מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי קונה החדשה הושקה בישראל

  13/09/2023
  הגדל
  כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, השיקה את הדור החדש של ה- SUV הקונה החדה, שתושק בכל סוגי ההנעות: היברידי, בנזין וחשמלי. במחירים החל מ- 144,900 ₪ לגרסת בנזין והחל מ- 161,900 ₪ . צילום: יצרן

  הדור החדש משקף את אסטרטגיית החשמול של יונדאי ותוכנן ועוצב מלכתחילה כרכב חשמלי על בסיס פלטפורמה מודולרית מתקדמת אשר מאפשרת להחיל את היתרונות של פלטפורמה מסוג זה גם לגרסאות הבנזין וההיברידי. כך הצליחה יונדאי לעצב SUV גדול משמעותית מהדור הקודם עם חלל פנים גדול ופרופורציות ייחודיות שמתאימות למשפחות ולמגוון קהלים וצרכים. עד היום נמכרו כ- 18,000 רכבי קונה בישראל.

  עיצוב חיצוני - יונדאי קונה החדשה, מתהדרת בעיצוב חדשני, עתידני ושובה לב, הממזג ללא מאמץ אסתטיקה מודרנית עם פונקציונליות דינמית. עם הצללית הנועזת והבטוחה שלה, הקונה החדשה, מאופיינת בקווים מפוסלים וקווי מתאר המבטאים ויוצרים תחושת תנועה. החזית כוללת את הגריל המדורג הייחודי של יונדאי, לצד פנסי LED אלגנטיים המשדרים תחושת תחכום ומספקים ראות משופרת. השילוב של אלמנטים בולטים ומעודנים, כמו קשתות גלגלים בולטות וקווי מתאר מלוטשים, תורמים לשפה עיצובית כוללת הפונה לקהלים מגוונים. המידות עם בסיס הגלגלים שעומד על 2,660 מ', (6 ס"מ ארוך יותר מהדגם היוצא), האורך עומד על 4,350 מ' (14.5 ס"מ ארוך יותר מהדגם היוצא), הרוחב עומד על 1,825 מ', (2.5 ס"מ רחב יותר מהדגם היוצא) והגובה עומד על 1,580-1,570 מ' (3 ס"מ גבוה יותר מהדגם היוצא).

  עיצוב פנים - יונדאי הצליחה לעצב "מרחב מחיה" פנימי מרשים בזכות מידות משופרות. השורה הקדמית ממוקדת בנהג ומודגשת על ידי קונסולה צפה אופקית עם צגים פנורמיים כפולים בגודל 12.3 אינץ' בהשראת דגמי Ioniq 5  ו- Ioniq 6  המדגישים את האלמנטים הטכנולוגיים של KONA. כחלק מהעיצוב החדש של ה- KONA, בורר ההילוכים הועבר מהקונסולה המרכזית אל מאחורי גלגל ההגה, מה שמאפשר אחסון נוסף באזור הקונסולה המרכזית.

  ה- All NEW KONA  כוללת שתי גרסאות הנעה, היברידית עם 5 גרסאות אבזור וטורבו בנזין בשני מנועים ועם 5 גרסאות אבזור.
  מנועים- לקונה  החדשה מנוע טורבו בנזין  1.0 ליטר  T-GDI 7DCT המייצר 120 כ"ס ומומנט של עד 20.4 קג"מ ומנוע טורבו בנזין 1.6 ליטר T-GDI 7DCT המייצר 198 כ"ס ומומנט של עד 27 קג"מ.

  לגרסה ההיברידית מנוע DCT6 GDI 1.6 ליטר עם הזרקה ישירה מכויל עם תפוקה משולבת של 141  כ"ס. (מנוע חשמלי בהספק 32KW) לתאוצה מרשימה ויעילות גבוהה.

  בטיחות- הקונה החדשה, בגרסת הטורבו בנזין וההיבריד כוללות 7 כריות אוויר ומערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS). גרסת הבנזין כוללת LKA- מערכת אקטיבית הכוללת תיקון הגה לסיוע בשמירה על נתיב הנסיעה, LFA- מערכת סיוע אקטיבית לשמירה על מרכז נתיב הנסיעה, FCA-JT- בלימה אוטונומית במצבי חירום הכוללת זיהוי כלי רכב, הולכי רגל, ד-גלגלי ותנועה חוצה בצומת,  DAW - מערכת התרעה על עייפות נהג אשר משלבת לראשונה גם מצלמה לזיהוי מבט הנהג, ISLA - מגביל מהירות חכם עם זיהוי תמרורים, SCC - בקרת שיוט חכמה הכוללת מנגנון זחילה בפקקים, LVDA- התרעה על התחלת הנסיעה של הרכב מלפנים, ROA- חיווי תזכורת למניעת שכחת נוסע במושב האחורי, HBA-  מערכת למעבר אוטומטי בין אור גבוה לאורות דרך.

  גרסאות ה- Supreme ,Prestigeו- N LINE  כוללות בנוסף גם: BCA - מערכת אקטיבית לזיהוי ומניעת התנגשות בכלי רכב ב"שטח מת", RCCA- מערכת אקטיבית למניעת פגיעה ברכב חוצה בעת נסיעה לאחור, - מערכת "יציאה בטוחה" המתריעה על תנועה מסכנת בעת פתיחת דלתות המושב האחורי.

  אבזור- כל הגרסאות של הקונה החדשה משופעת בטכנולוגיות העדכניות ביותר, בנוחות, אבזור ומערכות בטיחות מתקדמות גם הם בהשראת דגמי Ioniq  החשמליים. כל כפתורי השליטה ממוקמים סביב גלגל ההגה ומרכז הקונסולה, ומאפשרים מראה נקי נוחות תפעולה אופטימלית ומקומות אחסון רבים. לקונה החדשה, שני מסכים מחוברים בגודל 12.3 אינץ כל אחד אשר תומכים לראשונה במערכת ההפעלה החדשה והמתקדמת של היצרן ובשפה העברית כסטנדרט. בנוסף, יציאות טעינת סלולר C-USB רבות וכניסה להילוך P אוטומטי כאשר הדלת נפתחת. בנוסף, לראשונה בדגמי יונדאי, טכנולוגיה מעולמות מותגי הפרימיום והיישר מג'נסיס שולבה מצלמה ICC - IN CABIN CAMERA סורקת עיניים ופנים לניטור עייפות והיסח דעת. מערכת ה- ICC משתמשת במצלמה בתא הנוסעים כדי לנתח את פניו של הנהג, ובמקרה של נמנום או חוסר זהירות, להתריע במידת הצורך.
   
  רמת הגימור Premium (מנוע בנזין 1 ליטר)- כוללת: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 12.3 אינץ' ותאימות לממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto אלחוטית, דיבורית BT, מצלמה אחורית, לוח מחוונים צבעוני דיגיטלי מלא SVC בגודל 12.3 אינץ', שליטה על מערכת השמע מגלגל ההגה, מפתח חכם – כניסה והתנעה ללא מפתח, בלם יד חשמלי +AUTOHOLD , מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, SBW- בורר הילוכים על מוט הגה, DRIVE MODE בורר מצבי נהיגה בכביש, תאורת יום LED-DRL, תאורת LED פנימית, מראות חשמליות, פנסי איתות במראות, מראה פנימית מתכהה נגד סנוור, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, פתחי מיזוג אוויר למושב האחורי, הגה עור מתכוונן לגובה ולעומק, מושב נוסע עם אפשרות לכוונון גובה, שני שקעי טעינה קדמייים ושניים אחוריים USB-C, חיישן אורות, חיישן גשם, חיישני נסיעה קדמיים ואחוריים, פסי אורך לגגון. Prime (מנוע 1.6 ליטר) מוסיפה חישוקי סגסוגת בקוטר 18". + Prime כולל גם צביעה דו גונית.

  Prestige מעבר לתוספת במערכות הבטיחות כוללת גם טעינה אלחוטית לנייד ותאורת אווירה לפנים הרכב ב-64 גוונים משתנים.

  Supreme  כוללת צביעה דו גונית, מושב נהג ונוסע עם אפשרות לכוונון חשמלי ותא מטען עם פתיחה חכמה. הפתיחה החכמה של הדלת האחורית החשמלית הניתנת להתאמה אישית היא  אבזור נוחות נוסף. ניתן לבחור את גובה הפתיחה והמהירות של דלת תא המטען במסך התצוגה וכן על ידי לחיצה על לחצן הסגירה למשך שלוש שניות בגובה המועדף של דלת תא המטען.

  גרסת ה- N LINEכוללת בנוסף גם גג שמש פנורמי נפתח, מושב נוחות בשורה הראשונה (Relaxation Comfort Seat) המאפשר להשען אחורה בזוויות אופטימלית ומותאמת לפיזור לחץ כדי לעזור להקל על עייפות לאחר נהיגה, ריפודי עור משולב אלקנטרה, מושב נהג עם אפשרות לכוונון חשמלי + זכרונות, חימום מושבים קדמיים וקשתות בתי גלגלים בצבע הרכב.

  אבזור בגרסאות ההיברידיות:

  Premium: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע 12.3 אינץ' ותאימות לממשקי Apple CarPlay ו-Android Auto, דיבורית BT, לוח מחוונים צבעוני דיגיטלי מלא SVC בגודל 12.3 אינץ', שליטה  על מערכת השמע מגלגל ההגה, מפתח חכם המאפשר כניסה והתנעה ללא מפתח, בלם יד חשמלי +AUTOHOLD , מנופי העברת הילוכים מגלגל ההגה, SBW- בורר הילוכים על מוט הגה, DRIVE MODE בורר מצבי נהיגה בכביש, תאורת לד  LED קדמית, תאורת יום LED-DRL, תאורת LED פנימית, מראות חשמליות, פנסי איתות במראות, מראה פנימית מתכהה נגד סנוור, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, פתחי מיזוג אוויר למושב האחורי, הגה עור מתכוונן לגובה ולעומק, מושב נוסע עם אפשרות לכוונון גובה, שני שקעי טעינה קדמייים ושניים אחוריים USB-C, חיישן אורות, חיישן גשם, חיישני נסיעה קדמיים ואחוריים, פסי אורך לגגון. Premium +: כוללת גם צביעה דו גונית.

  Prestige מעבר לתוספת במערכות הבטיחות כוללת גם טעינה אלחוטית לנייד ותאורת אווירה לפנים הרכב ב-64 גוונים משתנים.
  Open sky כוללת גם גג שמש פנוראמי נפתח.

  Supreme  כוללת גם צביעה דו גונית, מושב נהג ונוסע עם אפשרות לכוונון חשמלי ותא מטען עם פתיחה חכמה. ניתן לבחור את גובה הפתיחה והמהירות של דלת תא המטען במסך התצוגה וכן על ידי לחיצה על לחצן הסגירה למשך שלוש שניות בגובה המועדף של דלת תא המטען.

  גרסת ה- N LINE כוללת בנוסף גם גג שמש פנורמי נפתח, מושב נוחות בשורה הראשונה (Relaxation Comfort Seat) המאפשר להשען אחורה בזוויות אופטימלית ומותאמת לפיזור לחץ כדי לעזור להקל על עייפות לאחר נהיגה. ריפודי עור משולב אלקנטרה, מושב נהג עם אפשרות לכוונון חשמלי + זכרונות, חימום מושבים קדמיים וקשתות גלגלים בצבע הרכב. 

  מחירים:

  גרסת בנזין

  Premium

  144,900

  Prime

  161,900

  Prime+

  164,900

  Prestige

  163,900

  Supreme

  169,900

  N LINE

  187,900


  גרסה היברידית

  Premium

  161,900

  premium +

  164,900

   Prestige

  163,900 

  supreme

  169,900

  Open sky

  171,900

  N LINE

  189,900


  עבור לתוכן העמוד