מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  נהיגת שלג: הפתרון הטכנולוגי של יונדאי וקיה

  1/01/2024
  הגדל
  חדשנות חדשה מבית יונדאי וקיה, תיתן יכולת מידית לנסיעה בשלג ותחסוך הצורךלהעמיס שרשראות שלג משפר את הבטיחות במקרה של שלג פתאומי וכבד. צילום: יח"צ יצרן

  חברת יונדאי ו-Kia Corporation חשפו טכנולוגיית צמיגים חדשה המשולבת בשרשרת שלג כדי להקל על השמירה על בטיחות בתנאי נהיגה בחורף. טכנולוגיית הצמיגים משולבת בשרשרת שלג משתמשת במערכת עם סגסוגת זיכרון צורה הממוקמים בתוך הגלגל והצמיג. מודולים אלה בולטים לפעול כשרשרת שלג, כאשר מתקבל אות חשמלי, טכנולוגיה זו תפרוס אוטומטית שרשראות שלג מסגסוגת זיכרון צורה בלחיצת כפתור, מה שיעזור לשפר את הבטיחות בתנאי שלג. טכנולוגיית הצמיגים המשולבת בשרשרת השלג מורכבת ממכלול חישוקים וצמיגים הכוללים חריצים רדיאליים במרווחים קבועים.

  איך זה פועל? במהלך הנהיגה, זיכרון הצורה הממוקמת בתוך הגלגל נדחסת לצורה הנוגעת עם פני הכביש. כאשר הנהג מפעיל את מנגנון נהיגת שלג, מופעל זרם חשמלי, הגורם לסגסוגת זיכרון הצורה לחזור דוחף את המנגנון החוצה מהצמיג כדי ליצור מגע עם פני השטח, משפר בכך את אחיזת הצמיגים לכבישים מושלגים. אם פני הצמיג נשחקים עד לגובה המנגנון במצב נהיגה רגיל עקב בלאי צמיג, הנהג יוכל לזהות בקלות ולדאוג להחלפת הצמיג.


  עבור לתוכן העמוד