מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  לקסוס LM ואן יוקרתי מגיע לישראל

  22/11/2023
  הגדל
  לקסוס מציגה לראשונה דגם של ואן מפואר. ה-LM הוא דגם חדש לחלוטין מבית מותג רכבי היוקרה היפני, הוא "Luxury Mover" המשלב איכויות של לימוזינה עם מרחב גדול ודגש על נוחות והתאמה אישית. צילום: יצרן

  עיצוב חיצוני- אלגנטי המעניק ללקסוס LM נוכחות ייחודית ובוטחת ועם זאת פרופורציות המאפשרות נהיגה ותמרון נוחים. אורכו הכללי של ה-LM הוא 5,125 מ', רוחבו 1,890 מ' וגובהו 1,940 מ' עם גלגלי 19 אינץ'. הרוחב, הגובה ובסיס הגלגלים של 3,000 מ' הם שיוצרים מרחב גדול לנוסעים מאחור. העיצוב החזיתי מציג את הזהות החדשה של לקסוס, ומשלב התייחסות ל"Resolute Look" - עיצוב אופייני ללקסוס מאז תחילת שנות ה-2000. החזית הקדמית מעוצבת בגימור של צבע המרכב ויוצרת מראה בולט ואחיד יותר.

  עיצוב פנימי- העיצוב הייחודי והמפרט של לקסוס LM מבוססים על יסודות האירוח היפני - ה"אומוטנאשי" המייחד את לקסוס, באמצעות תשומת לב לכל הפרטים הקטנים, ומיקוד בנוחות המוחלטת של הנוסעים. ה-LM החדש מציע מרחב מרגיע ומפנק לצד משרד נייד וגמיש המאפשר עבודה בתנאים אופטימליים תוך כדי תנועה. ל-LM 2 גרסאות: גרסה בת 4 מושבים המציעה תא נוסעים אחורי עם שני מושבים שהם בעצם כורסאות נוחות ומרווחות עם מרחב עצום, או גרסת 7 מושבים המיועדת להסעת VIP עם שתי שורות של מושבים אחוריים בגודל מלא ומושב מרכזי נוסף בשורה השלישית. 

  מנוע- בלקסוס LM 350h, מערכת הנעה חשמלית היברידית ומנוע בנפח 2.5 ליטר. המערכת, הכלולה גם בדגמי NX 350h ו-RX 350h, הוכיחה כבר ביצועים שקטים ומעודנים עם יעילות גבוהה. ההספק המרבי מהמערכת החשמלית ההיברידית הכוללת הוא 184 כ"ס מומנט שיא של 23.9 קג"מ. היעילות הגבוהה של מערכת ההינע מייצרת פליטת CO2 מ-163 גרם לק"מ במחזור המשולב הרשמי של WLTP. האצה ל-100 קמ"ש יכולה להתבצע ב-8.7 שניות; המהירות המרבית בשני הדגמים היא 190 קמ"ש.

  הנעה- ה-LM  מצויד במערכת  הנעה כפולה אלקטרונית E-Four של לקסוס כסטנדרט;. מערכת E-Four  נהנית מעלייה ברמת חלוקת מומנט ההנעה האחורית כדי להעניק לרכב תנוחת פנייה יציבה ותורמת לנוחות הנוסעים. 

  בטיחות- מערכת LM מצוידת במערכת בלימה אלקטרונית AHB-G של לקסוס, מערכת לחץ לפי דרישה המשתמשת במשאבה בעלת ביצועים גבוהים לשימוש קל ותחושת בלימה טבעית ומרגיעה עם יכולת שליטה ותגובה טובות. ויסות עצמאי של הלחץ מלפנים ומאחור מבטיח יציבות בעת בלימה. בקרת יציבת הבלימה שולטת בגלגול הרכב ובשיפוע בעת בלימה על ידי שינוי חלוקת כוח הבלימה מלפנים ומאחור. הבקרה פועלת בהתאם לשימוש הנהג בדוושת הבלם. כאשר מצב Rear Comfort  מופעל, שליטה זו מסופקת באופן פעיל יותר. בקרת גלגול מדכאת חוסר יציבות בפניות כדי לסייע בשמירה על יציבות הרכב, למשל בעת נסיעה בכביש מפותל או ביצוע פנייה בצומת. מערכת הבלימה מספקת גם בקרת עצירה חלקה, המפחיתה את התנודה לאחור של הרכב כאשר מדובר בעצירה. כוח הבלימה מותאם כדי להזיז את מרכז הסיבוב של המכונית לאחור.

  לקסוס LM מצוידת בדור האחרון שלLexus Safety System +, מערכות בטיחות אקטיביות וסיוע לנהג. המערכת יכולה לזהות טווח רחב יותר של סיכוני תאונות ולספק התראות ותמיכה בהיגוי, בלימה וכוח נהיגה בעת הצורך, כדי למנוע פגיעה או למתן פגיעה. היקף ההפעלה מפחית את נטל הנהיגה, מסייע בהפחתת עייפות ובשמירה על ערנות הנהג. הגרסה של המערכת בדגם החדש כוללת פונקציות מורחבות עבור מערכת קדם-התנגשות, כולל סיוע בהיגוי חירום ובקרת שיוט אדפטיבית, יחד עם סיוע בנהיגה פרואקטיבית בטוחה יותר בתנועה עירונית איטית יותר. 

  מוניטור נהיגה בודק באופן קבוע את ערנות הנהג ויביא את המכונית בעדינות לעצירה, יפעיל את אורות המפגע ואת מערכת eCall להזעיק עזרה אם אין תגובה להתראות אזהרה. הדלתות, כולל דלתות ההזזה האחוריות, מצוידות במערכת פתיחה אלקטרונית של לקסוס, עם Safe Exit Assist כדי להתריע על תנועה מתקרבת מאחור ולמנוע פתיחה לא מכוונת שעלולה לגרום לתאונה. המערכת כוללת גם סיוע במעבר נתיב (LCA) המספק היגוי אוטומטי למעבר נתיב, יש גם יתרון של התראת תנועה חוצה קדמית המשתמשת בניטור רדאר כדי לזהות ולהזהיר את הנהג מפני תנועה המתקרבת משני הצדדים כאשר הוא מגיח מצומת במהירות נמוכה.

  הרכב משווק גם בגרסת שבעה מושבים מהודרת אף היא עם שלל תוספות אך בסידור מושבים שונה וללא מחיצת הפרדה בין הנהג לנוסע. 

  המחיר החל מ-889,900 ₪ 


  עבור לתוכן העמוד