, בצורת מגן דו-ממדי, מאזכר את הלוגו של שנות ה-60, כשראש האריה שבתוכו מציין את החוסן של המותג. העיצוב החדש בשחור ולבן משדר את מאפייני המותג – אסרטיבי, איכותי, יוקרתי ועל זמני, שכן הוא מחלוצי תחום הרכב העולמי.

  עיצוב חיצוני- פיג'ו 408 החדשה משנה את תפישת העיצוב שאפיינה את סדרת דגמי ה-400 של פיג'ו, על ידי כך ששוברת את מבנה הסדאן המוכר ומעדיפה תצורת פאסטבאק מודרנית, אשר מועצמת על ידי מרווח גחון גבוה (18.8 ס"מ) ויחד הם מקנים לה נוכחות מרשימה על הכביש. 

  כמובן שלא די בכך, שכן ה-408 החדשה מציעה גם ממדים נדיבים במיוחד – אורכה 468.5 ס"מ, רוחבה 185 ס"מ וגבהה 148.5 ס"מ. נתון חשוב לא פחות הוא בסיס הגלגלים אשר עומד על 279 ס"מ ותורם ליצירת תא הנוסעים המרווח ביותר במשפחת דגמי פיג'ו. עיצובה, גדוש בפרטים ייחודיים כמו החזית הדשה של פיג'ו שבה הגריל הייחודי, עליו מונח גם סמל פיג'ו החדש, בקצותיו יחידי תאורת 'לד' הניבים'. בחלקה העליון גם מכסה מנוע בעל קימורי כוח מודגשים. חלקה האחורי הכוחני שמודגש על ידי פגוש מסיבי ויחידות תאורת 'לד'.

  עיצוב פנימי- פיג'ו 408 החדשה, מציגה את הגלגול המודרני ביותר של תא הנוסעים המוכר של פיג'ו, ה-i-Cockpit אשר קבע סטנדרטים גבוהים של ארגונומיה, עיצוב וטכנולוגיה, וכעת מעניק תחושת יוקרתיות חריגה הודות לפיסול המקורי ואיכות החומרים הגבוהה. במרכז הדשבורד ממוקם מסך מגע בגודל 10 אינץ' למערכת המולטימדיה ולהפעלת רוב מערכות הרכב ותחתיו, ישנם מתגי הפעלה פיזיים למערכת בקרת האקלים. 

  מול היושבים במושב הנהג, ממוקם מסך בגודל 10 אינץ' המתפקד כלוח מחוונים ועל גבו מוצגים שלל נתוני הרכב והנהיגה בתצוגות מתחלפות בהתאם להעדפות הנוהגים. בקונסולה המרכזית מוצאים את ה-i-Toggle להעברת ההילוכים, מתג ההתנעה\כיבוי, ומתג בורר מצבי הנהיגה אשר משפיע על תגובות המנוע, תיבת ההילוכים, מידת התגבור של ההגה. הודות לבסיס גלגלים גדול של 279 ק"מ ואורך כללי של 468.5 ס"מ, פיג'ו 408 החדשה מציעה את תא הנוסעים המרווח ביותר מבין כל דגמי פיג'ו  שהוצגו עד היום. המשמעות היא כי בשורת המושבים האחורית ישנו מרחב ברכיים נדיב במיוחד והודות גם למבנה הגג הייחודי, אשר משתפל לאחור רק לאחר המושבים, גם מרחב הראש נדיב בהתאם. מושבי ה-408 עוטים עור נאפה איכותי והם חובקים בצורה מושלמת את יושביהם. כאופציה מוצעים גם מושב נהג בטכנולוגית AGR עם כוונון חשמלי מתקדם (כולל חימום למושבי הנהג והנוסע) שמעצים עוד יותר את תחושת הנוחות בנסיעות ארוכות. 

  לטובת השימושיות, תא הנוסעים של ה-408 מציע מגוון רחב מאוד של תאי אחסון, כאשר תא המטען הוא גולת הכותרת של דגם זה. לתא זה נפח של 536 ליטר והודות לפתיחה המלאה של הדלת החמישית, הוא גם נגיש ביותר להטענה לכל עומקו.

  מנוע ותיבת הילוכים- פיג'ו 408 החדשה תוצע בישראל כשבחזיתה מנוע בנזין 1.2 ליטר Puretech אשר מפיק 130 כ"ס וכן 23.4 קג"מ. המנוע משודך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית. זמן התאוצה מ- 0 ל-100 קמ"ש מתקבל בתוך 10.4 שניות, והמהירות מרבית של 210 קמ"ש. נתון צריכת דלק ממוצעת עומדת על 16.6 ק"מ לליטר בתקן WLTP. 

  בטיחות- פיג'ו 408 החדשה משווקת בישראל ברמת רשימת אבזור הבטיחות ארוכה בהתאם וכוללת בנוסף ל-6 כריות אוויר: מערכת סיוע לשמירת נתיב הנסיעה הכוללת תיקוני היגוי. מערכת התרעת התנגשות מלפנים. התרעה על הימצאות רכב בשטח המת של המראות. התרעה על תנועה חוצה מאחור. בקרת ערנות נהג. מערכת בקרת שיוט אדפטיבית עד עצירה מוחלטת. מערכת המאפשרת שמירת מיקום בנתיב. זיהוי תמרורי מהירות ושינוי המהירות בבקרת השיוט. מערכת בלימת חירום אקטיבית בזיהוי הולכי רגל, דו-גלגלי, בזיהוי רכב נייח ובזיהוי רכב בתנועה. מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת התאורה בהתאם לתנאי הדרך.

  אבזור- פיג'ו 408 החדשה משווקת בישראל ברמת אבזור יחידה וגבוהה - ALLURE PACK שכוללת: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך בגודל 10 אינץ', 4 שקעי USB, לוח מחוונים דיגיטלי בגודל 10 אינץ', כניסה והתנעה ללא מפתח עם חיישן קרבה, בקרת אקלים דו-אזורית עם פתחי מיזוג מאחור, מושב נהג חשמלי (מחומם) כאופציה, זיגוג חלונות קדמיים כפול ושמשה קדמית אקוסטית, חישוקי 19 אינץ', תאורת אווירה פנימית LED עם 8 גוונים ועוד.

  מחיר: פיג'ו 408 1.2 ALLURE PACK: 168,990 ₪ 

  עבור לתוכן העמוד