מדיה
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  מובילאיי דור 5 חדש בישראל

  22/01/2013
  הגדל

  Mobileye, מפתחת המערכת למניעת תאונות דרכים המתקדמת בעולם, משיקה בישראל את הדור החדש של מערכות למניעת תאונות דרכים וסיוע לנהג. המערכת החדשה, מציגה שתי פונקציות מהפכניות המצטרפות ליכולת ההתרעה לנהג בפני תאונה.

  הצגת התרעות בזמן אמת על גבי הסמארטפון

   

  Mobileye 5 מציגה לראשונה קישוריות בלוטות' בין מערכת Mobileye לבין מכשירי סמארטפון (אנדרויד). האינטגרציה בין המערכת למכשיר הסלולארי מאפשרת קבלת התרעות בזמן אמת הישר לצג הסמארטפון באמצעות אפליקציה ייעודית. בנוסף, כוללת האפליקציה יכולת לאיסוף נתונים סטטיסטיים על כמות ההתרעות שהתקבלו מהמערכת וסוגן, כך שניתן לקבל מידע על סגנון הנהיגה של הנוהג ברכב, מעורבתו באירועי סכנה ומידת תכיפותם.

   

  טכנולוגיה מהפכנית לזיהוי תמרורי  דרך ותמרורי מהירות

   

  פונקציית בטיחות פורצת דרך נוספת המוצגת ב-Mobileye 5 היא טכנולוגיית    Traffic Signs Recognition. (TSR) טכנולוגיה זו מאפשרת למערכת לזהות את תמרורי הדרך ותמרורי המהירות המותרת באמצעות מצלמת המערכת ולהציג את הנתונים בפני הנהג, כמו למשל זיהוי והתרעה לפני כניסה לשטח בנוי, כניסה או יציאה לכביש בין-עירוני (תמרור 216), כניסה ויציאה לאזור משולב (תמרור 220), אזור ללא עקיפה (תמרור 420) וכדומה. בנוסף, קוראת המערכת את תמרורי המהירות ומיידעת את הנהג באשר למהירות החוקית המותרת בקטע הכביש בו הוא נוהג.

   

  יצחק ליטמן, מנכ"ל Mobileye products: מערכת מובילאיי 5, מהווה קפיצת דרך טכנולוגית נוספת בתחום הסיוע לנהג ומניעת התאונות. Mobileye היא העין השלישית של הנוהג ברכב וטכנולוגיות כמו הקישוריות המלאה לטלפונים חכמים והיכולת המהפכנית והמתקדמת של קריאת תמרורי הדרך יוצרים עבור הנהג סביבת נהיגה בטוחה יותר, בה הטכנולוגיה המתקדמת מסייעת לו להימנע ממצבים מסוכנים, עוד בטרם הוא עצמו הבחין בהם".

   

  לפי נתוני הרשות הלאומית האמריקאית לבטיחות בדרכים (NHTSA), הסחת דעת של הנהג לזמן העולה על מספר שניות, מהווה הגורם המרכזי לתאונות דרכים. לפי הנתונים שנאספו, בשנת 2009, 5,500 איש נהרגו בארה"ב ו-450,000 נפצעו כתוצאה מתאונות דרכים שנבעו מהסיח הדעת של הנוהג ברכב.

   

  התרעות לנהג של מובילאי 5

   

  התרעת התנגשות חזית-אחור

   

  המערכת מתריעה בפני הנהג 2.7 שניות לפני התנגשות חזית אחור הצפויה עם כלי רכב אחר ומאפשרת לו להגיב בזמן על מנת להימנע מתאונה. ההתרעה יעילה הן בנסיעה בדרך עירונית במהירויות נמוכות, והן בנסיעה בכביש מהיר במהירויות גבוהות.

   

  התרעת התנגשות בהולך רגל\רוכב אופניים

   

  יכולת זיהוי הולכי הרגל ורוכבי האופניים של מובילאיי, מתריעה בפני הנהג על התנגשות צפויה עם הולך רגל או רוכב אופניים, כמו למשל במקרה של התפרצות הולך רגל אל הכביש (באור יום בלבד).

   

  התרעת סטייה מנתיב

   

  תאונות דרכים רבות נגרמות בשל סטיית הנהג מנתיב הנסיעה. התרעת הסטייה מנתיב של מובילאיי מזהירה את הנהג במקרה של סטייה מנתיב כתוצאה למשל, מהירדמות הנהג או בשל היסח הדעת.

   

  התרעת אי שמירת מרחק

   

  מובילאיי, מנטרת כל העת את המרחק מהרכב שמלפנים, ומזהירה את הנהג במקרה של אי שמירת מרחק מהרכב שמלפנים, העלול לגרום לתאונה.

  ניהול אוטומטי חכם של מערכת התאורה ברכב

   

   טכנולוגיית ה- IHC של מובילאיי, מחליפה באופן חכם ואוטומטי בין האורות הגבוהים והנמוכים של הרכב על פי תנאי הדרך ולפי הפרמטרים הבאים:

  החלפה אוטומטית לאורות גבוהים
   טכנולוגיית ה-IHC תעביר באופן אוטומטי את אורות הרכב לאורות גבוהים במקרה של: נסיעה בכביש חשוך וכאשר המערכת מזהה שאין כלי רכב אחרים בנתיב הנסיעה (עד 400 מטרים) או בנתיב הנגדי (עד 800 מטרים) שעלולים להסתנוור.

  החלפה אוטומטית לאורות נסיעה נמוכים
  טכנולוגיית ה-IHC  תעביר באופן אוטומטי את האורות הגבוהים לאורות נסיעה נמוכים במקרה של: כניסה לדרך מוארת. בכביש חשוך, כאשר המערכת מזהה כי יש רכב אחר המתקרב בנתיב הנסיעה (עד 400 מטרים), או בנתיב הנסיעה הנגדי (עד 800 מטרים).

  עבור לתוכן העמוד