מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  יונדאי אלנטרה היברידית בישראל

  18/02/2024
  הגדל
  כלמוביל משיקה בישראל את מתיחת הפנים של יונדאי אלנטרה היברידית 2024. מדובר ברכב המנהלים המשפחתי שהושק לפני כשנתיים בישראל. צילום: יצרן

  עיצוב- מתיחת הפנים כוללת, חזית חדשה בעיצוב דמוי כריש אשר מעניקה לרכב מראה אגרסיבי ועמידה רחבה יותר, פנסי LED לנהיגת יום דקים יותר המשלבים פאנל דקורטיבי המחבר ביניהם (ברמת גימור Premium), גריל חדש בעל שני חלקים עם אלמנט מרכזי בצבע גוף הרכב, מסיט אוויר (דיפיוזר) אחורי עם אלמנט כסוף בצורת U רחבה, פגושים קדמיים חדשים, תאורת LED  קדמית מלאה בכל רמות הגימור, עיצוב חדש לגלגלי הסגסוגת וצבעים חדשים. בנוסף, האלנטרה המעודכנת ארוכה יותר וצמחה ב- 4 ס"מ ביחס לדגם הקודם, ל- 4.71 מטר.

  עיצוב הפנים- קיבל שדרוג אשר כולל פאנלים רכים חדשים לדלתות הקדמיות, צבעים חדשים, ריפודי עור חדשים ברמת גימור Luxury, עיצוב חדש ללוח המחוונים בגודל 4.2 אינץ' (ברמת גימור premium), תוספת של 2 שקעי USB C אחוריים לנוחות הנוסעים מאחור, תוספת של שקע USB C, שקע USB ו- 12v מקדימה ומשטח טעינה אלחוטי מעוצב מחדש. 

  יחידת הנעה היברידית- לאלנטרה ההיברידית מערכת הנעה היברידית יעילה המספקת ביצועים מרשימים לצד חיסכון אופטימלי בדלק ופליטות מזהמים נמוכה. היא ממשיכה להציב סטנדרטים חדשים בבטיחות, בנוחות, באבזור ובצריכת הדלק בקטגוריית המכוניות המשפחתיות . יחידת ההנעה ההיברידית ביונדאי אלנטרה משלבת מנוע בנזין בעל נצילות אנרגטית גבוהה, מנוע חשמלי חזק ועוצמתי ותיבת הילוכים כפולת מצמד המעבירה את שילוב הכוח של המנועים בצורה חלקה ומהירה אל הגלגלים. מנוע הבנזין GDI  בנפח 1.6 ליטר מסדרת גמא מספק 105 כ"ס ו-15 קג"מ ופועל בשיטת "מחזור אטקינסון". שיטת פעולה זו מבטיחה ניצול מרבי של בעירת הדלק בתא השריפה, כשבסיוע מערכת הזרקת דלק ישירה בלחץ גבוה נדרש פחות דלק בכל מחזור בעירה של המנוע ללא ירידה בתפוקה המרבית. לצידו נמצא מנוע חשמלי חזק בהספק של 43.5 כ"ס ובעל מומנט של 17.3 קג"מ המתקבלים באופן מידי. 

  השילוב של שני המנועים יוצא תפוקה מרבית של 139 כ"ס ומומנט משולב של 27 קג"מ, כאשר מחשב ניהול חכם ממקסם את פעולת המנוע החשמלי במהירויות נמוכות ומשלב אותו לסיוע בתאוצה כדי להוריד עומס ממנוע הבנזין. לרשות הנהג עומדת מערכת לבחירת מצבי נהיגה Drive Mode המאפשרת בחירה בין מצב נהיגה חסכוני לאפקטיביות מלאה או מצב נהיגה ספורטיבית לביצועים מרביים. בנוסף ישנו מצב Smart הלומד את אופי הנהיגה של הנהג ומתאים עצמאית את מצב הנהיגה האופטימלי בכל רגע נתון. כל אלו מאפשרים אלנטרה להציג צריכת דלק יוצאת דופן של 22.7 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת ולהשתייך לקבוצת זיהום 3, מה שהופך אותה למכונית חסכונית וידידותית לסביבה.

  סוללה-המנוע החשמלי של האלנטרה ההיברידית מוזן מסוללת ליתיום-יון פולימר המתקדמת בתעשיית הרכב בעלת קיבולת של 1.32 קילוואט שעה. טכנולוגיית ליתיום-יון פולימר מעניקה יכולת אגירה גבוהה במיוחד של אנרגיה לאורך יותר מחזורי טעינה. המשמעות היא שניתן להסתפק בסוללה קומפקטית וקלה שלא גוזלת מקום רב, ועדין לקבל ביצועי טעינה ופריקה מרביים ומהירים עבור המנוע החשמלי. הסוללה נטענת על ידי מערכת בלימה רגנרטיבית, הממירה את אנרגיית הבלימה הקינטית לחשמל נוסף לסיוע בבלימת מנוע בירידות ממושכות כדי לשמור על אורך חיי הבלמים.
  יונדאי מעניקה אחריות מורחבת על הסוללה ל-7 שנים או עד 150 אלף ק"מ.

  בטיחות- הבטיחות האלנטרה החדשה משתדרגת עם מספר תכונות מתקדמות: 8 כריות אוויר (לעומת 6 בדגם היוצא) אשר כוללות 2 כריות צד חדשות לנוסעים במושב האחורי, תזכורת חדשה לחגורת בטיחות מאחור, חיישני חניה קדמים מקוריים אשר מתווספים לחיישני החניה האחוריים (החל מרמת גימור Supreme), תוספת התראה ברטט בגלגל ההגה לסיוע בשמירה על נתיב ובנוסף גם התראה מהתנגשות ב"שטח מת" ולמניעת התנגשות בתנועה חוצה מאחור. 

  אבזור ומחירים- האלנטרה ההיברידית משווקת בישראל בשלוש רמות גימור הכוללות מפרט אבזור עשיר בעל מאפיינים של מכוניות מסגמנט המנהלים והיוקרה. רמת גימור Premium כוללת: מערכת מולטימדיה מקורית עם מסך מגע בגודל 8 אינטש משולב דיבורית BT עם תאימות לממשקי Android Auto ו-Apple CarPlay, כפתור VIEW להפעלת מצלמה אחורית, מערכת בקרת אקלים דיגיטלית מפוצלת, מפתח חכם לכניסה והנעה, התנעה מרחוק באמצעות שלט, בלם יד חשמלי עם פונקציית Auto Hold, בורר מצבי נהיגה Drive Mode, חיישן אורות,  חיישן להדלקה וכיבוי אורות דרך באופן אוטומטי, מערכת להנעת חירום במקרה של פריקת מצבר 12V פנסי איתות במראות, תא מטען עם פתיחה חכמה, פנסים קדמיים מסוג LED, תאורת יום ותאורה אחורית LED וחישוקים קלים בקוטר 16 אינטש עם צמיגי 205/55. 

  מחיר יונדאי אלנטרה היברידית ברמת גימור פיריום: 169,900 ש"ח

  רמת גימור Supreme כוללת בנוסף: 

  משטח טעינה אלחוטית לטלפון הנייד, SVC – לוח מחוונים דיגיטלי מלא עם תצוגה משתנה "10.25, תאורת LED קדמית מלאה, חיישני חניה אחוריים וקדמיים מקוריים, חלון גג חשמלי וחישוקים קלים בקוטר 17 אינטש עם צמיגים בחתך ספורטיבי 225/45.  
  יונדאי אלנטרה היברידית ברמת גימור Supreme המחיר הוא: 172,900 ש"ח 

  רמת גימור ה- Luxury כוללת בנוסף לאבזור ברמת ה- Supreme:
  ריפודי עור, מושב נהג עם כוונון חשמלי, חימום ואוורור מושבים קדמיים וזכרונות למושב נהג.
  יונדאי אלנטרה היברידית ברמת גימור Luxury המחיר הוא: 179,990 ש"ח

  עבור לתוכן העמוד