מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  טראקנט מציעה להפעיל גשר יבשתי מדובאי לחיפה

  13/12/2023
  הגדל
  נמצא אולי הפתרון לאיום החות'י על ישראל ? בהסכם, שנחתם עם חברת הלוגיסטיקה מאיחוד האמירויות  Puretrans FZCO, העובדת בשיתוף פעולה עם חברת הנמלים DP WORLD, הינו לשיתוף פעולה להובלה יבשתית של מטענים בנתיב המחבר בין דובאי, סעודיה וירדן, לבין נמל חיפה, ובחזרה. צילום: יח"צ

  המעבר היבשתי, שקיבל את אישור משרד הביטחון וממשלת ישראל, צפוי לחסוך 80% מהזמן בנתיב הימי, לספק אלטרנטיבה מהירה יותר מהמעבר דרך תעלת סואץ, ולהביא לפתרון הבעיות הביטחוניות בדרך הים ובמחיר תחרותי. עוד מדווחת החברה על התקדמות בשת"פ מול חברת הלוגיסטיקה מבחריין, הנותנת שירות לצבא ארה"ב, ופועלת באיחוד האמירויות, במזרח התיכון, אפריקה, אירופה והקווקז, שתחובר אף היא לפרויקט הגשר היבשתי.

  חברת טראקנט  הנסחרת בבורסת תל אביב, דווחה כי חתמה ביום 5 בדצמבר על הסכם עקרונות לשיתוף פעולה עם חברת Puretrans FZCO, מאיחוד האמירויות, העובדת בשיתוף פעולה עם חברת נמלי דובאי DP WORLD, חברה מדובאי, איחוד האמירויות, המתמחה בתיווך לוגיסטיקה, הובלה ותחבורה. במסגרת ההסכם הצדדים ישתפו פעולה בקשר עם פעולה בקשר עם ההובלה היבשתית של מטענים בנתיב "הגשר היבשתי" המחבר בין איחוד האמירויות, דרך סעודיה וירדן, לבין נמל חיפה בישראל, על מנת שמשלחי מטענים וספקי שירותי הובלה יוכלו לעשות שימוש בפלטפורמת טראקנט לשם ייעול ההובלה בנתיב זה. 

  במסגרת שיתוף הפעולה, יכללו שירותי טראקנט למשתמשי נתיב הגשר היבשתי אוטמטיזציה של הובלת המטענים, מעקב בזמן אמת אחר משאיות ומצב המשלוחים, חישובי פליטות לכל משלוח. עוד מדווחת החברה, על התקדמות בשת"פ עם חברת  תובלה ולוגיסטיקה מבחריין Cox Logistics W.L.L., המתמחה בניהול ושילוח מטענים, שתחובר אף היא לפרויקט הגשר היבשתי. החברה פועלת כיום ברחבי המזרח התיכון, אפריקה אירופה והקווקז. 

  חנן פרידמן, מנכ"ל טראקנט: "הנתיב היבשתי מאסיה לישראל, וממנה לאירופה, ומישראל לאסיה ולמזרח הרחוק, מהווה תרומה פורצת דרך שהנה תוצאה של הסכמי אברהם, לקידום הסחר והאצת הצמיחה הכלכלית במזרח התיכון, לצד הפיכתה של ישראל לצומת מסחר בינלאומית חשובה. האיומים הביטחוניים על הסחר הבינלאומי בים האדום, מחייבים אלטרנטיבה יבשתית בטוחה, הפועלת בסטנדרט גבוה ובמחיר תחרותי. מעבר לחיסכון של 80% מהנתיב הימי, הנתיב מספק מענה במחיר תחרותי, תוך עמידה בזמני הובלה אטרקטיביים, באמצעות חברת לוגיסטיקה מובילה באמירויות, העובדת בשיתוף פעולה עם חברת נמלי דובאי. הטכנולוגיה של טראקנט שתוטמע במובילים בקו זה, תייעל את שילוחם ותאפשר דיגיטציה ונראות מלאה בזמן אמת של תהליך השילוח, באופן שיבטיח עמידה בדרישות הרגולטוריות בכל המדינות בהן יעבור המטען, לרבות בדרישות של משרד הביטחון בישראל".
  עבור לתוכן העמוד