מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מטרו מוטור מקימה את "מטרו אוטומוטיב"

  2/05/2024
  הגדל
  מטרו מוטור הודיעה כי היא מפצלת את פעילות הרכב לחברה נפרדת, "מטרו אוטומוטיב", זאת בעקבות ההערכות החברה לצמיחה החדה בפעילות ייבוא הרכב. לפני כחודש הודיעה מטרו מוטור על כי קבלת זיכיון הייבוא של כלל דגמי ה-EV של קונצרן דונגפנג לישראל, אשר ירחיב באופן משמעותי את מגוון הדגמים שתייבא החברה לישראל, בכלל הסגמנטים, החל מהחודשים הקרובים. צילום: יח"צ מטרו מוטור

  בשנתיים האחרונות ריכזה מטרו משאבים גדולים בתחום הרכב. הנציגות הראשונה הייתה KARMA, מותג היוקרה מארצות הברית, ובשלהי 2022 החלה החברה לייבא מסין ולשווק את מותגי VOYAH ו-LEAPMOTOR. 

  ההתנהלות המקצועית, המוטיבציה ויכולות הביצוע של מטרו, הביאו את מקבלי ההחלטות בדונגפנג להעניק את הזיכיון למטרו, זאת לאחר התמודדות מול השחקנים הגדולים בשוק הרכב הישראלי.

  לאור החשיבות האסטרטגית הגדולה שבעלי המניות במטרו רואים בתחום הרכב, החליטה החברה לפצל את פעילות הרכב מהפעילות השוטפת ולהקים את מטרו אוטומוטיב בע"מ. בחודשים הקרובים, במקביל להשקת מספר דגמים חדשים למרכז השוק,  תפתח מטרו אוטומוטיב 4 אולמות תצוגה מרכזיים ושני מרכזי שרות, בהשקעה כוללת של עשרות מיליוני ₪. מלבד רכבים פרטיים, צפויה מטרו אוטומוטיב לייבא גם רכבים מסחריים, משאיות קלות ועוד. תומר קומרוב, מנכ"ל מטרו מוטור, ימונה למנכ"ל מטרו אוטומוטיב, שם ירכז את כלל המשאבים הנדרשים על מנת למצות את פוטנציאל ולהפוך את מטרו אוטומוטיב לשחקן מוביל בשוק הרכב בישראל.  קומרוב צמח בשדרה הניהולית במטרו ומונה ב-2018 למנכ"ל מטרו כשהחליף את המייסד, גדי אבירם. כמנכ"ל הטמיע את תחום הרכב בחברה, הרחיב משמעותית את כל תחומי פעילותה ורשם תוצאות חסרות תקדים. 

  גילי פריאנטה, מונה למנכ"ל מטורו מוטור וינהל את  פעילות היבוא והשיווק של אופנועים, קטנועים, רכבי שטח, רכבים תפעוליים, קלנועיות, כלי שייט ושאר פרוטפוליו המוצרים של החברה. פריאנטה מגיע למטרו מקבוצת כלמוביל, עם ניסיון רב בפיתוח עסקי של מותגים טכנולוגיים בינלאומיים מתקדמים וניהול, אשר כלל במהלך השנים את חטיבת יונדאי, חטיבת מרצדס ובתפקידו האחרון סמנכ"ל קבוצת היוקרה הכוללת את המותגים: מרצדס, סמארט, ג'נסיס אותם הוביל להישגים רבים בשוק הישראלי. לפריאנטה תואר ראשון במנהל עסקים וכלכלה ותואר שני בינלאומי במנהל עסקים בהתמחות שיווק גלובאלי ומימון. טרם עבודתו בכלמוביל כיהן פריאנטה במספר תפקידים בענף התקשורת, האחרון שבהם בחברת פלאפון ,כמנהל אגף הלקוחות העסקיים של החברה.

  גילי מגיע עם ניסיון ניהולי נרחב אשר נצבר במהלך תפקידיו הקודמים, לרבות בתחום התקשורת והרכב והוא יפעל לקדם את פעילות החברה בכל התחומים, כולל כניסה לתחומים חדשים ופיתוח עסקי של החברה. אנו מטרו ומאמינים שהניסיון העשיר שלו יסייע לצמיחתה וקידומה של החברה בשנים הבאות".

  מטרו מוטור נמצאת בבעלות שווה של קבוצת קרסו, איש העסקים חן למדן והמייסד גדי אבירם. מטרו עוסקת בין היתר ביבוא ושיווק של אופנועים, קטנועים, רכבי שטח, רכבים תפעוליים, קלנועיות, כלי שייט ועוד.


  עבור לתוכן העמוד