מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  דגמי XPENG שיגיעו לישראל נחשפים לראשונה

  13/09/2023
  פריסבי (קבוצת קרסו), הכריזה על ייבוא רכבי XPENG, יצרנית רכבים חשמליים סינית מהמדוברות והמסקרנות בעולם. XPENG תצטרף בקרוב אל שאר מותגי היבואן בהם: רנו, ניסאן, אינפיניטי, דאצ'יה, צ'רי, EVeasy ואלפין שהושקה לאחרונה. צילום: יצרן

  XPENG היא חברת Smart EV סינית מובילה שהוקמה בשנת 2014 ומתכננת, מפתחת, מייצרת ומשווקת רכבים חשמליים הפונים לקהל צרכנים מגוון. לחברה מרכזי מחקר ופיתוח ברחבי העולם והיא שמה לה למטרה לעצב את חווית המוביליטי של העתיד. על מנת למקסם את חווית הנסיעה של לקוחותיה, XPENG מפתחת בעצמה את הטכנולוגיה המתקדמת של מערכות סיוע לנהג ומערכת ההפעלה החכמה לרכב, כמו גם את מערכות הליבה לרכב כולל מערכת ההנעה והארכיטקטורה החשמלית/אלקטרונית ואפילו הציגה רכב מעופף שאב טיפוס שלו מייצר סקרנות ברחבי העולם. מטה XPENG פועל בגואנז'ו, סין, עם שלוחות בבייג'ינג, שנחאי, עמק הסיליקון וסאן דייגו בארה״ב ובאמסטרדם. הרכבים מיוצרים במפעלי החברה המתקדמים בז'אוצ'ינג ובגואנז'ו. 

  תחילה, יגיעו לישראל שני דגמי הדגל של המותג בסגמנטים מגוונים ה- P7 הינה מכונית סדאן חשמלית בגודל מלא שעשתה את הופעת הבכורה שלה בסין בשנת 2019. XPeng   מתיחסת לדגם כ"קופה חשמלית חכמה". האלקטרוניקה של ה- P7 פותחה בשיתוף עם ענקיות הטכנולוגיה Alibaba ו-Xiaomi, והטייס האוטומטי שלה ברמה 3 יכול להחליף את הנהג בכבישים מהירים (במדינות מאושרות) ובמהלך החניה. דגם הבסיס כולל מנוע אחורי יחיד עם 267 כ"ס וקיבולת סוללה של 81 קוט"ש, המספק טווח של 586 ק"מ. גרסת מנוע כפול חזקה יותר מציעה 430 כ"ס, הנעה לכל הגלגלים וקיבולת סוללה של 81 קוט"ש, המאפשרת נסיעה מעל 550 ק"מ ללא טעינה ולהאיץ מ-0 ל-100 קמ"ש תוך 4.3 שניות. 

  דגם נוסף שיגיע לישראל ה-G9, שהינו קרוסאובר חשמלי גדול המצויד במערך מנוע חשמלי יחיד או כפול, המספק הנעה אחורית או כל הגלגלים בהתאמה. ה-G9, מתגאה ביכולות הטעינה המהירות ביותר מבין הקרוסאוברים החשמליים, כולל הספק טעינה של 480 קילוואט המספק טווח של 200 ק"מ תוך 5 דקות בלבד, עם טווח כולל של עד 700 ק"מ. עם יכולות נהיגה אוטונומיות חדישות. הקרוסאובר עומד בתקני הגנת הסביבה ומיחזור של האיחוד האירופי ומחזיק בדירוג בטיחות של 5 כוכבים Euro NCAP.

  תחזית למותג- עם כניסתה של XPENG לשווקים חדשים כמו ישראל, הולנד, נורבגיה, שבדיה ונוספים, כוונת היצרנית להפוך לשחקנית מובילה בענף הרכב החשמלי העולמי. בנוסף לבסיס הלקוחות הקיים בסין, XPENG מחויבת לפיתוח שווקים גלובליים חדשים במערב אירופה ובשאר העולם.

  ההסכם שנחתם עם freesbe, מקבוצות הרכב קרסו מהגדולות והמובילות בישראל, מסמנת עבור XPENG צעד נוסף במימוש האסטרטגיה הגלובלית. נציגי XPENG מציינים כי איכות הדגמים, ההשקעה המרובה ב-R&D וטכנולוגיה, החדשנות והמוניטין שצברו מאז הקמתם, יאפשרו למותג לממש את מירב פוטנציאל החדירה לשוק ה-EV המקומי בפרט והעולמי בכלל. הדגמים הראשונים צפויים להגיע לישראל כבר בחודשים הקרובים וייבנו למותג אולמות תצוגה ייעודיים ברחבי הארץ.

  צילום: יצרן

  עבור לתוכן העמוד