מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  הושקה בישראל אורה 07 החשמלית

  21/04/2024
  הגדל
  כלמוביל, יבואנית ORA, משיקה בישראל את ה-ORA 07 החשמלית מבית GWM. מדובר בדגם סדאן חשמלי, בעיצוב רטרו ספורט קופה מסוגנן. במחיר השקה החל מ- 194,900 ₪. צילום: יצרן

  יחידות הנעה- ה-ORA 07 תשווק ב- 2 רמות גימור, ORA 07 Pure ו- ORA 07 Pro+ ובשתי גרסאות טווח של 440 ק"מ עם סוללה של 67 קוט"ש ו-570 ק"מ עם סוללה של 86 קוט"ש. ל- ORA 07 204 כ"ס ותאוצה מ- 100-0 קמ"ש ב- 8.2 שניות. 

  טעינה- ה- ORA 07 תומך ביכולות טעינה מהירה DC מ- 10 ל- 80% ב- 36 דקות ו- 43 דקות בגרסת הטווח הארוך.

  בטיחות- ל- ORA 07 טכנולוגיות מתקדמות במיוחד של מצלמות ורדארים הכוללות את מערכת הסיוע החכמה לנהיגה ORA Pilot 3.0. מערכת זו מציעה תכונות בטיחות משופרות ויכולות נהיגה חצי אוטונומית עם 28 סנסורים ומערכות בלימה שונות, כגון בלימת חירום במהירות נמוכה (MEB), מערכת סיוע לבלימה חירום ((HBA, מערכת בלימת חירום אוטומטית AEB עם סיוע לבטיחות הולכי רגל וסיוע לבטיחות רוכבי אופניים, אזהרת תנועה חוצה מקדימה ובלימת חירום אקטיבית, בלימת בתנועה חוצה לאחור (RCTB) וכן חניה אוטומטית (ברמת הגימור ORA 07 Pro+). הבטיחות האקטיבית הגבוהה אשר כוללת שימוש במצלמות וברדאר כוללת זיהוי עצמים, אפילו קטנים כמו תינוק או עגלה החל מגודל של 15 ס"מ X 10 ס"מ. בנוסף, 7 כריות אוויר, התרעה על שכחת ילדים, בקרת שיוט אדפטיבית בשילוב מערכת בקרת מהירות חכמה, מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב הנסיעה והכנה להתקנת מנעולי אלכוהול. עם דירוג רמת בטיחות מושלם של 8 נקודות. ה-ORA 07 מדורג בציון 8 מתוך 8 לפי דרגת הבטיחות של משרד התחבורה הישראלי.

  הטכנולוגיה המתקדמת ב- ORA 07 כוללת רמת נהיגה אוטונומית ברמה 2+ המשלבת: 
  מערכת זחילה בפקקים ובקרת שיוט אדפטיבית: מערכת זו מאפשרת לרכב לשמור על מהירות קבועה (בהתאם למצב התנועה) תוך שמירה על מרחק ביטחון מהרכב שלפניו.
  "חמקן חכם": מערכת זו יכולה לזהות מכשולים בלתי צפויים בדרך ולסייע לרכב לסטות מהם באופן אוטונומי.
  פנייה חכמה: מערכת זו יכולה לזהות פניות בכביש ולסייע לרכב לבצע אותן באופן אוטונומי, תוך התחשבות בתנועה.
  שמירה על מרכז נתיב והתראה על סטייה: מערכת זו יכולה לזהות את סימני נתיב הכביש ולסייע לרכב לשמור על מרכז נתיב הנסיעה. בנוסף, היא תתריע בפני הנהג אם הרכב נוטה. 

  רשימת האבזור ב- ORA 07 Pure כוללת כפתור מצבי נהיגה לבחירה בין רגיל, אקו, ספורט, נוחות כולל מצב נוסף שמאפשר התאמה אישית. חיבור ל- Apple CarPlay ול- Android Auto, גג שמש פנורמי כיפתי, בקרת אקלים מפוצלת מדויקת לאזורים שונים, טעינה אלחוטית למכשיר הסלולרי, חניה אוטומטית, תאורת אווירה צבעונית עם 64 גוונים ב- 3 מצבים, מראה מנטרת סינוור,  גלגל הגה מעור מיקרו-פייבר בעל שלוש צלעות, דלת Frameless (זכוכית ללא מסגרת), מצלמת 0360  הכוללת אזהרת שטחים מתים, מושבי ספורט קדמיים ארגונומיים מעור סינתטי באיכות גבוהה אשר כוללים כיוונון חשמלי, זכרונות וחימום. לוח המחוונים המחולק ל-3 שעונים עגולים ובקונסולה המרכזית ודיפוני הדלתות גם הם מצופים מעור סינטתי. 

  רשימת האבזור ברמת הגימור ORA 07 Pro+ כוללת בנוסף, תוספת מצב נהיגה ספורט+,  11 רמקולים של מותג אינפיניטי מבית הרמן לסאונד איכותי, תצוגת HUD עם יכולת התאמה אישית ושניתנת להגדרה, פתיחה חשמלית חכמה של תא המטען, פונקציית עיסוי, חימום וקירור במושבים הקדמיים ו- 6 כיוונוני כסא נהג חשמלי וספויילר חשמלי. בנוסף ה-ORA 07 מגיעה עם מערכות ניהול סוללה מתקדמות למיטוב יעילות הטעינה וחיי הסוללה. בין היתר האפליקציה מאפשרת לשלוט מרחוק בפתיחה וסגירה של הדלתות ותא המטען, שליטה בצופר ובאורות, הדלקה וכיבוי של המזגן לפני הכניסה לרכב (כולל Smart Cooling אשר בוחן את תנאי מזג האוויר הקיימים לקירור הרכב לפני כניסה) וכיבוי והדלקה של קירור וחימום המושבים. האפליקציה מאפשרת גם לקבל חיוויים שונים על מצב הרכב כגון מצב הטעינה, נתוני טווח הנסיעה, כמות החשמל בסוללה, לחץ הצמיגים והתראה על שכחת ילדים ובעלי חיים ברכב.

  האפליקציה מאפשרת לקבל את מיקום הרכב בזמן אמת, התראה בזמן ניסיון פתיחת דלתות הרכב כדי להתריע על אפשרות גניבה ויצירת "גדר אלקטרונית" (פוליגון) בה ניתן לקבוע קביעה של רדיוס וריטואלי או אזור סביב הרכב ודיווח על עזיבה של הרכב מרדיוס זה לניטור גניבות או לטובת שמירה על בטחון המשפחה במידה ויצאו מהתחום המוגדר (אפשר גם לבצע בקרה על כניסת הרכב לאזור שהוגדר מראש).

  חבילת השירות- לקוחות ה- ORA 07 ייהנו ממעטפת שירות ייחודית בקטגוריה אשר כוללת מוקד שירות ייעודי אשר יפעל 24/7, חילוץ באמצעות טעינה, שינוע לטיפולי הרכב, זמינות מיידית לטיפול בתקלות (עוד באותו יום) ועוד.

  אחריות- אחריות מורחבת של 5 שנים ללא הגבלת ק"מ על הרכב ו -8 שנים על הסוללה או 160 אלף ק"מ הקודם מביניהם.
  טיפולים כל 30,000 ק"מ או 24 חודשים.

  מחירים: 

  דגם  07

  טווח ק"מ

  מחיר השקה ₪

  ORA 07 Pure

  440

  194,900

  ORA 07 Pro+

  570

  219,900


  עבור לתוכן העמוד